Geri Dön

'Youtube'dan bir Sezen Aksu, bir Kayahan çıkmadı'

Pop müziğin sevilen isimlerinden Soner Arıca, Gürdal Ören'in YouTube kanalına konuk oldu. Sanat hayatıyla ilgili samimi açıklamalar yapan Arıca, sosyal medya ve YouTube fenomenleriyle ilgili konuştu.

'Youtube'dan bir Sezen Aksu, bir Kayahan çıkmadı'

Soner Arıca, "Sosyal medyada olan biteni alkışlıyorum, hayran olduklarım var. Sadece şarkı olarak değil, fotoğrafçı var, yönetmen var, kurgucu var. Ancak oralardan şu ana kadar bir Sezen Aksu çıkmadı henüz, bir Kayahan çıkmadı. Çıkanlar değersiz mi, değil. Biraz daha uzun vadede bakmak lazım. İçlerinde çok yetenekliler var ama sürekli "YouTuber şu kadar para kazandı" diye konuşuluyor. Biz hiç duyuyor musunuz 'YouTuber şu şarkıyı yazdı' diye? Ben duymadım. Sürekli ne kadar para kazandıklarıyla ilgili haberler duyuyoruz. Çok tehlikeli bir şey çünkü onları takip edenlerin sürekli kodlandıkları şey para kazanma kavramı. Kendini ifade etme kısmı hiç yok. Ben hepsini onaylıyorum hatta bana gelenlere 'önce YouTube'da, Instagram'da videolar yap kendini bir tanıt' diyorum. Görsünler, paylaşsınlar, orası çok önemli bir alan" şeklinde konuştu.

Eskiye büyük özlem duyduğunu dile getiren şarkıcı, "Bir pikabım yok mesela. Çocukluğumdan kalan eşyaları yeğenlerimin ofisine gönderdim. Çünkü onlara baktığımda o dönemleri özlüyorum. Üzerimde bir basınç yapıyor. Galiba bundan sonra olmayacak pikabım" açıklamasında bulundu.

Bugüne kadar 73 klip çeken Soner Arıca, "İki klip çektiğim şarkılarım var. Fazla görünebilir ama benim kendi standartıma göre fazla değil" dedi.

Magazin Haberleri Bülteni (23 Haziran 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;
Cadde Yazarları

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet