Fransa Cumhurbaşkanı Macron neden çiçek bahçesine dönüştürüldü?

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Fransız Polinezyası ziyaretinde karşılaştığı tören sosyal medyaya damga vurdu. Bu törende Macron neden çiçek bahçesine dönüştürüldü gelin hep birlikte Molatik olalım...

Fransa Cumhurbaşkanı Macron neden çiçek bahçesine dönüştürüldü?

Çiçekten kolye

Çiçekten kolye

Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransız Polinezyası ziyaretinde ilginç bir törenle karşılandı. Macron, yerlilerin ve yetkililerin boynuna astığı çiçekten kolyeler nedeniyle hareket etmekte zorlandı.  
 

Çok fazla kolye

 Çok fazla kolye

Neden zorlandı diye soracak olursanız da; Macron için düzenlenen karşılama töreninde yerli halk ve yetkililer, Macron’un boynuna çiçeklerden oluşan çok sayıda kolye astı. Yani öyle böyle çok değil. Bayağı bir kolye.

Zorlanmaya başladı

Zorlanmaya başladı

Fransa Cumhurbaşkanı'nın boynuna asılan çiçekli kolyeler arttıkça Macron yürümekte ve başını hareket ettirmekte zorlanmaya başladı. Hatta Macron görünmekte bile zorlandı diyebiliriz.

Sosyal medyada...

Sosyal medyada...

E hal böyle olunca da sosyal medyada dalga konusu oldu. Olmaması için bir sebep de yok aslında. Çünkü Fransa'nın deniz aşırı sömürgesi olan Fransız Polinazyası yetkilileri ve halkı bana biraz pasif agresif bir tavır sergilemişler gibi geldi.
 

Devirmesini bekledim

Devirmesini bekledim

Baktılar şiddetle işi çözemediler pat kitlediler çiçeklerle Macron'u. Böylelikle hareket etmekte epey zorlandı. Ben birinin gelip Macron'u devirmesini bile bekledim desem yalan olmaz. Zaten eli kolu bağlı bir demet çiçek devrilmiş gibi gelirdi. 
 

'Cennetten Çiçek'

'Cennetten Çiçek'

'Cennetten Çiçek'e çevrilen Macron da efendi efendi öyle sessiz sakin alerjiden ölmeyi beklemiş olabilir. 
 

Kibar kilitleme

 Kibar kilitleme

O kadar çiçekle boğulduğunuzu düşünsenize. Yine Macron sakinliğini korumuş bana daral gelirdi. Burnum kaşınırdı, kaşıyamazdım. Resmen çok kibar bir şekilde kilitlemişler Macron'u.

Pasif-agresif tavır mı?

Pasif-agresif tavır mı?

Asıl konuya geleceksek gerçekten Macron neden baştan aşağı çiçeklerle böylesine donatıldı bir fikrimiz yok. Ya gerçekten çok seviliyor ya da ortada ciddi bir pasif-agresif tavır var.

"İlginç"

"İlginç"

Denilene göre Macron'un Urfa'da bir aşirete damat gideceği yönünde iddialar da olmuş. Böyle komik şeyler dönmüş sosyal medyada. Aslında güzel de olmuş. Çünkü insan gördüğü şey karşısında "İlginç" diyemeden edemiyor.

Siz ne düşünüyorsunuz?

Siz ne düşünüyorsunuz?

'Cennetten Çiçek'e döndürülen Macron'un görüntüsünü ben sevdim. Siz bu konuda hakkında ne düşünüyorsunuz orası da size kalmış.


Fazilet.Senol@milliyet.com.tr
twitter.com/SenolFazilet
instagram.com/SenolFazilet
 

Bu makaleye ifade bırak