Football Manager 2010'un genç yetenekleri şimdi ne yapıyor?

Her futbol sezonu açıldığında merakla beklenen oyunlardan birisi de Football Manager’dir. Her yıl karşımıza yeni futbolcularla çıkan Football Manager bazı öngörüleri de vardır. Biz de Molatik olarak Football Manager 2010’un ‘yıldız olması’ beklenen futbolcularının ne durumda olduğunu inceledik…

Football Manager 2010'un genç yetenekleri şimdi ne yapıyor?

Cenk Gönen

Cenk Gönen
Türkiye’de bir dönem kaleci yetiştirmekte zorluk çekmişti. Volkan Demirel sonrası kaleye kim geçecek sorularının cevabını 2010 yılında Cenk Gönen vermişti. Football Manager 2010 onu geleceğin kalecisi olarak nitelendirdi. Beşiktaş ve Galatasaray formaları giydi ama tutunamadı.

Tomas Necid

Tomas Necid
Pivot santrafor deyiminin vücut bulduğu Tomas Necid beklenen patlamayı bir türlü gerçekleştiremedi. Ha bugün ha yarın derken yaşlandı gitti kendisi.

Khouma Babacar

Khouma Babacar
Şimdilerde Alanyaspor’da başarılı işlere imza atan Khouma Babacar 2010’da kendisinden çok şey beklenen isimlerdendi. Uzun süre İtalya liginde boy göstermiş ama beklenen çıkışı yapamamıştı.

Necip Uysal

Necip Uysal
"Geleceğin Lampard’ı olacak" denirken bir türlü istenen performansı sergileyemedi. 2009’dan beri patlayacak denilirken ‘joker’den öteye gidemedi.

Ömer Toprak

Ömer Toprak
"Milli Takım stoperini buldu" derken bir türlü istenen performansı sergileyemedi. Alman liginde boy göstermeye devam ediyor.
 

Armand Traoré

Armand Traoré
Traoré serisi futbolcularından birisi de Armand Traoré’ydi. Arsenal’in altyapısında oynarken herkesin ümidi olmuştu ama olmadı, olduramadı… Ligimizde de bir dönem boy gösterdi ama şimdilerde kulüpsüz.

Adem Ljajic

Adem Ljajic
Sanırım futbolculara efsanelerin yerine geçecek diye beklentilerle bakmak onları gereksiz sorumluluk altına giriyorlar. ‘Küçük Kaka’ denilen Adem Ljajic bir türlü bekleneni veremedi.

İsmail Aissati

İsmail Aissati
PSV altyapısından çıktığında birçok kimse ondan efsane olmasını bekledi ama bir türlü o çıkışı yapamadı. Ligimizde top koşturmaya devam ediyor.

Sercan Yıldırım

Sercan Yıldırım
Bursaspor’un şampiyonluğunda büyük katkılar sağlayan Sercan Yıldırım’a herkes ‘Yeni Henry’ gözüyle bakıyordu. Ama kendisi en son Survivor’da boy gösterdi, Henry olamadı.

Bojan Krkić

Bojan Krkić
Kendisi “Messi’den daha büyük futbolcu” olacak derken üst üste yaşadığı sakatlıklar ve performans düşüşleriyle herkesi hayalkırıklığına uğrattı. Şimdilerde ABD liginde top koşturuyor.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak