Geri Dön

Usta oyuncu Hale Akınlı son yolculuğuna uğurlandı

Cuma günü hayatını kaybeden Hale Akınlı, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde düzenlenen bir törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Usta oyuncu Hale Akınlı son yolculuğuna uğurlandı

Akciğer kanserine yenik düşen 78 yaşındaki Akınlı'nın cenazesine ailesi ve dostları Aliye Uzunatağan, Ayşegül İşsever, Eraslan Sağlam, Nergis Çorakçı, Semah Tuğsel, Uğurtan Atakan, Orhan Hızlı, Suphi Tekniker, Aslan Altın, Engin Uludağ, Güzin Özyağcılar, Betül Arım, Ersin Sanver, Bora Seçkin, Bennu Yıldırımlar, Hülya Karakaş, Aslı Seçkin, Caner Çandarlı, Gürol Güngör, Hüseyin Köroğlu, Şevket Avşar, Yalçın Avşar, Bensu Orhunöz, Şenay Gürler, Goncagül Sunar’ın yanı sıra Şehir Tiyatroları oyuncuları ve sanat camiasının yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Usta oyuncu Hale Akınlı son yolculuğuna uğurlandı

Hale Akınlı'nın yakın arkadaşı Müjde Ar, cenazede yerini alırken, arkadaşıyla ilgili şu sözleri söyledi:

"Bugün aramızdan ayrılan Hale Akınlı çok yakın arkadaşımdı, hayatta dik duran bir insandı, dik durduğu için de bakin cenazesi ne kadar kalabalık, herkesin sevdiği bir insandı, sanatında da çok başarılıydı."

Kardeşi Mehtap Ar'ın da  akciğer kanseri tedavisi gördüğünü söyleyen usta sanatçı, ablasının yakında ayağa kalkacağını söyledi.

Seksenler dizisinin ünlü oyuncusu Kemal Kuruçay, hayatını kaybettiSeksenler dizisinde "Seyfi" karakterini canlandıran oyuncu Kemal Kuruçay, 59 yaşında hayatını kaybetti. Kültür ve Turizm Bakanlığının sosyal medya hesabında Kuruçay'ın vefat haberi, "Tiyatro ve sinemamızın sevilen ismi Kemal Kuruçay’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz" ifadesiyle duyuruldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber