Fıratcan neden 'Tarkamamak sendromu'na yakalandı?

Her geçen gün yine bazı bazı güldüren, bazı bazı derin dehlizlerde eli kolu bağlı kalmışçasına hissettiren şeyler olmuyor değil. Bu defa bizi böyle hissettiren isimlerden biri de Fıratcan. Kimdir, necidir, pek bilmiyoruz ama Tarkan’ın ‘Hepsi Senin mi?’ (Şıkıdım) şarkısını tekrardan seslendirmiş ve klip çekmiş. Buna ne gerek vardı? Fıratcan neden ‘Tarkamamak sendromu’na yakalandı? Gelin, hep birlikte Molatik olalım...

Fıratcan neden 'Tarkamamak sendromu'na yakalandı?

‘Hepsi Senin mi?’ taklidi

‘Hepsi Senin mi?’ taklidi

Geçtiğimiz günlerde Fıratcan adlı genç şarkıcımız hayatında yapmaması gereken hatalardan birini yapmış. Hepimizin hassas noktası, canı ciğeri, ara ara yükseldiği isim olan Tarkan’ın ‘Hepsi Senin mi?’ şarkısına cover bile yapmadan doğrudan dümdüz taklit etme cesaretinde bulunmuş.

Cesaretinden dolayı kutluyor…

Cesaretinden dolayı kutluyor…

Fıratcan’ı bu cesaretinden dolayı kutluyor daha da böyle şeyler denememesini rica ediyoruz. Neden diyecek olursanız gördüklerimden sonra açıp şarkının orijinal halini ülkenin gözbebeği, aynı zamanda popstarı olan Tarkan’dan tekrardan dinlemek durumunda kaldım da kendime öyle geldim.

Cesaret edemez sanıyordum…

Cesaret edemez sanıyordum…

Çünkü bir başkasının yerine hiç bu kadar utanacağımı tahmin etmemiştim. Yapılsa yapılsa en fazla Tarkan dansı taklit edilir gibime geliyordu. Fıratcan dahil olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde böyle bir şeye kimsenin kolay kolay cesaret edeceğini tahmin etmiyordum.

Tarkan olmak isteyip de…

Tarkan olmak isteyip de…

Ama korkulan başa gelmiş. Bu gözler bunları da gördü. Hayatımda bu kadar Tarkan olmak isteyip de olamayan kimseye denk gelmemiştim. 2020 bize bu gibi felaketleri de gösterdi. Allah beterinden korusun. Daha da kimse Tarkamamak sendromuna yakalanmasın.

Güzel bir yanı var mı?

Güzel bir yanı var mı?

Yani böyle şakalaşıyoruz yerlerden yere vuruyoruz biraz ama birazcık daha vuralım. “Güzel olan bir yanı var mı?” diye düşünüyorum. Düşündüğüm gibi vazgeçiyorum. Vasatlardan vasat bir durum içerisindeyiz. Umarız Fıratcan’ın girmiş olduğu Tarkamamak sendromu Tarkan’ın gözleri görmemiştir.

Vasatlığın getirdiği prim

Vasatlığın getirdiği prim

Şakayı bir kenara bırakacak olursak Fıratcan neden tutmayacağını bile bile Tarkamamak sendromuna yakalandı? Bence vasatlığın getirdiği primin farkında da ondan. Twitter’dan viral (reklam) de almış olabilir bilemiyoruz ama Fıratcan’ın, Tarkan’ı Tarkan yapan şarkılarından birini taklit ederek aşırı kötü imitasyonuyla başarı yakalayabileceğini düşündüğünü hiç sanmıyorum.

Niyeti çok belli

Niyeti çok belli

Çünkü o kadar belli ki bu işin; piyasaya kötü iş koyarak, linç üzerinden reklamla adını duyurma çabası olduğu. Daha önce de vasat çalışmalar izledik. Belki daha kötülerini de gördük ama bence niyetini bu kadar belli eden, kötü işle piyasa yapmak istediğini böylesine bas bas bağıran bir çalışma görmedim. Ama helal olsun yine de istediğini elde ediyor.

Konuşulmayacak gibi değil

Konuşulmayacak gibi değil

Yani vasat bile olsa Fıratcan’ı konuşuyoruz şu an. Ama konuşulmayacak gibi de değil. Eğer bu yazıyı okuyup da böyle bir şeye heves edecek biri varsa ve bu yazıdan sonra bu işten vazgeçerse ben kendimle gurur duyarım. İşte o zaman… O zaman bir şeyler başardığımı hissederim. Böyle biri varsa lütfen bana ulaşsın.

İkinci bir Tarkan…

İkinci bir Tarkan…

Yahu zaten Tarkan zamanında yapacağını yapmış. Ortalığı yıkıp geçmiş. Gerek karakteri, duruşu, dansı, müziğiyle hiç sanmıyorum ikinci bir Tarkan çıksın ortaya. 7’den 70’e herkes sevsin. Hiç sanmıyorum.

“Başkası olma kendin ol”

“Başkası olma kendin ol”

Fıratcan’a yüklenen bu fazlaca olan özgüveni ihtiyacı olanlara dağıtmasını, daha sonra da şarkıda söylediği üzere “Başkası olma kendin ol” sözlerini hayatına uyarlamasını daha da herhangi bir Tarkan şarkısının yakınından geçmemesini temenni ediyor, Tarkmamak sendromu için acil şifalar diliyorum.
 

senolfazilet@hotmail.com

twitter.com/SenolFazilet
 

Bu makaleye ifade bırak