Cardi B hangi Türk dizilerini izlemeli?

Bir süre önce Cardi B'nin Instagram'da paylaştığı story'de televizyonunun ekranında 'Muhteşem Yüzyıl' dizisini görünce hepimiz şoka girmiş ve asmıştık bayrakları. Cardi B'nin bu diziyi izlediğini görmeyi beklemiyorduk tabii... Cardi B, 'Muhteşem Yüzyıl' dizisini bitirmiş ve Türk dizilerinde işlenen entrikalara bayılmış olacak ki bu sefer de Türk takipçilerinden yeni dizi önerisi istedi. Peki Cardi B hangi Türk dizilerini izlemeli?

Cardi B hangi Türk dizilerini izlemeli?

'Muhteşem Yüzyıl' izlediği anlaşılınca trend'e girdi

'Muhteşem Yüzyıl' izlediği anlaşılınca trend'e girdi
Cardi B, kızıyla oyun oynarken evinde paylaştığı bir story'sinde ekranlarda bizim çok aşina olduğumuz bir dizinin açık olduğunu fark ettik. Dizinin, hepimizi yıllarca ekranın başında oturtmuş 'Muhteşem Yüzyıl' olduğu elbette Türk takipçilerinin dikkatinden kaçmadı.
 
Zaten kim 'Muhteşem Yüzyıl' ı unutabilir ve kim ekranda baştan sona muhteşem olan oyuncularını görünce diziyi tanımayabilir ki? Bunu fark eden hayranları, sosyal medyada "Cardi B Muhteşem Yüzyıl hayranı çıktı" başlığıyla hemen 'trendler' listesine soktu Cardi B'yi.

Tüm sezonlarını izlemiş

Tüm sezonlarını izlemiş
Biz 'Muhteşem Yüzyıl'ı Cardi B'nin ekranında görünce heyecan yaptık, hemen hayranı ilan ettik tabii ama trend listesine girdikten kısa bir süre sonra Cardi B'nin yaptığı açıklamaya kadar cidden hayranı olup olmadığını bilmiyorduk. Yani, pek tabii sadece birkaç bölüm bakınmak için de açmış olabilirdi diziyi. Hepimiz yapmıyor muyuz? Birkaç bölüm deniyor, sarmazsa bırakıyoruz hani...
 
Gerçekten dizinin sıkı takipçisi ve hayranı olduğunu ise tüm sezonlarını izlediğini, hatta Vahide Perçin ve Pelin Karahan'ın kadroya katıldığı o sonraki döneme ait sezonları bile bitirdiğini öğrendikten sonra iyice anlamış olduk.

Bergüzar Korel'den "Kimin kocası bu" paylaşımı

Bergüzar Korel'den "Kimin kocası bu" paylaşımı
Cardi B'nin hayranlığı gündemimize oturunca, ve bu sefer sadece Halit Ergenç'in ekranda olduğu bir 'Muhteşem Yüzyıl' sahnesi paylaşınca, esprili ve aynı zamanda bayıldığım bir paylaşım geldi Bergüzar Korel'den.
 
Bergüzar Korel, Cardi B'nin eşi Halit Ergenç'i paylaştığını görünce, arabada "Kimin kocası bu, bu benim kocam, evimin direği" şarkısını söylediği bir story paylaştı ve altına da "Anlatın ablaya" yazarak Cardi B'yi etiketledi.
 
Dünya tatlısı bir kadın olan Bergüzar Korel'in bu hareketi 10/10'luk espriyle karışık, kıskanç Türk kadını hareketiydi ve bence çok da keyifliydi.

 

Türkiye'yi ziyaret etmek istediğini açıkladı

Türkiye'yi ziyaret etmek istediğini açıkladı

Bütün bu trendler listesine girmesi, etkileşimin tavana vurması yetmedi bu sefer de Cardi B'nin Türkiye hayranlığını öğrendik. Cardi B'nin bir Türk dizisini obsesyon haline getirmesi, Kösem Sultan ve Hürrem Sultan'ın sıkı hayranı haline gelmesi falan derken sosyal medyada diziyle alakalı bir sürü tweet'te attı kendisi. Kösem Sultan'ın öldüğü bölümü izledikten sonra uyuyamadığını ve bir sürü kabus gördüğünü falan bile paylaştı. Anlayacağınız epey bir müptelası oldu 'Muhteşem Yüzyıl' ın.

Akabinde, sadece 'Muhteşem Yüzyıl' a değil aynı zamanda Türkiye'ye de hayranlık beslediğini açıkladı canlı yayınında. Türkiye'yi ziyaret etmek istediğini ve Osmanlı İmparatorluğu'nun kendisini çok etkilediğini söyledi.

"Türkiye’ye gitmek istiyorum. Osmanlı İmparatorluğu'ndan çok etkileniyorum. Ama Offset 16 saatlik uçuş yapmak istemiyor. Ben 16 saatlik uçuşa dayanabilirim oraya gidip müze gezeceğim" açıklamasında bulundu.

Cardi B'nin eşi Offset'e seslenelim o zaman, nerelere nerelere uçuyorsunuzdur, 16 saatlik uçuştan zarar gelmez bence... Getirsin Cardi B'yi de kadıncağız biraz da buraları görsün ama değil mi?

Türk takipçilerinden yeni dizi önerisi istedi

Türk takipçilerinden yeni dizi önerisi istedi

Neyse dönelim dizi muhabbetimize, 'Muhteşem Yüzyıl' ın tüm sezonlarını bitirince hızını alamadı Cardi B ve Türk hayranlarına yönelttiği bir tweet'le yeni dizi önerisi istedi bizlerden.

Herkes bir hışım 'Aşk-ı Memnu' yu önerdi tabii. Türkiye'de kült dizi dediniz mi aklınıza gelen ilk dizilerden çünkü... Entrikası da bol aslında yani bence de beğenebilir ama bana Cardi B, daha tarihi ve gerçek olaylara odaklanan diziler talep ediyor gibi geliyor.

Modern diziler mi Osmanlı İmparatorluğu mu?

Modern diziler mi Osmanlı İmparatorluğu mu?
Twitter hesabından sorduğu sorunun altında yapılan yorumları şöyle bir inceleyince yorumlardan birine cevap verdiğini fark ettim. Ve tarihi dizi aradığı konusunda yanılmadığımı da anladım böylece.
 
Bir Türk takipçisi Cardi B'ye "Yine Osmanlı İmparatorluğu'nu konu alan bir dizi izlemek istiyorsan Diriliş Ertuğrul'u, modern ve entrikalı bir dizi izlemek istiyorsan Aşk-ı Memmnu'yu izlemelisin" yazmış. Bunun üzerine Cardi B de "Modern dizi aramıyorum" diye cevap vermiş.
 
Yani kadın Osmanlı dönemine hayranlık duyuyor açıkça. Onun derdi hem entrikası olan hem de tarihe tanıklık edeceği bir dizi bulmak bence...

'Muhteşem Yüzyıl' kadar muhteşemi yok ama...

'Muhteşem Yüzyıl' kadar muhteşemi yok ama...

Şimdi durum böyle olunca, sayabileceğim bir sürü dizi varken tıkanıp kalıyorum ben. Daha modern konulu diziler istiyor olsa ve entrika asıl aradığı unsur olsa, onlardan bizde tonlarca var... Ama iş tarihi diziye gelince, bir sürü başarılı dizi yapılmış olmasına rağmen ben hâlâ 'Muhteşem Yüzyıl'ın hepsini solladığını ve en iyisi olduğunu iddia ediyorum.

Cardi B de ilk 'Muhteşem Yüzyıl'ı izleyip bitirdiği için diğer tarih odaklı dizilerimize ne kadar düşer bilemedim açıkçası...

Seçenekler arasında neler var?

Seçenekler arasında neler var?

Yine de bazı diziler var ki onların da hakkını yememek lazım. Peki neler olabilir bunlar?

'Diriliş Ertuğrul' en az 'Muhteşem Yüzyıl' kadar reyting rekorlarına imza atmış ve çok beğenilmiş bir dizi. Tek fark, 'Diriliş Ertuğrul' da öyle çok entrika olmaması. 'Muhteşem Yüzyıl'ı bu kadar vazgeçilmez kılan asıl neden, hareme ve sultanların hayatlarına da en az tarihi meselelere odaklandığı kadar odaklanıyor oluşuydu ve sultanların çevirdiği entrikaları tek tek göstermesiydi bence. Ama Osmanlı İmparatorluğu hakkında daha çok şey öğrenmek istiyorsa sanki en iyi seçenek 'Diriliş Ertuğrul' olur Cardi B için.

Hazır Türk dizilerine sarmışken...

Hazır Türk dizilerine sarmışken...
Her ne kadar kendisi şu an bir Osmanlı İmparatorluğu hayranlığı girdabında olsa da hazır Türk dizilerine merak salmışken sadece tarihi dizilere sarmaması önerisinde bulunuyorum Cardi B'ciğime buradan.
 
Bence kendisi de farkında değil ama onu asıl ekran başında tutan şey entrika. 'Muhteşem Yüzyıl' sadece tarihi olayları baz alan bir dizi değil, yüksek doz romantizm içeren, sürekli bir sultan kavgasına şahitlik ettiğimiz, güç savaşları barındıran bir dizi aslında.


 

Bana kalırsa Cardi B, uçuk kaçık kimliğiyle asıl bu güç savaşı meselesine sardı. O yüzden ben de diğer Türk takipçilere katılarak mutlaka 'Aşk-ı Memnu'yu izlemesini bir de üstüne Ezel'i açıp efkarlanmasını öneriyorum. Bence hiç pişman olmaz!

Bu Türk dizisi hayranlığı eğer ki ilgisini modern entrikalı dizilere kaydırmazsa bana kalırsa çok uzun süreli olmayacak... Çünkü gerçekten şöyle bir baktığınızda hepimiz hâlâ 'Muhteşem Yüzyıl' gibi bir dizinin hasretini çekiyoruz. Bakalım Cardi B yeni bir diziye başlayacak mı ve başlarsa bu sefer hangi diziyi takıntısı haline getirecek, e bekleyelim görelim o zaman!Bu makaleye ifade bırak