Geri Dön

YAŞAYAN EFSANE iSTANBUL YOLCUSU

İstanbul Kültür Sanat Vakfı, 14 Kasım günü ‘My Way’, ‘Diana’ ve ‘You’re My Destiny’ gibi şarkıların bestecisi, ünlü müzisyen Paul Anka’yı İstanbul’da ağırlayacak

Şarkıcı ve besteci Paul Anka, 14 Kasım Pazartesi akşamı saat 21.00’de, Sütlüce’deki Haliç Kongre Merkezi’nde İstanbullu hayranlarıyla buluşacak.
‘Diana’, ‘Lonely Boy’ ve ‘Put Your Head on My Shoulder’ gibi parçalarıyla genç yaşında başarı yakalayan Paul Anka, Frank Sinatra’yla özdeşleşen ‘My Way’ ve Tom Jones’un bir döneme damgasını vuran parçalarından ‘She’s a Lady’ şarkılarının yaratıcısı olarak dünya çapında ün kazandı. Billboard dergisi tarafından Elvis Presley ve The Beatles’la birlikte tüm zamanların en büyük müzik ikonları arasında gösterilen Kanadalı müzisyen, yarım yüzyılı aşkın kariyerine ‘It Doesn’t Matter Anymore’, ‘My Way’, ‘Having My Baby’, ‘Put Your Head On My Shoulder’, ‘You’re My Destiny’ ve ‘Lonely Boy’ gibi sayısız hit şarkı sığdırdı. Besteleri Nina Simone, Buddy Holly, Frank Sinatra, Elvis Presley, Tom Jones, Michael Jackson ve Robbie Williams gibi isimler tarafından seslendirildi.
Albüm ve single satışları toplamda 80 milyonu aşan Paul Anka’nın konser biletleri 27 Ağustos Cumartesi gününden itibaren İKSV binası ve Biletix satış kanallarından alınabilecek. Bilet fiyatları ise 50-200 TL arasında.

HAKKINDA BiLiNMEYENLER
* ‘Confess’ adlı ilk şarkısının kaydını, 12 yaşındayken babasından aldığı parayla kaydetti. Ama o plak sadece 300 tane sattı.
* Sonraki parçası ‘Diana’ ise 9 milyon sattı. Diana, müzisyenin kendisine uğursuzluk getirdiğine inandığı eski sevgilisinin adıydı.
* 27 Nisan, müzisyenin doğum yeri Kanada Ottawa’da ‘Paul Anka Günü’ olarak kutlanıyor.

70Yarım yüzyılı aşkındır sahneye çıkan Paul Anka’nın yaşı

6 Mart 2021 Magazin Haberleri Bülteni6 Mart 2021 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet