Dilan Çıtak ailevi sorunlarını aşabilecek mi?

Son zamanlarda kariyeri ile ilgili değil de ailevi problemleriyle gündeme gelen Dilan Çıtak bir zamanlar babası İbrahim Tatlıses’ten nefret ettiğini ifade etmiş. Çıktığı bir canlı yayında ailesine olan kırgınlığını tekrardan gündeme getiren Dilan Çıtak geçmişte veya şu an olan ailevi sorunlarını aşabilecek mi?  

Dilan Çıtak ailevi sorunlarını aşabilecek mi?

"Kıskanıyor olabilir"

"Kıskanıyor olabilir"

İbrahim Tatlıses'in kızı Dilan Çıtak, katıldığı bir programda ailesi ile ilgili yine bazı açıklamalarda bulunmuş. İlk olarak İdo Tatlıses’le arasındaki mesafeyi dile getirmiş. Dilan Çıtak, İdo Tatlıses sorusuna "Çok ilgilenmiyorum. Konuşmuyoruz. Bazı insanlar bir takım normlara bürünmek için maske takarlar o insanlardan uzaklaşmanız gerekir" diyerek, babasıyla arasının kötü olmasını İdo'ya bağlamış.  Hatta "Babamın çevresinden etkilendiği kesin" diyerek de. "İdo Tatlıses sesinizi kıskanıyor mu?" sorusuna ise "İnsanların baskılarıyla belki olabilir" cevabını vermiş.

Kırgınlıklarıyla gündeme geliyor

Kırgınlıklarıyla gündeme geliyor

Açıkçası Dilan Çıtak’ın kime ne için kızdığını pek kestiremiyorsunuz. Anlaşılan ortada büyük bir kırgınlık olabilir ama her defasında bu kırgınlıklarla gündeme gelen bir sanatçı haline gelmesi haliyle kötü gözüküyor. Üstüne üstlük bu sözlerin peşine İdo Tatlıses’ten de bir yanıt gelmiyor. Böyle havaya atılan boş sözcüklermiş gibi bir hava yaratıyor. Kızgın ama neden kızgın? Kırgın ama neye?

"Nefret ettiğim zamanlar oldu"

"Nefret ettiğim zamanlar oldu"

Sorulara samimi ve gerçekçi yanıtlar vermekten çekinmeyen Dilan Çıtak İbrahim Tatlıses’le ilgili de çarpıcı açıklamalarda bulunmuş. “İbrahim Tatlıses’ten nefret ettiği bir an oldu mu?” sorusuna ayrımcılık yaptığı zamanlarda nefret ettiğini ifade ederek, "Vefalı evlat veya vefasız evlatlar arasında ayrımcılık yaptığında babamdan nefretim ettiğim zamanlar oldu" diye konuşmuş.

“Kızı olmasaydım…”

“Kızı olmasaydım…”

Programda Tatlıses’in kızı olmasının kariyerini olumsuz etkilediğinden de bahsetti: “İbrahim Tatlıses’in kızı olmasaydım 2 değil, 13 şarkı yapardım. Bu durum birçok prodüktörün benimle çalışmasını engelledi. Kızı olmasaydım daha çok işbirliği yapardım.” diyerek ülkedeki birçok kız çocuğunun kanayan yarasına tuz basmış. Sözleri doğru ve haklı olabilir ama İbrahim Tatlıses’in de nasıl bir kişilik olduğu ortada. Ataerkil bir kişilik. Ve maalesef hepimiz aynı ailelere eşit imkânlarla doğmuyoruz.

Adalet istiyor

Adalet istiyor

Anlaşılan o ki Dilan Çıtak babasından adalet istiyor. Çocukları arasından ayrım yapmadan, aynı desteği görmek isteyerek yoluna devam etmek istiyor. Görülen o ki çok sevdiğinden dolayı da kırılmış olabilir. Gerçi kim babasından içinde eşitlik barındırmayan bir davranış görmek ister? Tabii ki istemez. Ama sürekli bu konularla gündem olmaya ne gerek var değil mi?

İbrahim Tatlıses’ten cevap gelmiş

İbrahim Tatlıses’ten cevap gelmiş

Dilan Çıtak’ın bu sözleri üzerine İbrahim Tatlıses de konuk olduğu bir programda kendini ifade etmekten geri kalmamış. İbrahim Tatlıses, kızının hakkındaki söylemlerine, "Siz her şeyi bilmiyorsunuz, bilemezsiniz! Ben çocuklarımın hakkında nasıl konuşurum bir baba olarak? Sadece onların anlattıklarını üzülerek dinlerim. O zaman herkes eteklerindeki taşları döksün." ifadelerini kullanmış.

Kestirme ve doğru

Kestirme ve doğru

Genelde İbrahim Tatlıses, çoğu tutumunu ve yorumunu doğru bulmadığım biri olsa da Dilan Çıtak’ı daha fazla kırmadan ortalığı karıştırmadan söylenecek en kısa, kestirme ve doğru ifadeleri kullanmış.

Tatlısesler polemiği biter mi?

Tatlısesler polemiği biter mi?

Açıkçası bu Tatlısesler polemiği ne zaman biter bilemiyorum. Yüz yüze değil de birbirleriyle programlar aracılığıyla konuşmaları oldukça enteresan. Aralarındaki problemleri hallederler mi? Halledemezler mi? Orası da onlara kalmış.

Üretmesi gerekiyor

Üretmesi gerekiyor

Bence Dilan Çıtak’ın yapması gereken bence ne olursa olsun işine koyulması ve üretmesi. Sürekli ailesi ile gündem olan bir sanatçı haline gelmesi sanatçı kişiliğini ve imajını karalıyor gibi sanki. Kırgınlıklarını ve geçmişte olan olayları bir kenara bırakıp hayatına ve işine devam etmesi gerekiyor diye düşünmekteyim. Tabii ben böyle düşünmekteyim Dilan Çıtak ne düşünür orası da ona kalmış.

senolfazilet@hotmail.com

twitter.com/SenolFazilet

 

Bu makaleye ifade bırak