Demet Akalın gerçekten plasenta yedi mi?

Türkçeyle sorunları olan ünlü şarkıcı Demet Akalın, "Bebek plasentası yedi" iddialarına sosyal medyadan yanıt vermiş. Demet Akalın gerçekten plasenta yedi mi? Peki Demet Akalın yaptığı plasenta açıklamasında samimi mi? Acilen konuya Molatik oluyoruz...

Demet Akalın gerçekten plasenta yedi mi?

"Plasenta yedin mi?"

"Plasenta yedin mi?"

Bilenler bilir özellikle sosyal medya hesaplarından Demet Akalın'ın yaptığı her paylaşımın altına "Plasenta yedin mi?" ya da "Sen plasenta yemek için Hindistan'a gitmişsindir" gibi yorumlar yapılıyor. Açıkçası insanlar bu bilgiye nereden, nasıl ulaştı bilemiyoruz ama anlaşılan o ki Demet Akalın'ın canına tak etmiş. 
 

Söz konusu Demet Akalın olunca...

Söz konusu Demet Akalın olunca...

Demet Akalın da haliyle hemen bir açıklama yapma gereği duymuş sosyal medya hesaplarından. Söz konusu Demet Akalın olduğu için insan kesin olarak "Yapmıştır" ya da "Yapmamıştır" diye yorum yapamıyor. 

"Bebek bir şeyi mi yiyorsun?"

"Bebek bir şeyi mi yiyorsun?"

Fakat Demet Akalın'ın plasenta yemediğine dair açıklaması şu şekilde: "Kızım kafayı mı yediniz? Allah akıl fikir versin size. Yani gerçekten inanamıyorum. 'Bebek bir şeyi mi yiyorsun?' diyorsunuz. Ne diyorsunuz? Türkçe konuşun! Kafayı mı yediniz? Ben seneler sonra kelle paçayı zor yemişim. Cilt bakımını da artık evde kendim yapıyorum. Kendinize gelin..."
 

Plasenta nedir?

Plasenta nedir?

Görüldüğü üzere Demet Akalın verilmesi gereken en Demet Akalınca tepkiyi vermiş. "Bebek plasentası nedir?" diye soracak olursanız; bebek plasentası, anneyle bebek arasındaki besin, oksijen ve diğer maddelerin alışverişini sağlayan yapıya verilen ad. 

Kimse plasenta açıklaması yapmamıştı

Kimse plasenta açıklaması yapmamıştı

Çoğu ünlünün de gençleşmek için bebek plasentası yediği söylenmektedir. Ama kimse de çıkıp "Ben bebek plasentası yedim, ondan böyle gencim" açıklaması da yapmaz. Açıkçası plasenta yemek ne arkadaşlar gerçekten. Zamanında da Kraliçe Elizabeth için "Bebek kanı içiyor" deniliyordu. Yok unicorn kanı. İnsanlar ne ara Voldemort'a döndü aklım almıyor.

En doğal ve samimi cevap

En doğal ve samimi cevap

Neyse konumuza dönecek olursak bu gibi iddialar bana hep komik gelmiştir. Gerçeklik ihtimali de tabii ki olabilir ama biri çıkıp "Ben plasenta yiyorum" diyene kadar bu konuya inanmamaya devam edeceğim. Demet Akalın da bu konuya verilecek en doğal ve samimi cevabı vermiş.

Yese "Yedim" der

Yese "Yedim" der

Açıkçası plasenta yese, çıkıp (Dikkat Demet Akalınca kullanılacaktır) "Evt plesnta yedm" (Çeviri: Evet plasenta yedim) diyecek bir karakter olduğunu düşünüyorum. Genelde söylemlerini ve yaptıklarını pek makul bulmasam da yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım. 

Durumu bilmeyen insan açıklaması yapmış

Durumu bilmeyen insan açıklaması yapmış

Bu sebeple Demet Akalın'ın "Türkçe konuşun" diye çıkış yapmasına kahkahalar eşliğinde gülmekle beraber "Kelle paçayı zor yemişim" sözlerine de bütün samimiyetimle katılıyorum. Gerçekten durumdan hiçbir haberi olmayan insan açıklaması yapmış Demet Akalın. "Bebek bir şeyi" ifadesi plasenta için tam bir olaydan ve durumdan haberi olmayan insan açıklamasıdır. 
 

Plasenta yemeye gider mi?

Plasenta yemeye gider mi?

Peki Demet Akalın, bütün bu olaylardan sonra plasentanın ne olduğunu öğrenip plasenta yemeye Hindistan'a gider mi? Gidebilecek bir karakter gibi duruyor ama biz şu anlık açıklamalarından yemediğini anlıyor gibiyiz. Olsun, bize şu anlık bu kadar bilgi yeter.

Beklemedeyiz...

Beklemedeyiz...

Bakalım ilerde Demet Akalın için "Bebek kanı içiyor" gibi ifadeler de kullanılacak mı? Her geçen gün daha ne gibi gençlik sırlarıyla aydınlanmaya kavuşacağız. Yüce insanoğlu yaşlanmayı ne vakit kabul edecek? Demet Akalın bebek plasentası yiyecek mi? Beklemede kalıyoruz.

 

senolfazilet@hotmail.com

twitter.com/SenolFazilet
 

Bu makaleye ifade bırak