En çok söylenen yalanlar

Yalan kötüdür evet lakin zaman zaman hepimiz ufak tefek yalanlar söylüyoruz. Bunlar durumu kurtaran, sorun engelleyen cinslerden. Örneği bir yere geciktiğimizde ya da sevmediğimiz bir yemeği gördüğümüzde sığınırız bu yalanlara. İşte en çok söylenen yalanları derledik. Molatik’in bu seferki konusu en çok söylenen yalanlar.

En çok söylenen yalanlar

Beş dakikaya oradayım
 

Beş dakikaya oradayım<br />
&nbsp;
Değilsin kardeşim. Evden yeni mi çıktın, yoksa daha yolun yarısına varmadın mı kim bilir ama karşı tarafı rahatlatmak adına böyle bir şey söylenir. 5 dakikayı siz kafadan 30 dakika yapın.
 

Ben de tam seni arayacaktım
 

Ben de tam seni arayacaktım<br />
&nbsp;
Bazen gerçek olabiliyor ama yüzde 70 yalandır bu. Özellikle de araması beklenen kişiyi aradığınızda bunu duyarsınız.
 

Bi’ ara görüşelim
 

Bi&rsquo; ara g&ouml;r&uuml;şelim<br />
&nbsp;
Heh en büyük yalanlardan birisi de bu. Kesin görüşülmeyecektir ama yine de o cümle kurulur. Aslında ortam oldukça sıcaktır, insan görüşmek ister ama sonra “Amaaan kim buluşacak” diyor insan.

Sorun sende değil bende
 

Sorun sende değil bende<br />
&nbsp;
Aslında doğru. Sorun karşı tarafta sizde değil. Çünkü kaçmaya yer arıyor ve en basit bahaneyi söylüyor.
 

Serumlu kol
 

Serumlu kol<br />
&nbsp;
Yalan ama sözlü yalan değil bu. Sevgiliyle kavga eden, genelde kızlar sevgilisini acındırmak için ya serumlu kol fotoğrafı bulur ya da yalandan yere doktora gidip serum taktırır koluna. Sonra da fotoğraf çeker sosyal medyada paylaşır. Resmen delilik.
 

Feci trafik vardı
 

Feci trafik vardı<br />
&nbsp;
Yetişeceğiniz yere, evden geç çıkmışsınızdır ya da bir yerde oyalanmışsınızdır gecikmişsinizdir. Haliyle en kolay yalan “feci trafik vardı” yalanıdır. İşe yarar kimse oturup sizin geldiğiniz yolu araştırmaz.
 

Ailevi sorunlar vardı
 

Ailevi sorunlar vardı<br />
&nbsp;
İnsanlardan uzak kalma ihtiyacı duyanlar çokça kullanır. Ortada sorun yoktur ama bir şey sorulmasını da istemeyen, gizemli tiplerin yalanıdır. Her ortamda işe yarar, iş için de arkadaşlık içinde kullanılabilir.
 

Önemli olan ruh güzelliği
 

&Ouml;nemli olan ruh g&uuml;zelliği<br />
&nbsp;
Aslında bir bakıma doğru. Ruhu çirkin insanla yaşanılmaz ancak Recep İvedik’in dediği gibi ruhlar aleminde de yaşamıyoruz.
 

Tuvaletteydim / Telefonunun sesi kısık kalmış
 

Tuvaletteydim / Telefonunun sesi kısık kalmış<br />
&nbsp;
Telefonu açmak istemediğiniz birisi sizi arıyorsa kullanılan yalanlardandır kendisi. İşe de yarar, nereden bilecek durumunuzu.
 

Hiç yalan söylemem
 

Hi&ccedil; yalan s&ouml;ylemem<br />
&nbsp;
Eee bunları söylüyorsun? “Bunlar sayılmaz” derler bir de. Bu da yalan diğerleri de yalan. İlginç tiplerdir bunlar da. En çok yalan onlardan duyulur.
selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak