Cem Yılmaz'dan neden Ozan Güven açıklaması bekledik?

Ozan Güven ile kendisinden 17 yaş küçük sevgilisi Deniz Bulutsuz arasındaki darp iddiaları sosyal medyayı sallamış durumda. Hepimizi şoka sokan bu olaydan sonra birçok ünlüden konuya ilişkin bir yorum ve tepki geldi. Yorumu en çok merak edilen ünlülerden biri de Cem Yılmaz'dı. Peki neden Cem Yılmaz'dan bir açıklama bekledik?

Cem Yılmaz'dan neden Ozan Güven açıklaması bekledik?

Ne oldu?

Ne oldu?

1 Temmuz günü Ozan Güven’in sevgilisi Deniz Bulutsuz, Ozan Güven hakkında darp raporu aldı. Instagram hesabından yaptığı açıklama ile Ozan Güven’den fiziksel şiddet gördüğünü belirtti. Darp raporunun ertesi günü Ozan Güven’in ‘kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘hürriyetten yoksun bırakma’ ve ‘hakaret’ suçlarından yargılanmasını istedi. Dilekçeye göre, Bulutsuz ve Güven 12 Haziran’da bir restoranda yemek yedikten sonra arkadaşlarının evine gitti. Sohbet sırasında Bulutsuz’un eski erkek arkadaşından konu açılınca, iddiaya göre Ozan Güven, herkesin önünde hakaret etti. Bu konuşmadan rahatsız olan Bulutsuz konuyu kapattı.

“Seni öldüreceğim”

“Seni öldüreceğim”

Deniz Bulutsuz'un ifadesinde şunlar yer alıyor: “Bu söze bozulduğumu söylememin ardından alkolün etkisiyle bağırıp çağırmaya başladı. Onu sakinleştirmek isterken yatak odasındaki abajuru duvara vurarak kırdı. Beni ittirince abajur çeneme geldi. Sonra beni yatağa yatırarak üzerime oturarak sert bir tokat attı. Ardından bana vurmaya devam ederken kendi yüzüne de vuruyordu. Evden kaçmaya çalıştım. Evin üst katındaki merdivenlerden inerken saçımdan beni yakalayarak kafamı duvara vurdu. Çarpmanın etkisiyle merdivenlerden düştüm. Birçok bölgeden yaralandım. Elimde su şişesi ile beklerken ‘Bana biraz su ver’ dedim. Elindeki suyu kafamdan aşağıya dökerek, ‘Al sana su’ dedi. Evden çıkmama izin vermeyerek ‘Hiçbir yere gidemezsin. Sen bunu hak ediyorsun. Seni öldüreceğim’ dedi. Cep telefonumu elimden alarak cebine koydu. Beni evde alıkoyduğu için büyük uğraşlarla ayakkabılarım olmadan evden çıktım. Şoförü arkadaşımın evine bıraktı.

Can Manay benzetmesi

Can Manay benzetmesi

Topluma mâl olmuş bir sanatçının böyle bir olay olması bomba etkisi yarattı. Çok kısa bir süre içerisinde ‘Twitter’da ‘Trend Topic’ oldu. Birçok insan konuyla ilgili ifadelerini dile getirirken dikkatimden kaçmayan bazı tepkiler oldu. Birçok kişi 'Fi' dizisinde Ozan Güven’in canlandırdığı ‘Can Manay’ karakteri üzerinden;Biri Ozan Güven’e Can Manay olmadığını hatırlatsın” veya “Rolünün etkisi altından çıkamadı herhalde” diyerek yersiz ve gereksiz bulduğum bazı tepkilerle karşılaştım. Şakanın sırası mı arkadaşlar?

Ozan Güven’in açıklaması

Ozan Güven’in açıklaması

Daha sonrasında hepimiz Ozan Güven’den bir açıklama bekledik. “Darp iddiasını kabul edecek mi? Yoksa inkâr mı edecek” diyerek. Fakat her şey beklediğimiz gibi oldu ve Ozan Güven darp iddialarını yalanladı. Ozan Güven’in ifadesi şu şekilde: "Ayrılmak istediğini, bu yüzden kız arkadaşının oyununa geldiğini belirterek, “İddia ettiği gibi bir kelime kullanmadım. Evde ben ayrılmak istediğimi söyleyince ‘Eğer ayrılırsan seni rezil ederim’ dedi. Tartışmamız ilerledi. Ben yorganı çekerken Deniz de eliyle ittirdiği için komidinin üzerinde duran abajur yere düştü. Sapı Deniz’in elinde kaldı. Abajurun sapını çekiştirirken Deniz’in çenesine çarptı. Bana ‘Seni Türkiye’ye rezil edeceğim, ‘kadın döven adam’ diye söyleyeceğim’ dedi. Bana vurmaya başladı” diye konuştu.

Tepkiler ikiye bölündü

Tepkiler ikiye bölündü

Hal böyle olunca Twitter ikiye bölündü. Deniz Bulutsuz’dan yana olanlar ve Ozan Güven’den yana olanlar. Twitter'da "DenizBulutsuzyalnızdeğildir" ya da "OzanGüvenyalnızdeğildir" hashtag'leri açıldı. Ozan Güven’in ifadesi ortaya çıkınca da birçok ünlü isim Deniz Bulutsuz’a destek verdi.

“Ozan yapmamıştır”

“Ozan yapmamıştır”

Ozan Güven’in ifadesine birçok isim inanmadı. Hatta Ozan Güven’in açıklamasından sonra “Tamam kesin darp etmiştir” yönünde de bir sürü tweet atıldı. Ahmet Kural olayının da tekrardan gündeme geldiği olayda taraflar iki tarafa ayrıldı. “Ozan Güven’i tanıyorum yapmamıştır, yalnız değildir” diyenler de oldu. Açıkçası bu cümle beni biraz sinirlendirmekle birlikte şaşırttı da. Arkadaşlar şiddetin tanıdığı yakını mı olur?O yapmaz” denilen birçok kişi yapmaz denileni de yapmıştır. İnsanız hepimiz sonuçta her an her şey olabilir.

Deniz Bulutsuz’a büyük destek

Deniz Bulutsuz’a büyük destek

Belki benim bakış açımdan ya da takip ettiğim kişilerden olsa gerek şu anda Deniz Bulutsuz’a büyük bir destek var. Bence olmalı da. Deniz Bulutsuz yalan da söylüyor olabilir. Bunu bilemeyiz. Belki de Ozan Güven haklıdır. Fakat ben böyle bir durumda bence birçoğumuzun şunu düşünmesi gerektiğine inanıyorum: “Bir darpçıya inanmak mı yoksa bir yalancıya inanmak mı daha iyidir?”

Cem Yılmaz’ın açıklamasını bekledik

Cem Yılmaz’ın açıklamasını bekledik

Deniz Bulutsuz’un darp edilmiş fotoğrafı ortaya çıkmışken ve tartışmalar devam ederken hepimiz Ozan Güven’in en yakın arkadaşı olan Cem Yılmaz’ın açıklamalarını bekledik. Acaba arkadaşının arkasında durup “Benim arkadaşım öyle şey yapmaz, Deniz Bulutsuz iftira atıyordiyecek mi? Yoksa “Ozan Güven’in yaptığını kınıyorum tarzında bir açıklamayla mı gelecek?” derken Cem Yılmaz’dan da bir açıklama geldi.

Cem Yılmaz’ın açıklaması…

Cem Yılmaz’ın açıklaması…

Cem Yılmaz’ın açıklaması şöyle: “Sevgili arkadaşlar. Kadına şiddet meselesinin “tarafı” olmak diye bir duruşum söz konusu bile değildir. Bu konu tartışmaya kapalı bir konudur. Arkadaşım üzerinden “Sen de bir şey söyle” isteğinizi anlamakla beraber, konu hakkında çok üzgün olmak dışında bir halim yoktur. Yapmayın. Sosyal medya üzerinden, bu meseleyi yazmak çizmek istememek ile başka çirkin duyguları, düşünceleri karıştırıp bu sefer siz linç kazanı kaynatıyorsunuz. Her şey birbirine giriyor. Çok üzgünüm “diyerek gayet yerinde bir açıklama yapmış Cem Yılmaz. Denilmesi gereken en güzel şeyi demiş bence.

Bir şeyi kaçırıyoruz

Bir şeyi kaçırıyoruz

Cem Yılmaz’dan bu açıklamayı beklerken aslında onun da bir insan olduğunu unutuyoruz sanki. Çünkü şöyle düşünün; arkadaşınız birine zarar veriyor. O sırada siz zararı gören insana üzülmekle birlikte zararı veren kişinin en yakın arkadaşınız olmasına da ayrı üzülürsünüz. Cem Yılmaz’ın içinde bulunduğu durum da bu aslında. Tabii ki yapılan yanlışın arkasında durulmaz ama sonuçta yanlışı yapan da senelerdir birçok çalışmada birlikte emek verdiği arkadaşı. O yüzden Cem Yılmaz’ın yapmış olduğu bu açıklamayı gayet yerinde buluyorum. Diğer bir yandan da “Cem Yılmaz Ozan Güven’le görüşmeye devam eder mi?” sorusu da yer yer akıllara gelse de olayın nasıl sonuçlanacağı merak konusu.
 

senolfazilet@hotmail.com

twitter.com/SenolFazilet

Bu makaleye ifade bırak