Geri Dön

Yahşi Batı oyuncuları! Yahşi Batı filmi konusu nedir, nerede çekildi?

Cem Yılmaz'ın senaryosunu yazdığı ve başrolünde yer aldığı Yahşi Batı, 2009 yapımı komedi ve macera türünde filmdir. Filmde Cem Yılmaz'a Ozan Güven ve Demet Evgar da eşlik ediyor. Peki, Yahşi Batı filmi nerede çekiliyor?

Yahşi Batı oyuncuları! Yahşi Batı filmi konusu nedir, nerede çekildi?

Yahşi Batı filmi, bir Cem Yılamz klasiği olarak sinema salonlarında izleyenler tarafından büyük beğeni ile izlendi ve rekorlar kırdı. Filmin yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak üstlenirken, Yapımcılığını da Cem Yılmaz ile birlikte Murat Akdilek yürütmüştür.

YAHŞİ BATI FİLMİ KONUSU

19. yüzyılın sonlarında özel bir görev kapsamında görevlendirilen Aziz Vefa ve Lemi Galip, padişah tarafından ABD başkanına hediye olarak verilmek üzere kendilerine verilen elmas ile Amerika'ya gönderilirler. İki Osmanlı yetkilisi Aziz Bey ve Lemi Bey, at arabasıyla yaptıkları yolculuk esnasında yanlarında taşıdıkları değerli elması, arabayı durduran haydutlara kaptırırlar. Sonrasında hem elması bulmak hem de çalınan paralarını toparlamak için para kazanmanın yollarını arayan ikili, dönemin revaçta olan işlerinden birine atılırlar. Kasabalarda aranan azılı suçluların peşine düşüp ödül avcısı olan ikiliyi, Batı'da birbirinden ilginç maceralar beklemektedir.

YAHŞİ BATI FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Cem Yılmaz'ın sevilen filmlerinden Yahşi Batı, Kemerburgaz Madenler mevkii Çiftalan köyünde çekildi.

YAHŞİ BATI OYUNCULARI

Cem Yılmaz - Aziz Vefa
Ozan Güven - Lemi Galip
Demet Evgar - Susanne van Dyke
Özkan Uğur - Kızılderili Şefi Kızılkayalar
Zafer Algöz - Şerif William Lloyd
Cansu Dere - Mary Lou
Süleyman Turan - Şerif Murphy
Yılmaz Köksal - Şerif Çeko
İştar Gökseven - Garry
Mazlum Çimen - Wanted Şerif 1
Tuncay Özinel - Hapishanedeki adam
Mehmet Polat - Johnny Lesh
Kaan Öztop - Chuck
Uğur Polat - Brokebackli Buck Berry
Dilek Çelebi - Betty Lloyd
Ferdi Sancar - Johnnie
Demet Tuncer - Mary Ann
Tevfik Yapıcı - James Abram Garfield
Ali Tınaz - Gospelci

Azra Akın 'yardım gecesinde dolandırıcılık' iddiasını canlı yayında anlattı!Kanal D’nin, hafta içi her gün canlı yayınlanan 'Neler Oluyor Hayatta' programında, "Umudum Olur musun? Derneği'ne bağış yapacağız" diyerek para toplayan ödül töreni yetkililerinin ortadan kaybolduğu iddiası konuşuldu. Dernek başkanı Azra Akın, dolandırıcılık iddialarıyla ilgili ilk kez konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber