Dünyanın en zengin isimleri 2020

Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış demiş atalarımız. Biz de Molatik ekibi olarak 2020’de Dünyanın en zengin isimlerini araştırdık. Bakın listede kimler varmış. İşte 2020’de Dünyanın en zengin isimleri…

Dünyanın en zengin isimleri 2020

10- Larry Page
 

10- Larry Page<br />
&nbsp;
Hayatımızın odak noktası hale gelen Google’un kurucusu Larry Page de listedeki yerini aldı. 61,1 milyar dolarlık bir servetin sahibi kendisi.
 

9- Steve Ballmer
 

9- Steve Ballmer<br />
&nbsp;
Microsoft’un CEO’su 2000 yılından beri servetine servet kattı. 2020’deki mal varlığı 71,4 milyar dolar.
 

8- Elon Musk
 

8- Elon Musk<br />
&nbsp;
Başarılı iş insanı yaptığı yatırım ve çalışmalarla adını duyurdu, özellikle de son birkaç yılda. Musk’ın 71,6 milyar dolarlık serveti onu 8.  sıradan listeye soktu.

7- Larry Ellison
 

7- Larry Ellison<br />
&nbsp;
Dünyanın sayılı yazılım şirketlerinden birisi olan Oracle’ın kurucu ortağı olan Larry Ellison’un mal varlığı 71,9 milyar dolar. Sıralamada 7. sırayı aldı.
 

6- Warren Buffet
 

6- Warren Buffet<br />
&nbsp;
Yatırım şirketi Berkshire Hathaway'in yönetim kurulu başkanı kendisi. Yatırımı iyi yapmış olacak ki paraya para demiyor, 72,7 milyar doları var.
 

5- Mukesh Ambani
 

5- Mukesh Ambani<br />
&nbsp;
Hint iş insanı petrol ve doğalgaz sektöründe faaliyet gösteren Reliance Industries'in yönetim kurulu başkanı. 74,6 milyar dolarlık servetiyle listeye 10. sıradan girdi.
 

4- Mark Zuckerberg
 

4- Mark Zuckerberg<br />
&nbsp;
Facebook’un kurucusu, Whatsapp, Instagram’ın sahibi Mark Zuckerberg servetiyle dudak uçuklattı. 89 milyar dolarlık bir serveti bulunmakta.
 

3- Bernard Arnault (ve ailesi)
 

3- Bernard Arnault (ve ailesi)<br />
&nbsp;
111,9 milyar doların sahibi Bernard Arnault, Fransız moda devi LVMH'nin yönetim kurulu başkanı ve tepe yöneticisi.
 

2- Bill Gates
 

2- Bill Gates<br />
&nbsp;
Microsoft’un kurucusu Bill Gates ilk üçteki yerini kaptırmadı. 113,1 milyar dolarlık bir servetin sahibi ve daha da zenginleşecek gibi.
 

1- Jeff Bezos
 

1- Jeff Bezos<br />
&nbsp;
Online satış sitesi Amazon’un sahibi Jeff Bezos, pandemi döneminde servetine servet kattı. 180,4 milyar dolarlık mal varlığı ile rakiplerini çok gerilerde bıraktı.
selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak