Gereksiz yere para verilen şeyler

Tüketim kültürü bizlere sürekli bir şeyleri tüketmemizi aşılamaya çalışıyor. Gerekli şeylere harcadığımız şeyler varken bazen “Buna neden para veriyoruz ki?” sorusu gündeme geliyor. İşte o gereksiz şeylere Molatik olduk.

Gereksiz yere para verilen şeyler

Pahalı çay

Pahalı çay
Sırf ‘lüks’ diye bir mekanda çaya verilen 5 6 lira insanın canını sıkıyor ciddi manada.

Tatil beldelerinin kebapçıları

Tatil beldelerinin kebapçıları
Özellikle tatil beldelerinde, her yaz gündeme gelen ürünlerdir kebaplar ve lahmacunlar. Bir lahmacuna 70 80 lira isteyen mekanlar var. Her sene olay oluyor…

Makarna

Makarna
Evde 5 liraya yapabileceğimiz makarnayı bazı yerlerde 30 40 lira satıyorlar. İdeal bir ücret olsa neyse ama sonuçta makarna. 30 40 lira etmesi için yedikçe kilo aldırmaması gerekiyor.

Köy kahvaltısı

Köy kahvaltısı
Fazladan sadece mıhlama verilen mekanlar bir anda dünya kadar fiyat isteyebiliyor. Peynir, zeytin, reçeli hazır zaten.

Hiçbir yaramayan dekorasyon malzemesi

Hiçbir yaramayan dekorasyon malzemesi
Aldığınızda ne yapacağınız karar veremeyeceğiniz bir ürün olan bu dekorasyon eşyaları fahiş fiyatlara satılıyor. Alan var mı acaba?

Patlamış mısır - kola

Patlamış mısır - kola
Sinemaya gittiniz, film izleyeceksiniz, yanında patlamış ve kola yapayım diyorsunuz. Fiyatlara bir bakıyorsunuz, iki bilet daha alabilirsiniz o paraya. Altı üstü patlamış mısır, neden bu kadar pahalı ki?

Gelinlik

Gelinlik
Tamam, kadınlar için çok önemli bir giysi gelinlik ancak bir gün giyilecek bir şey için bu kadar para vermenin bir manası yok zannımca. Kiralayanlar için bir şey diyemem ama o kadar para verip satın alıp, bir kez giyip kenara koyduğunuz bir şey ciddi manada gereksiz. Bir kez giymek için bir yıl boyunca parasını ödemek…

 
Bu makaleye ifade bırak