CZN Burak’tan almamız gereken dersler

Sosyal medyanın hayatımıza kattığı isimlerden birisi de CZN Burak oldu. Restoran sahibi olan ve çektiği videolarla bir anda fenomen olan CZN Burak yaptıklarıyla da örnek oluyor. Peki, CZN Burak’tan almamız gereken dersler neler?

CZN Burak’tan almamız gereken dersler

CZN Burak kimdir?

CZN Burak kimdir?

24 Mart 1994 tarihinde dünyaya gelen Burak Özdemir nam-ı diğer CZN Burak şeflik ve restoran sahipliği yapıyor.  Hatay’da dede mesleğini yaparken İstanbul’a taşıdı işleri ve sosyal medya sayesinde adını duyurdu.

İlginç videolar
 

İlgin&ccedil; videolar<br />
&nbsp;
Yemek yaparken çektiği videolarla ünlenmeye başladı. İlginç mimikleri ve harekeleriyle fenomen oldu, TikTok’u sallamaya başladı.
 

Fenomen olan CZN Burak’ın işleri de haliyle büyüdü. Şu an kendisine ait restoranlar oldukça revaçta. Taa ki Corona virüs denen şey çıkana kadar.
 

Herkes etkilendi
 

Herkes etkilendi<br />
&nbsp;
Corona virüs ülkemizde görüldüğü günden beri bütün sektörleri ve hayatı etkiledi. Bundan payını yiyecek sektörü de aldı. Hal böyle olunca işler durgunlaştı. CZN Burak’ın da işleri budan etkilendi.
 

Alkışlanacak hareket

Haliyle restoranlarındaki mallar da satılamadı. Ancak CZN Burak mallarının çürümesine göz yummadı ve depolarındaki ürünleri ihtiyacı olan vatandaşlara dağıttı. Yine kendine has üslubuyla. O anları da sosyal medyada paylaşmayı ihmal etmedi.

Daha önce de yapmıştı
 

Daha &ouml;nce de yapmıştı<br />
&nbsp;
CZN Burak duyarlılığını daha önce de göstermişti. Son olarak Elazığ depremi sonrası yardım kolileri hazırlamış, ihtiyacı olan vatandaşlara ulaştırmıştı.
 

Şov mu yapıyor?
 

Şov mu yapıyor?<br />
&nbsp;
Bu kareleri gören insanlar “CZN Burak şov yapıyor. İyilik yapmak istese bunu kimseye duyurmadan yapar” diye eleştirebilirler ama bana göre böyle yapması daha iyi oluyor. Şov değil de teşvik amaçlı yapıyor.
 

Sonuçta günümüz dünyasında etkileşim çok hızlı oluyor. CZN Burak da yaptıklarını gösterip insanları harekete geçirmeyi hedefliyor. Haklı olarak tabii ki ilgi çekiyor. Çeksin, benim için sorun yok. Bir yerde bir ihtiyaç sahibinin daha sorunu giderilecekse CZN Burak’ın yaptıkları şova girmiyor. Böyle devam etmesi dileğiyle.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak