Geri Dön

Vildan Atasever kimdir, kaç yaşında? Vildan Atasever film ve dizileri...

Vildan Atasever kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Mehmet Erdem ile evlenen oyuncunun hayatı ve kariyeri hakkındaki bilgiler sevenleri ve magazin gündemini yakından takip eden vatandaşlar tarafından araştırma konusu olmaya başladı. İşte Vildan Atasever film ve dizileri...

Vildan Atasever kimdir, kaç yaşında? Vildan Atasever film ve dizileri...

Vildan Atasever 26 Temmuz 1981 yılında Bursa'da dünyaya geldi. Dizi ve sinema oyuncusu olan Vildan Atasever oyunculuk eğitimlerine 15 yaşında amatör olarak başladı. İlk evliliğini İsmail Hacıoğlu ile 2010 yılında yapan Vildan Atasever son olarak şarkıcı Mehmet Erdem ile dünya evine girdi.

1981'de Bursa'da beş çocuklu Erzurumlu bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Bahçelievler Gürsoy Koleji'nde, lise öğrenimini Cihangir Koleji'nde tamamladı. 15 yaşında amatör olarak tiyatro oyunculuğuna başladı. Vildan Atasever, İsmail Hacıoğlu ile 2010 yılında evlendi. 4,5 yıl evli kaldıktan sonra 21 Ocak 2015 tarihinde karşılıklı anlaşmayla boşanmışlardır.

İlk oyunculuğunu Perihan Mağden'in yazdığı, Kutluğ Ataman'ın yönettiği ve farklı sosyal sınıflardan gelen iki genç kızın yakınlaşmasını konu alan İki Genç Kız filminde oynadığı Handan rolüyle yaptı. Bu ilk filmi ile Altın Portakal ödülü kazandı. İlk filminde bu önemli ödülü alması oldukça tartışıldı. Daha sonra Kurtlar Vadisi adlı dizide oynadı.

Kadın İsterse adlı komedi dizisinde Hülya Avşar'ın kızını canlandırdı. Daha sonra 2006 yılında gösterime giren Kader filminde yer aldı ve 18. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Ardından Yaralı Yürek ve Bıçak Sırtı gibi televizyon dizilerinde rol aldı. Show TV'de yayınlanan Gece Sesleri adlı dizide rol aldı. Gani Müjde'nin yazıp yönettiği Osmanlı Cumhuriyeti filminde Ata Demirer'le başrolü paylaştı ve film 1.423.000 kişi tarafından izlendi. Ay Yapım'ın projesi, atv'de yayınlanmış olan Samanyolu dizisinde Özcan Deniz'le beraber rol aldı. Sonra TRT 1'de Boyut Film'in yapımı olan Başrolde Aşk dizisine rol aldı. Daha sonra yine TRT'de Osmanlı Tokadı dizisinde İstanbul karakterini canlandırdı. Kanal D'de yayınlanan Yaz'ın Öyküsü dizisinde Umut karakterini canlandırdı. Ardından Klavye Delikanlıları adlı dizide Seyran rolünü oynadıktan sonra son olarak da yine TRT'de Tek Yürek adlı dizide rol aldı.

EVLİLİKLERİ

1. Evliliği: 2001 de Gazeteci Taylan Kılınç ile evlendi, 16 Şubat 2007de boşandılar.

2. evliliği: 10 Nisan 2010 da oyuncu İsmail Hacıoğlu ile evlendi. 21 Ocak 2015 tarihinde boşandılar

3. evliliği: 9 Eylül 2021 tarihinde oyuncu Vildan Atasever şarkıcı Mehmet Erdem ile evlendi.

Vildan Atasever kimdir, kaç yaşında Vildan Atasever film ve dizileri...

FİLM VE DİZİLERİ

2003 Kurtlar Vadisi

2004 Azize

2004 Kadın İsterse

2004 İki Genç Kız (Sinema)

2006 Kader (Sinema)

2007 Bıçak Sırtı

2007 Yaralı Yürek

2008 Gece Sesleri

2008 Osmanlı Cumhuriyeti (Sinema)

2011 Başrolde Aşk

2013 Osmanlı Tokadı

2014 Gece (Sinema)

2015 The Memories of The Black Horses (Sinema)

2015 Yaz'ın Öyküsü

2016 Muhteşem Yüzyıl

2017 Klavye Delikanlıları

2019 Tek Yürek

2020 Payitaht Abdülhamid

2021 Bonkis

Selin Şekerci ve Enis Arıkan'dan Hadise'nin videosuna göndermeSelin Şekerci ve Enis Arıkan, Hadise ve Mehmet Dinçerler'in evlilik videosuyla ilgili eğlenceli bir paylaşım yaptı. Çok konuşulan evlilik videosunda Hadise'nin sevgilisine sarılıp sırtını sıvazlarken çekim yapması gündem olmuştu. Selin Şekerci ve Enis Arıkan o anları canlandırdı. Seray Sever'den Eda Ece'ye pek çok ünlü bu videoyu yorum yaptı. Hadise ise bu videoyu paylaşarak kalp emojisi koydu.
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber