Geri Dön

Yılmaz Erdoğan: Biz kararlıyız

Yılmaz Erdoğan, film dağıtım şirketi ve sinema işletmeleriyle yaşanılan fiyat anlaşmazlığı nedeniyle son filmi, 'Organize İşler Sazan Sarmalı' filminin vizyon tarihini ertelemesinin ardından, İStinye Park'ta görüntülendi.

Yılmaz Erdoğan: Biz kararlıyız

Oyuncu, "Arkadaşlar biz kararlıyız. Türk sinemasını bir şekilde kurtarmak zorundayız. Görüşmelerimiz devam ediyor. Bir mutabakat metni hazırladık, film dağıtım ve sinema işletmeleriyle toplantılar yapıyoruz. Bizi anlayan ve hak veren firmalar var, tam tersi anlaşmaya yanaşmayan firmalar da var. Yakın zaman da bu iş bir sonuca bağlanacak. Bizimle olanlar ile yolumuza devam ederiz. Eskiden 'Filmimiz tüm sinemalarda' diyorduk. Anlaşma sağlayamazsak, anlaşma sağladıklarımızın ismini söyleyerek 'Filmimiz sadece bu sinemalarda' deriz" şeklinde konuştu.

'İnsanlar film izlemek istiyor'
Gazetecilerin, "Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar'ın da vizyona girmeye hazırlanan filmleri vardı ve onlarda size destek oluyorlar" demesi üzerine Erdoğan, "Tabi ki, bu sadece benim sorunum değil ki. Türk sinemasının sorunu, sadece Cem ve Şahan değil, Türk sinemasını kurtarmak isteyen herkes bize katılıyor. İnsanlar da film izlemek istiyorlar. Merak etmesinler, kısa sürede bu sorunlar çözülecek inanıyorum. Dediğim gibi baktık, bütün gruplar bizimle anlaşmıyor, biz de anlaşanlarla yolumuza devam eder, yine de filmlerimizi sevenlerimizle buluştururuz" dedi. Kısa süren sohbetin ardından gazetecilere teşekkür eden oyuncu, aracına binerek alışveriş merkezinden ayrıldı.

Magazin Haberleri Bülteni (2 Aralık 2020)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları...
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet