Gelmiş geçmiş en popüler 10 challenge

Sosyal medya icat olalı yıllar oldu ve bu yıllar boyunca sosyal medyada yer yer anlam veremediğimiz bir ton challenge yapıldı. Kimine çok eğlendiğimiz kimine hiç anlam veremediğimiz 10 challenge'ı sizler için derledik, topladık. İşte gelmiş geçmiş en popüler 10  challenge...

Gelmiş geçmiş en popüler 10 challenge

1- Harlem Shake

1- Harlem Shake

Tadı hâlâ damağımızda. Bence en eğlenceli akımlardan biriydi. ABD'li DJ Baauer'in aynı isimli şarkısı eşliğinde ortamda tek bir kişi saçmasapan hareketlerle dans ederken bir anda herkesin ona katılıp son derece ciddi bir biçimde aynı saçma hareketleri tekrar etmesiyle can bulmuş en meşhur internet akımıydı. Böyle hayretler içerisinde keyifli bir şekilde izliyorduk videoları güzeldi, hoştu.

2- Mannequin Challenge

 2- Mannequin Challenge

Herkesin kıpırmadan durarak zaman durmuş hissi yarattığı Mannequin Challenge da en güzel internet akımlarından biriydi. ABD'deki bir liseden çıkmış olan bu challenge çok popüler olmuştu. Mannequin Challenge şimdi popüler olsa yine izlenir bence. Öyle bir akımdı kendisi.

3- PPAP- Pen Pineapple Apple Pen

3- PPAP- Pen Pineapple Apple Pen

Sözleri elma, kalem ve ananastan teşekkül etmiş olan dünyanın en saçma şarkısını söyleme akımıydı Pen Pineapple Apple Pen. Böyle bir şarkının akım olmasına gerçekten hâlâ hayret ediyorum. Peki ya şarkıyı söyleyip kendini kameraya çekmek... Güzel zamanlardı.

4- Ice Bucket Challenge

 4- Ice Bucket Challenge

ALS hastaları için insanları bağış yapmaya teşvik etmek adına, onun da aynısını yapması için bir başkasına meydan okuyarak kafadan aşağıya buzlu su döktürme olayıydı. Zamanında çok fazla tartışmaya konu olsa da akımın kendi içinde bir anlamı vardı. Meydan okuya okuya herkes buz kesilmişti. Öyle bir akımdı geldi geçti.

5-Çocukluk fotoğrafıyla meydan okuma

5-Çocukluk fotoğrafıyla meydan okuma

Bu da çok masum bir akımdı. Böyle anlam veremesek de sevdiğimiz sevmediğimiz, tatlı ya da sevimsiz birçok çocukluk fotosu geçti gözümüzün önünden. İnstagram'da fenomen olan bu akımda insanlar çocukluk fotoğraflarını paylaşıp meydan okudukları kişilere çocukluk fotoğraflarını paylaştırıyorlardı. Sevimli bir akımdı. 
 

6- Bottle Cap Challenge (Şişe kapağı)

6- Bottle Cap Challenge (Şişe kapağı)

Gelmiş geçmiş en cool challenge'lardan biriydi. Karizmanın öz evladı Jason Statham'la patlama yaptı bu akım. Tekvandocu Farabi Daavletchin 'in paylaştığı Bottle Cap Challenge'da amaç, içi su dolu su şişesinin kapağını ayağıyla açmak ve suyu dökmemekti. Güzeldi, tekmeler havada uçuşuyordu, beğendiğim bir akımdı.

7- Teapotting (Çaydanlık)

7- Teapotting (Çaydanlık)

Çay severleri şöyle alalım. Oldukça boş bir anlamı olan bu Teapotting'de amaç çaydanlık şeklinde poz vermekten ibaret. "Herkes çaydanlık olsun bakayım" denilen bu akım da çok ses getirmeden gelip geçen akımlardan biri.

8- Koala Challenge

8- Koala Challenge

Sporcu ablaların/abilerinden profilinden çıkmış bir akım Koala Challenge. Sevgilisi olmayanları da derinden üzen bu challenge çok kısa bir zamanda yayıldı. "Ha düştü ha düşecekler" diye erkek arkadaşlarına tırmanmalarını izledik ablalarımızın. Ya da ablaların ablalara tırmanışını. Ya da abilerin ablalara tırmanışını. Ya da abi... Şaka şaka keyifliydi, geldi geçti işte.
 

9- Kitap Challenge

9- Kitap Challenge

Koala Challenge gibi bu challenge da üzerinden çok geçmemiş, pandemiden yadigar bir akım Kitap Challenge. Karantinanın ilk döneminde insanlar sosyal medya hesaplarından okudukları ya da sadece fotosunu çekip bıraktıkları kitaplara arkadaşlarını etiketleyip bir kitap furyası başlatmışlardı. 
 

10- Tuvalet Kağıdı Challenge

10- Tuvalet Kağıdı Challenge

Son ve gerçekten akılalmaz, bize yine pandemiden yadigar kalmış bir challenge Tuvalet Kağıdı Challenge'ı. Her şey 'Giulia Drosghic Mendoza' isimli kadının kalçasında tuvalet kağıdı çevirdiği videoyu paylaşması ile başladı. Bu davranışı da akım oldu. Herkes kalçasında tuvalet kağıdı çevirmeye çalıştı. Kim ne kadar kıvraksa artık! Neyse ki çok şükür bu akımı da atlattık.


Fazilet.Senol@milliyet.com.tr
twitter.com/SenolFazilet
instagram.com/SenolFazilet

 

Bu makaleye ifade bırak