Esra Erol fuhuş çetesini çökertti mi?

Esra Erol'un programında Zeynep Şenel olayı Türkiye gündemine oturmuştu. Zeynep'in annesi Gürcünaz kızının üç kere evden kaçmasından sebep son çareyi Esra Erol'da bulmuş. Kızının evden neden kaçtığını bir türlü çözemeyen anne Gürcünaz'ın, Esra Erol'a çıkması sonucu, Esra Erol büyük bir gizemi de çözmüş oldu. Peki Esra Erol fuhuş çetesini çökertti mi? Zeynep Şenel olayında neler oldu? Gelin, Molatik olalım. 

Esra Erol fuhuş çetesini çökertti mi?

Zeynep Şenel olayı nedir?

 Zeynep Şenel olayı nedir?

Bilenler bilir bilmeyenler için kısa bir Zeynep Şenel olayı özeti yapalım. Zeynep'in annesi Gürcünaz, 19 yaşındaki kızı Zeynep evden üç kez kaçınca çareyi Esra Erol'da arıyor. Zeynep ilk olarak sokakta tanıştığı bir gençle 14 yaşındayken; 18 yaşındayken de 15 yaşında komşu oğluyla kaçıp onunla imam nikahı kıyıyor. 4 ay sonra eve yine dönüyor ama bu sefer yine kaçıyor. Tamı tamına bunca kısa ömrüne Zeynep, üç evden kaçma hikâyesi sığdırıyor. 

Esra Erol'da çare bulunuyor

Esra Erol'da çare bulunuyor

Zeynep'in annesi babası da kızlarını bulmak için kapı kapı dolaşıyorlar ve en son çareyi Esra Erol'un kapısında buluyorlar. Esra Erol da Zeynep'i buluyor ve canlı yayına çıkarıyor. Canlı yayında olaylar çözülmeye çalışılırken bir anda bomba bir gerçek ortaya çıkıyor.

Haftalık 700 liraya...

Haftalık 700 liraya...

Evden sürekli olarak kaçan 19 yaşındaki Zeynep, Esenyurt'ta Aysel adlı bir kadının kendisini eve götürdüğünü açıklıyor. Evin birçok kez fuhuş yüzünden ihbar edildiği ortaya çıkınca da peş peşe itiraflar geliyor Zeynep'ten. Aynı evde yedi kişi yaşadıklarını, Aysel'le haftalık 700 liraya anlaştığını stüdyoda itiraf edince yer yerinden oynuyor.
 

"Zeynep'i bana Halil getirdi"

"Zeynep'i bana Halil getirdi"

Hatta Zeynep, bütün bu itirafların üzerine her şeyi planladıklarını ve söyleyecekleri yalanları da planlayarak söylediklerini itiraf ediyor. Aysel de "Battı balık yan gider" hesabı o da gerçekleri teker teker söylemeye başlıyor. "Zeynep'i bana Halil getirdi. Para kazanmak istediğini söyledi, haftalık 700 lira alırım dedi" diyerek bir itiraf da Aysel'den geliyor.

Kadın ticareti yapan çetenin...

Kadın ticareti yapan çetenin...

Aysel'in itirafı sonucu Zeynep bir bomba daha patlatıyor ve ortalık karışıyor. Zeynep, kadın ticareti yapan çetenin patronlarının Aysel ve İsmail olduğunu söylüyor ama Aysel bu suçlamaya kabul etmiyor. Sonra ortalık yine yangın yeri. 
 

İhbar kabul edildi

 İhbar kabul edildi

Bütün bu karışıklığın arasında canlı yayında yapılan itiraflarda, bütün söylenenler ihbar kabul ediliyor. Polis, Aysel Güngör ve İsmail Güngör çiftinin ifadelerini almak için polis merkezine götürüyor. 

Tutuklandılar

Tutuklandılar

Aysel Güngör'ün ve İsmail Güngör'ün fuhuşa teşvik, fuhuşa aracılık etmek ve yer temin etmek suçarından tutuklandığını Esra Erol programında açıklıyor. Bütün bu olayların müteakibinde Aysel ve İsmail Göngör ile ilgili 3 ayrı adrese de baskın düzenleniyor. Ve bir kişi daha göz altına alınıyor. İnsan gerçekten hayret ediyor canlı yayından nerelere...
 

Bir gerçek daha...

Bir gerçek daha...

Böylelikle fuhuş çetesi çökertiliyor. Fakat diğer bir yandan programda bir gerçek daha gün yüzüne çıkarılıyor. İsmail ve Aysel'in sözde, evinde çocuklarına bakıcılık yaptığını söyleyen Özbek vatandaşı Melek, bir yıl önce doğum yaptığı ve bu bebeğin çalındığı iddialarında bulunuyor. 

Bulunmuş

Bulunmuş

Ve Esra Erol gazını alamıyor, bu çalınan bebeğin de bulunduğu haberini veriyor. Melek, " Doğum yaptıktan sonra Yeşim Sezer isimli şahıs bebeğimi bir akrabasına verdi. Bir daha çocuğumu hiç göremedim. Yeşim Sezer bana para karşılığı fuhuş yaptırıyordu" diyerek şikâyette bulunuyor ve olay sonrası dört kişi göz altına alınıyor.

İnsanın aklı almıyor

İnsanın aklı almıyor

Böylelikle birden fazla gerçek ortaya çıkmış oluyor. Bize de "Helal olsun" demek düşüyor. Canlı yayınlarda daha neler görecez bilemiyorum ama sarfedilen her emeğe ve çabaya "Helal olsun." Neler neler yaşanıyor insanın aklı almıyor bazen. Fazi vazi babaanne modunu kapatıp sizi saygı sevgiyle selamlıyorum.
 

senolfazilet@hotmail.com

twitter.com/SenolFazilet 

Bu makaleye ifade bırak