Cansu Dere'nin 'Yüklerimden kurtuldum' lafı neden önemli?

Geçtiğimiz günlerde online bir dergiye röportaj veren Cansu Dere en yakın arkadaşlarından birinin Ece Sükan olduğunu söylemekle birlikte yüklerinden kurtulup özgürleştiğini de ifade etmiş. Cansu Dere’nin röportajda yaptığı açıklamalar neden önemli bir bakalım...

Cansu Dere'nin 'Yüklerimden kurtuldum' lafı neden önemli?

“Mutlu olabileceğim küçük şeyler buldum”

“Mutlu olabileceğim küçük şeyler buldum”

Ece Sükan’la birlikte hiç gitmedikleri ülkeleri keşfetmekten büyük keyif aldığını söyleyen Cansu Dere bunlara ek olarak “Ben kendimi bile seyahatler sırasında daha iyi tanıdım. Mutlu olabileceğim küçük şeyler buldum, hayata bakış açımı değiştirdim. Yüklerimden kurtulup özgürleştim” diyerek duygularını ifade etmiş.

“Yüklerimden kurtuldum”

“Yüklerimden kurtuldum”

Bence açıklamalarının en dikkat çekici kısmı “Yüklerimden kurtuldum” kısmıydı. Sanırım Cansu Dere bunu diyerek “Yüklerinizi atmadığınız sürece ufak şeylerle mutlu olamazsınız” demek istiyor gibi. Ya da “Ufak şeylerle mutlu olmayı becerdiğiniz an yüklerinizden kurtuluyorsunuz” demek istiyor da olabilir bilemedim. Sanki özgürleşmek bunlarla geliyormuş gibi bir izlenim bırakmış.

Nasip olur mu?

Nasip olur mu?

Bulduğu ilk fırsatta arkadaşı Ece Sükan’la birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirmekten geri çekinmemiş Cansu Dere. Ece Sükan’la tatil yapmaktan çok keyif aldığını ve beraber gülüp susabildiklerini dile getirmiş. Anlaşılan o ki Ece Sükan on numara bir tatil arkadaşı. Yeri geldiğinde eğlenip yeri geldiğinde dinlendiren. Herkese böyle bir arkadaş nasip olur mu?  

“Şöhretimi kaybetmekten korkmuyorum”

“Şöhretimi kaybetmekten korkmuyorum”

Cansu Dere; “Genç yaşımda şöhretle tanıştım. Kazanmak için çok çaba harcamadım, planlar kurup büyük fedakarlıklarda bulunmadım. Bu nedenle de şöhretimi kaybetmekten korkmuyorum. Hayatımı şekillendirmesine müsaade etmiyorum” diyerek sözlerine devam etmiş.

“Korkmuyorum”

“Korkmuyorum”

Hayatının çoğunu şöhret içinde geçiren güzel bir kadının “Şöhretimi kaybetmekten korkmuyorum” ifadesi oldukça dikkat çekici bir cümle. Bugün 84 yaşında olan Ferdi Tayfur’un bile tekrardan sahne almak istediğini dile getirdiği bir dönemde Cansu Dere’nin bu açıklaması oldukça çarpıcı.

 

Umursamıyor

Umursamıyor

Demek ki bilinmek durumu çok da umursamıyor. Şöhret içinde kaybolmamış ve kendi için mutlu olacak ya da yapacak, o büyük dünyada mutlu olacak küçük şeyler bulmuş Cansu Dere.

Kabullenmiş

Kabullenmiş

"Korkmuyorum" cümlesinin altında da bir kabulleniş var aslında. Herkes bir gün öyle ya da böyle unutulacak. Gökyüzünde parlayan yıldızlar gibi her yıldızın kayıp gideceği bir zaman var. Sanırım Cansu Dere de bunun farkına varmış olacak ki hayatın getirdiklerinden ve getireceklerinden, korkmayıp sonsuz bir kabullenişin içinde mutlu olmayı tercih etmiş.

 

Tanınıyor olmak…

Tanınıyor olmak…

Tanınıyor olmak yaptığımız işin doğal bir sonucu. Her zaman sadelikten ve doğallıktan yanayım” diyerek bitirmiş Cansu Dere sözlerini… Bu cümleleri kullanan birinin zaten abartıdan ve şaşaadan yana olacağı düşünülemezdi. Tamamen egosuz ve ağdasız bir dille; şöhreti, mesleğinin bir getirisi olarak görecek bir mütevazılıkla dile getirmiş.

Hayatın getirisi olduğunu fark etmiş

Hayatın getirisi olduğunu fark etmiş

Anlaşılan o ki Cansu Dere erken yaşlarda şöhretin kucağına düşmeyip son derece farkındalıkla, bunların hepsinin işinin ve hayatın bir getirisi olduğunu, kendi dünyasında, basit gibi görünen ama aslında çok zor olan küçük şeylerle mutlu olabilmeyi başaran nadir insanlardan biri olmuş. Bizlere de güzel bir prototip olmuş. Sahalarda görmek istediğimiz hareketler” diyerek “Ne de güzel olmuş” diyorum.

 

Bu makaleye ifade bırak