Cadde Ünlü isimlerden Civan Canova'ya veda mesajları

Ünlü isimlerden Civan Canova'ya veda mesajları

21.08.2022 - 10:47 | Son Güncellenme:

Son olarak 'Üç Kuruş' adlı dizide boy gösteren usta oyuncu Civan Canova, 67 yaşında hayatını kaybetti. Geçtiğimiz haftalarda akciğerinde kitle tespit edildiğini açıklayan ünlü ismin vefatı başta sanatçı dostları olmak üzere tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Pek çok ünlü isim, acı haber sonrasında duygularını sosyal medya hesaplarından dile getirdi.

Ünlü isimlerden Civan Canovaya veda mesajları

Daha önce 'Çiçek Taksi', 'Fatmagül'ün Suçu Ne?', 'Paramparça', 'Karadayı' 'Atiye', 'Üç Kuruş' gibi dizilerde rol alan Civan Canova, geçtiğimiz haftalarda sosyal medya hesabından hastane odasında bir video paylaşmıştı. "Her şey 2014 yılında Gümüşlük sahilinde dolaşırken başladı" diyen Canova, birkaç ay önce hastaneye başvurduğunu ve çekilen MR sonucunda akciğerinde kitle tespit edildiğini söylemişti.

Haberin Devamı

"AİLEM YANIMDA"

Civan Canova, 15 gün hastanede kaldığını ve birkaç gün sonra taburcu olacağını duyurmuştu. 67 yaşındaki usta oyuncunun sevenlerini üzen video mesajı ise şöyleydi:

Size vereceğim haber güzel değil ama vermek zorunda hissediyorum kendimi. Her şey 2014 yılında Gümüşlük sahilinde dolaşırken başladı. Sol bileğimden ameliyatlıydım, kemik ölümü vardı bileğimde onu çıkardılar. Kafeye doğru giderken kapkara bir köpeğin üzerine bastım. Hayvan da gayrı ihtiyari sıçradı tabi, beni yere attı. Sağ kolumun üzerine düştüm. Kemik ölümü, tendon kopması, adele erimesi meydana geldi. MR çekildi ve doktor 'Protez taktırman gerek' dedi. Onu da ben istemedim, ihmal ettim. 2.5, 3 ay önce feci ağrılarım başladı. Gece uyutmayacak kadar. Hastaneye geldim ve MR çektirdim. Koluma protez takılması gerektiğini söylediler. Ama o şimdi 2. planda kaldı. Çünkü Akciğer filmi çekerken, belirsiz bir kitle olduğu tespit edildi. 15 gündür hastanedeyim. Ailem yanımda. Birkaç gün sonra taburcu edecekler.

Ünlü isimlerden Civan Canovaya veda mesajları

"CİVAN'IMI KAYBETTİK"

Ancak Canova'dan dün akşam üzen haber geldi. Canova'nın vefatını yakın arkadaşı Esra Dermancıoğlu duyurdu. Dermancıoğlu, paylaşımında; "Dostum, bu hayatta içime en dokunan sıcacık Civan'ımı kaybettik. Civan, huzur içinde dolaş bebeğim. Belki yine bir yerde, bir zaman karşı karşıya geliriz... Çok yeni bir haber. Sevdiklerine, sevenlerine buradan duyurmak istedim" ifadelerini kullandı. Usta ismin aramızdan ayrıldığını duyan ünlü isimler, üzüntülerini takipçileriyle paylaştı.

"PAMUK GİBİ ADAMDIN"

'Üç Kuruş' dizisinde Canova'nın oğlunu oynayan Uraz Kaygılaroğlu, sette çekilen fotoğrafını paylaştı. Kaygılaroğlu, usta isme; "Ah be babacığım… İyileşeceksin sanmıştım. Seni ziyaret için grup kurmuş, aramızda ikiye bölünüp, tartışmıştık. Bir taraf, 'Gidelim, 2-3 dakika da olsa görelim' diyordu. Diğer ekip ise Covid korkusu, mikrop taşırız korkusu ile, 'Bekleyelim' diyordu. Ben ikinci gruptaydım… Çok üzgünüm, çok. Pamuk gibi bir adamdın. Pamuk gibi yumuşacık uyu... Oğlunun kıymetlisi..." diye veda etti.

Ünlü isimlerden Civan Canovaya veda mesajları

Haberin Devamı

Kumru Tibet Aydın: Canım abimi az önce kaybettik. Güle güle kıymetlim…

Nursel Köse: Canım Civan'ım, bizi terk ettin. Korkunç bir kayıp, içim yanıyor…

Zafer Algöz: Sevgili dostum, oyuncu, yazar, ressam Civan Canova'yı da kaybettik. En son '3 kuruş' dizisinde çalışmıştık. Başımız sağ olsun. Mekanın cennet olsun yetenekli arkadaşım. Osman Wober, Semih Sergen’in acıları geçmeden içimiz yandı yine...

Alina Boz: Hayatlarımızı aydınlattığın için sonsuz teşekkürler Civan ağabeyim. O kadar özeldi ki seni tanımak...

Işıl Yücesoy: Canım Civan Canova, konuşacak hiçbir söz kalmadı artık. Ne kadar üzgünüm. Başımız sağ olsun...

Sumru Yavrucuk: Civan’ım dostluğumuz, filmlerimiz, dizilerimiz, oyunlarımız, ruhlarımız birbirine karışarak ne çok güldük…Ağladık… Her geçen gün seni keşfederek yaşamak çok güzeldi. Hep benimlesin.

Haberin Devamı

Emre Karayel: Çok üzüldüm. Gene çok erken bir kayıp. Allah gani gani rahmet eylesin. Sevenleri ve yakınlarına sabırlar dilerim.

Ayşenil Şamlıoğlu: Canım, ah Civan. Ahh... Çok üzgünüm canım, çok üzgünüm…Paylaştıklarımızla hep benimle olacaksın…

Ünlü isimlerden Civan Canovaya veda mesajları

Aslıhan Malbora: Babacım...Sen tanıdığım en şahane insanlardan biriydin. Çok üzgünüm çok...

Güvenç Dağüstün: Şu dünyaya gelmiş en güzel insanlardan biri daha gitti. Çok özleneceksin Civan!

'Fatmagül'ün Suçu Ne?' adlı dizide Civan Canova ile kamera karşısına geçen Engin Akyürek ise acı haberin ardından usta oyuncunun fotoğrafını "Güzel adam" notuyla paylaştı.