Geri Dön

Ufuk Yıldırım kimdir, nereli? İşte, Ufuk Yıldırım biyografisi

Müzisyen Ufuk Yıldırım, Grup Vitamin ile sahne alıyordu. Şarkıları ile dikkat çeken isim, sonrasında Ercan Saatçi grup haline geldi. Şarkılar Bizi Söyler programına konuk olarak öne çıkan Ufuk Yıldırım kim, kaç yaşında?

Ufuk Yıldırım kimdir, nereli? İşte, Ufuk Yıldırım biyografisi

Ufuk Yıldırım ismi vatandaşların araştırmalarına konu oluyor. Aynı zamanda söz yazarı, besteci de olan Yıldırım, Barış Manço gibi isimlerin orkestralarında yer aldı. İşte, Ufuk Yıldırım hayatı...

UFUK YILDIRIM KİMDİR?

Yıldırım, 26 Ağustos 1970 tarihinde Almanya'da dünyaya geldi. Grup Vitamin üyesi olan sanatçı buradan ayrılarak Ercan Saatçi ile birlikte ikili müzik grubu Ufuk-Ercan'nı oluşturdu.

Ardından tek başına devam eden Ufuk Yıldırım 1994'te Çabuk Gel Annem 1996'da Ufuk Yıldırım 96 ve daha sonrasında iki tane daha müzik albümü yaparak çalışmalarını sürdürdü. 1996 senesinde "Tutkunum" adlı parçayı seslendirdi. Tutkunum parçasının sözü kendisi ve ilk eşi Burcu ile beraber yazmış, müziğini kendisi bestelemiştir.

Ufuk Yıldırım, ayrıca enstrüman olarak klavye çalan sanatçı Barış Manço ve bazı sanatçıların orkestralarında çalıştı. İlk eşi Burcu Hanım'dan boşanarak 2003'te haber sunucusu Sonay Dikkaya ile ikinci evliliğini yapmış 2006'da bir çocuğu dünyaya gelmiştir.

 

Magazin Haberleri Bülteni (8 Mayıs 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet