Efsane futbolcular şimdilerde ne yapıyor?

Bir dönem yeşil sahalarda fırtınalar estiren isimler vardır. Hayranlıkla takip ederiz onları. Ancak bir süre sonra, haliyle futbolu bırakıyorlar. Kimi futbolun içinde hayatlarını devam ettirirken kimisi de bambaşka diyarlarda yol alıyor. Biz de efsane futbolcuların şimdilerde ne yaptığına Molatik oldu.

Efsane futbolcular şimdilerde ne yapıyor?

Faruk Yiğit

Faruk Yiğit
Sakallı futbolcuların önde gelenlerinden biriydi Faruk Yiğit. 1005’te futbola veda etmişti ancak 2013’te ani kararla tekrar yeşil sahalara dönmüştü. Tabii bu macerası uzun sürmedi. En son alınan haber ise oto yıkamacı açtığı yönündeydi. Yeşil sahada başlayan macera köpüklerin arasında devam etti.

Daniel Amokachi

Daniel Amokachi
Beşiktaş’ta oynadığı futbol ile unutulmazlar arasına girmişti Daniel Amokachi. Nijerya futbolunun yetiştirdiği en büyük yeteneklerden birisiydi. New York Law School'da Hukuk Fakültesi'ni bitirip avukat oldu. Ülkesinde yardıma muhtaç olanlara yardım ediyor.

Haim Revivo

Haim Revivo
Fenerbahçe ve Galatasaray formalarıyla hatırladığımız Haim Revivo yaşamıyla dikkat çekmişti. Futbol sonrası dans yarışmasına katılmıştı. Geçen yıl adı rüşvet skandalına karışmıştı.

Steve Komphela

Steve Komphela
Zenci futbolcu denince ülkemizde akla gelen ilk isimlerden birisi Steve Komphela. Sahada ve saha dışında adından sıkça söz ettirmişti. “Bana p..venk diyor” sözü ve Akın Sel ile yaptığı Akın Akın Kompela programı hala akıllarda. Güney Afrika takımlarından Mamelodi Sundowns’ın teknik direktörlüğünü yapıyor.

Fernand Coulibaly

Fernand Coulibaly
Türk futbolunun en renkli tiplerinden birisi Fernand Coulibaly’ydi. Gençlerbirliği’ndeki performansı ve Türkçesi ile içimizden birisi olmuştu. Hatta olayı abartıp İbrahim Tatlıses’in Allah’ım Neydi Günahım parçasını seslendirmişti. En son geçtiğimiz yıl ülkemize gelmiş, Acun Ilıcalı ile Survivor için görüşmüştü.

Yaşar Duran

Yaşar Duran
Türk Milli Takımı’nın en farklı mağlubiyetlerinde imzası(!) olan isimlerden birisi de Yaşar Duran nam-ı diğer Kova Yaşar. Teknik direktörlük yapıyor ancak şu dönemde hocalık kariyerinden biraz uzak.

Mario Jardel

Mario Jardel
Türkiye’ye gelen en etkili forvetlerden birisi de Mario Jardel’di. Ceza sahası içinde durdurulması zor olan Jardel saha dışında karısının kurbanı olmuştu. Birçok başarıya imza atan Jardel eşiyle yaşadığı sorunlar nedeniyle performansını kaybetti. Ailesiyle yaşadığı problemler neticesinde alkol ve uyuşturucu batağına düştü. Şimdilerde kendine gelmeye çalışıyor.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak