Donald Trump'ın Koronavirüs testi pozitif çıktı

ABD Başkanı Donal Trump'tan kötü haber geldi. Trump Twitter üzerinden yaptığı açıklamada eşiyle birlikte Koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını ve karantinaya girdiklerinin bilgisini verdi. Trump'ın şuan durumu nasıl? Gelin, birlikte Molatik olalım...

Donald Trump'ın Koronavirüs testi pozitif çıktı

ABD'de Koronavirüs

ABD'de Koronavirüs

Koronavirüs'ün tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayılmasıyla birçok ülke ve sağlık kurumu bu duruma hazırlıksız yakalanmıştı. Virüsün hızla yayılması ve insanların bu konudaki bilince yavaş entegre olması durumu daha da güçleştirmişti. ABD, İngiltere ve İtalya'nın ardından virüsten oldukça fazla etkilenen ülkelerden biri olmuştu. Henüz bir aşı veya hızlı bir tedavi yöntemi bulunamadığından durum güncelliğini koruyor desek yanlış olmaz. 
 

Danışmanı da Koronavirüs olmuştu

Danışmanı da Koronavirüs olmuştu

Trump, geçtiğimiz günlerde danışmanlarından Hope Hicks'in Kovid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından kendisi ile eşinin karantina sürecine başlayacağını açıklamıştı. Koronavirüs testi de yaptıran çiftin testlerinin pozitif çıkmasının ardından Başkan ve First Lady'nin durumlarının iyi olduğu ve evde dinlendikleri bilgisi verildi.

Başkanlık seçimleri ertelenecek mi?

Başkanlık seçimleri ertelenecek mi?

ABD'de Kasım ayında Başkanlık seçimleri yapılacak ve 3 Kasım'daki seçimlerinin yapılmasına yalnızca 33 gün kaldı. Henüz bu durumla ilgili bir açıklama yapılmamış olsa da ABD için önemli olan bu seçimin Trump'ın durumundan nasıl etkileneceği seçimlerin ertelenip ertelenmeyeceği merak konusu.

Koronavirüs'ten kurtulmak

Koronavirüs'ten kurtulmak

Uzmanlar virüse dair birçok çalışma yürütüyor olsa da aylardır süren çalışmaların hiçbiri net bir şekilde çözüm olmadı. Bu durum ne zamana kadar sürecek, diğer dalgalar gelecek mi? Aklımızdaki binbir soruyla mücadele etmenin tek yöntemi sabırlı ve önlemli olmak sanırım.

Hepimiz bir sabah uyandığımızda her şeyin bitmiş olmasını hayal ediyor olsak da, hangi pencereden bakarsanız bakın bu pek mümkün değil.

Bu durumu kabullenmeli ve oluşabilecek riskleri en aza indirmeliyiz. Koronavirüs gerçeğini kabul etmeli fakat hayatımıza müdahale etmesine izin vermemeliyiz.

 

Bu makaleye ifade bırak