Game of Thrones finalinde demir tahta kim oturacak?

Birçok ülkede takip edilen Game of Thrones, final sezonu ile izleyicilerin karşısında! Peki finalde tahta kim oturacak sizce? Adaylara bakalım... 

Game of Thrones finalinde demir tahta kim oturacak?

1- Cersei Lannister

1- Cersei Lannister

Listemizin ilk sırasında tahta geçme olasılığı en düşük isimlerden biri olan Cersei Lannister var.

Cersei, Kral Robert Baratheon ile evlendi ve bu evlilikten üç çocuğu oldu. Çocukları öldükten sonra mirasçısı kalmadı ve Westeros Kraliçesi olarak yerini aldı.

Cersei, zeki bir karakter ve oyunu nasıl oynayacağını biliyor. Ancak gücü azaldı. Diğer karakterlerle kıyaslandığında, demir tahta geçmesi pek olası değil.

2- Sansa Stark

2- Sansa Stark

Sansa yıllar içerisinde sağlam bir yapı kurdu. 7 sezon boyunca kadınsı özelliklerini benimsedi. Zayıf yönlerini geliştirip güçlü yönlerini daha da güçlendirdi.

Sansa Stark nezaketi ve adaleti seçecek türden bir lider adayı.

3- Tyrion Lannister

3- Tyrion Lannister

Bazıları kılıçla savaşır, bazıları ise zihniyle... Tyrion Lannister, zihnini kullanarak savaşan bir karakter. Hem tarihe hem de güncel olaylara hakim. Zengin bir ailede doğdu, Essos ile yaptığı yolculuk sayesinde dünyayı gezme fırsatı buldu. Ancak hassas bir yapısı var.

Tyrion, yaşadığı başarısızlıklardan bile mutlaka bir şeyler öğreniyor. Nihai amacı demir tahta çıkıp dünyayı herkes için daha iyi bir yere dönüştürmek. 

4- Jon Snow

4- Jon Snow

Geçen sezon Jon Snow’un aslında bir Targaryen olduğunu görmüştük.

Mad King’in ilk doğan oğlunun tek çocuğu olarak Jon Snow’un taht iddiası, Daenery’ninkinden daha güçlü görünüyor.  

Jon Snow ise tahta oturmak istemiyor.

5- Daenerys Targaryen

5- Daenerys Targaryen

Demir taht söz konusu olduğunda en favori isimlerden biri, Daenerys Targaryen. Çılgın Kral’ın en küçük çocuğu olan Daenerys, güçlü liderliği sayesinde upuzun unvanlar elde etti. Tecrübesi ve bilgisi göz önüne alınınca tahtın varisi olarak düşünülmesi normal.

Daenerys, insanlara değer veren bir karakter. Acımasız ama ne yaptığını biliyor. Üstelik üç tane büyümüş ejderhası var. Taht oyunları ile ilgili tecrübesi eksik olsa da, Tyrion Lannister’i iyi kullanıyor.

Game of Thrones için öne sürülen bir diğer iddia ise, Daenerys Targaryen ve Jon Snow’un birlikte tahta geçeceği yönünde…
 

Game of Thrones 8. sezon yeni bölüm ne zaman?

Game of Thrones 8. sezon yeni bölüm ne zaman?

Dizinin ilk bölümü 14 Nisan tarihinde yayınlandı. İkinci bölümü ise 21 Nisan'da yayınlanacak.

Bu makaleye ifade bırak