Dünya Kupası'na damga vuran saç modelleri

Dünya futbolunun zirvesi her dört yılda bir Dünya Kupası’nda atmaktadır. Takımlar, oyuncular, formalar turnuvalarda adlarından söz ettirmektedir. Dünya Kupası’na damga vuran bir başka şeyse futbolcuların ilginç saç modelleri. Bizler de Dünya Kupası’na damga vuran saç modellerine Molatik olduk.

Dünya Kupası'na damga vuran saç modelleri

Ronaldo

Ronaldo
2002 Dünya Kupası’nın hafızlarda kalan iki saç modelinden birisi fenomen Ronaldo’ya ait saç modeliydi. Çok kullanışlı bir tarz olmasa da unutulmaz bir şekildi. Ronaldo fenomenliğinin hakkını vermiş, saçını unutulmaz yapmıştı.

Carlos Valderrama

Carlos Valderrama
Özellikle 1994 ve 1998 Dünya Kupaları’nın unutulmaz ismi Carlos Valderrama’ydı. Evet, iyi bir topçuydu kendisi ama asıl şöhreti saçları sayesinde yakaladı. Saçı bozulmasın diye kafa vurmuyor efsanesi vardı bir ara.

Ümit Davala

Ümit Davala
2002’nin bir diğer efsanesi de Ümit Davala’ydı. Mohikan saç stiliyle sahaya çıkan Ümit Davala bir anda fenomen olmuştu. Özellikle bizim çocukluğumuzda yaptırmayan yok gibiydi. Turnuvaya Milli Takımımız ve saçıyla damga vurmuştu.

Hagi ve Romanya

Hagi ve Romanya
1998 Dünya Kupası’nda Hagi önderliğinde bütün Romanya takımı saçını sarıya boyamıştı. Rumen futbolcular, Hagi'nin önerisi üzerine, ‘‘İkinci tur öncesi birlik ve beraberlik içinde olduklarını ve tam bir takım ruhuyla hareket ettiklerini’’ ispat etmek amacıyla saçlarını sarıya boyattıklarını söylediler.

Fellaini

Fellaini
“Papaz gibi saçlar” deyiminin gerçek olmuş hali Fellaini’ydi. Belçika Milli Takımı’nın başarılı ismi saçlarıyla çok konuşulmuştu. Valderrama gibi değildi, kafa vuruyordu kendisi.

Roberto Baggio

Roberto Baggio
1994’te kaçırdığı penaltı ile hafızlara kazınan Roberto Baggio at kuyruğu saçlarıyla dikkat çekmişti. Sonraki yıllarda da tarzını devam ettirdi, saçını daha da uzattı.

Gerd Breitner

Gerd Breitner
Efsane Alman Milli Takımı oyuncularından biriydi Gerd Breitner (sağda). Sadece saçı değil sakal modeliyle de 1974 Dünya Kupası’na damgasını vurmayı bildi.

Taribo West

Taribo West
1998 Dünya Kupası’nda Nijerya’nın efsane isimlerinden birisi de Taribo West’ti. Yeşil formasını yeşil saçlarıyla süslemiş, insanların hafızalarına böyle kazınmıştı.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak