Geri Dön

Vildan Atasever: Ben oyuncuyum sadece

Oyuncu Vildan Atasever, Türk sinemasının efsane ismi Hülya Koçyiğit'in sunduğu, TRT 2 ekranlarında yayınlanan 'Film Gibi Hayatlar' programına konuk oldu.

Vildan Atasever: Ben oyuncuyum sadece

Beş yaşında oyuncu olmaya heveslenen Vildan Atasever, "İzlediğim Yeşilçam filmleri, sizin filmleriniz, babaannemin hikâye anlatıcılığı, hikâye anlatırken beni o duygunun içine sokması, beni bunun içine alması heveslendirdi. Beni çok etkiliyordu ve çok güçlüydü. Bu gücün, bu etkileşimin çok kuvvetli olduğunu gördüm. Oyuncu olmak istedim" dedi.

"SİNEMA SINIRSIZ BİR DÜNYA"
Oyunculukta keskin çizgileri olmadığını belirten Atasever, "Spesifik olarak söyleyemem. Şu karakterde bir kadını oynamak istiyorum diyemem. Sinema sınırsız bir dünya, hayal dünyası, anlam dünyası ve biz de anlam arayışı içerisindeyiz oyunculuk yaparken. Güçlü kadınları oynamayı seviyorum. Kendi ayakları üzerinde duran, güçlü, bir sebebi olan, bir cümlesi olan kadınları oynamayı çok seviyorum" şeklinde konuştu.

Vildan Atasever, "Ben oyunculuk yapmak istiyorum. Ben oyuncuyum sadece; hikâyeler anlatmak ve o hikâyelerin karakterlerine hayat vermek istiyorum. Çünkü onlar beni besliyor, onlar beni büyütüyor" ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber