Cadde Yeşilçam'ın ünlü motosikleti depremzedeler yararına satılıyor

Yeşilçam'ın ünlü motosikleti depremzedeler yararına satılıyor

17.04.2023 - 12:02 | Son Güncellenme:

'Doktor Civanım' ve 'Vahşi Kan' gibi Yeşilçam filmlerinden hafızalara kazınan 1971 model motosiklet, Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından afet bölgesindeki insanlara destek amacıyla satışa çıkarıldı. Motosikletin sahibi Ali Dingil, "Yardıma muhtaç insanlar için motosikletimi satışa çıkartmak benim için çok önemli" dedi.

Cüneyt Arkın’ın oynadığı 'Vahşi Kan', aynı zamanda Kemal Sunal'ın başrolde yer aldığı 'Doktor Civanım' filminde kullandığı, Yeşilçam filmlerinden hafızalara kazınan 1971 model motosiklet, sahibi Ali Dingil tarafından satışa çıkarıldı. Mecidiyeköy meydanda sergilenen motosikletin geliri, deprem bölgesindeki yardıma muhtaç vatandaşlar için kullanılacak.

Haberin Devamı

"TÜRKİYE VE YEŞİLÇAM İÇİN ÇOK KIYMETLİ BİR MOTOSİKLET"

Motosikletin sahibi Ali Dingil, “Böylesi insani yardım ve dayanışma olan bir günde böyle önemli bir şeyi piyasaya çıkartmak ve yardıma ihtiyacı olan insanlara, özellikle depremzedelere, satışa çıkartmak benim için çok önemli. Motosikletime 4-5 yıldır gözüm gibi bakıyorum. Benim için, Türkiye ve Yeşilçam için çok değerli bir motosiklet. Bugün motosikletin açık arttırma ile satışını duyurabilmek için ve insanlara yardım edebilmek için buradayız" şeklinde konuştu.

Yeşilçamın ünlü motosikleti depremzedeler yararına satılıyor

"48 YIL GERİYE GİTTİM"

'Hababam Sınıfı' filminde 'Boncuk' karakterine hayat veren Ergun Sözen, "Bugün burada aslında 48 yıl geriye gittim. Yeşilçam’a hizmet etmiş bu motoru görerek Kemal Sunal ile eski günlerimize gittik. Tabii ki burada gerek Kemal Sunal’ı, gerekse Yeşilçam’a emek veren sanatçılarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. Ali Dingil arkadaşımıza da bu 1971 model motosikleti bunca yıl özenle koruyup buralara kadar getirdiği için, Yeşilçam'daki unutulmaz anlarımızı tekrar tekrar yaşattığı için gönülden teşekkür ediyoruz. Bu güzel motosikleti de aynı titizlikle muhafaza etmesini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yeşilçamın ünlü motosikleti depremzedeler yararına satılıyor

Haberin Devamı

"ŞU AN ÇOK DUYGULANDIM"

Yeşilçam oyuncusu Erol Taşçı ise duygu dolu anlar yaşadığını belirterek, "Şu anda çok duygulandım. Depremzedelere yardım için arkadaşımızın bu gayretini gönülden destekliyorum, inşallah hayırlara vesile olur" dedi.

Yeşilçamın ünlü motosikleti depremzedeler yararına satılıyor

1971 model motosiklet, depremzedelere destek için alıcılarını bekliyor.