Geri Dön

Yıldırım Öcek son yolculuğuna uğurlandı

Geçtiğimiz gün hayatını kaybeden usta oyuncu Yıldırım Öcek’in cenazesi, Kadıköy Söğütlüçeşme Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Yıldırım Öcek son yolculuğuna uğurlandı

Bir dönem 'Avrupa Yakası' dizisinde canlandırdığı 'Sadettin Yerebakan' karakteri ile hafızalara kazınan Yıldırım Öcek, geçtiğimiz günlerde yoğun bakım ünitesine yatırılmıştı. 4 gün yaşam mücadelesi veren Öcek, 66 yaşında çoklu organ yetmezliğinden hayata gözlerini yummuştu. Öcek için bugün Söğütlüçeşme Camii'nde ikindi namazını müteakiben cenaze namazı kılındı.

Cenaze törenine Öcek'in oğulları Eser Seçkin Öcek, Feridun Öcek, ünlü oyuncular Mahir İpek, Sinan Bengier, Selahattin Taşdöğen ve çok sayıda seveni katıldı.

"ÇOK SEVENİ VARMIŞ"

Cenazede gözyaşları içinde duygularını dile getiren Yıldırım Öcek’in oğlu Feridun Öcek, “Çok değerli bir sanatçı ve öyle olmaya da devam edecek zaten. Çok seveni varmış ne güzel ki. Güzel yaşadı ve sonunda gitmesi gerekiyordu artık. Umarım gittiği yerde mutlu olur” dedi.

"BABAMDI AMA EN KRAL ARKADAŞIMDI"

Sanatçının diğer oğlu Eser Seçkin Öcek ise, “Çok teşekkür ederim herkesin ilgisine, alakasına. Seveni de çokmuş buradan onu görüyoruz. Işıklar içinde, nurlar içinde uyuyacak görüyoruz buradan. Güzel yaşadı, çok keyifle yaşadı. Kendine baktı, ailesine baktı, çok güzel baktı. Babamdı ama hep söylüyorum en kral arkadaşımdı. Nurlar içinde, çok güzel uyuyacak” diye konuştu.

"KASIRGA SANAT DÜNYASINI VURDU"

Selahattin Taşdöğen, "Bu ay hakikaten Türkiye'ye yaklaşan bir kasırga vardı ya, Ege'yi vuracaktı, İzmir'i vuracaktı hiç bir yeri vurmadı sadece sanat dünyasını vurdu. Patır patır böyle bir yaprak dökümü, bir sürü arkadaşımızı kaybettik. Hepsi nur içinde yatsın. Mekanları cennet olsun" ifadelerini kullandı.

Usta oyuncunun cenazesi, Söğütlüçeşme Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Yedikule Mezarlığı'nda toprağa verildi. Ailesi, oyuncu arkadaşları ve sevenleri Yıldırım Öcek’i son yolculuğuna uğurlarken gözyaşlarına boğuldu.

5 Nisan 2020 Magazin Haberleri Bülteni5 Nisan 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber