Dizilerin unutulmaz isimleri

Ekranlarımıza her dönem başarılı işler yansımıştır. Milyonlarca kişiyi de peşinden koşturmuştur bu yapımlar. Dizilerin bazı karakterleri unutulmaz haline geldi haliyle. Bizler de dizilerin unutulmaz isimlerine Molatik olduk.

Dizilerin unutulmaz isimleri

Süleyman Çakır

Süleyman Çakır
Akla ilk gelen kişi Süleyman Çakır’dır hiç şüphesiz. Kurtlar Vadisi’nin en önemli isimlerinden biriydi. Öldükten sonra dizi çok başka yere gitmişti. O kadar etkilemişti ki hala ardından yas tutuluyor. Öldüğü gün gıyabında cenaze namazı kılınmış, helva dağıtılmıştı.

İhsan Yıldırım

İhsan Yıldırım
Karısı Sevinç’e deli gibi aşık, biraz asabi ama çok tatlı bir karakterdi İhsan Yıldırım. Kuru temizleme işinden zengin olmuş, geldiği yeri ise asla unutmamıştı. En çok da komşusu Yorgo ile uğraşıyordu.
-Vermiyorum! Git Annan’dan iste!
-Neyi?
-Kıbrıs’ı! Vermiyorum git Kofi Annan’dan iste!

Boomcu Onur

Boomcu Onur
İşler Güçler’in gizli kahramanıydı Boomcu Onur. O kadar gizemli bir karakterdi ki konuşması anlaşılsın diye alt yazı geçiyordu. Bir dönem Ahmet Kura, Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz tarafından kıskanılmışlığı bile var.

Korkut

Korkut
Ekmek Teknesi’nde her bir karakter ayrı efsaneydi ancak Korkut çok ayrıydı. Agresif tutumları, kıskanç hareketleri ile diğer karakterlerden ayrılıyordu. Lan Jale ile uğraşması başlı başına olaydı zaten.

Büyük Hilmi

Büyük Hilmi
Zenginliği ile herkesi ezen, parayla gerçekten sıkışan birisiydi Hilmi. Çocukluğunda yaşadıkları onda travma yaratmış, kendine böyle bir yol çizmişti. Yeri geldiğinde ise pamuk gibi biri olabiliyordu ama.

İsmail Abi

İsmail Abi
Leyla ile Mecnun’un mihenk taşıydı adeta. Her konuda bir akrabası vardı İsmail Abi’nin. Ayrıca insanların anlayışlarına “Senin ağzından çıkanla kulağının duyduğunun tuttuğu bir değil. Bunu farkında mısın?” minvalinde çıkışlarla sitem ediyordu.
O gemi bir gün gelecek İsmail Abi…
 

Bülent Onaran

Bülent Onaran
Avrupa Yakası’nın en farklı ismiydi zannımca. Ses tonu, insanlara yukarıdan bakan tavrı, hakaretleri, çapkınlığı ile unutulmaz oldu. Özellikle “Moroooon” deyişi hala kulaklarımda. Ayrıca siyasi olmadıktan sonra hiçbir partiyi de kaçırmazdı.

Kürşat & Gülsüm

Kürşat & Gülsüm
Kendileri Pokemon’daki Jessie ve James gibiydi. Sürekli bir plan, kötülük peşindeydiler. Gülsüm seksiliği, Kürşat ise zekasıyla işleri hallediyordu. Lakin finale doğru Kürşat’ın aslında çok başka biri olduğu ortaya çıkmıştı.

Feridun Bitir

Feridun Bitir
Üç kağıtçının önde gideni, bayrak taşıyanıydı. Her defasında bir üç kağıtla ortaya çıkardı. “Yırttık abicim” diyerek olayları karıştırırdı. Hiçbir zaman da yırtamazdı.

Güven

Güven
Bir başka üç kağıtçı karakter de Baskül Ailesi’nin Güven’iydi. Seyyar satıcı olarak sürekli aileyi ‘taciz’ eder, bir şeyler satmaya çalışırdı. “Güven Pazarlama Adi Komandit Ltd. Şti.” unutulmaz repliğiydi.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak