Hadi Milliyet'e gelin!

27 Ocak Pazartesi günü Hadi'deki Milliyet grubunda yapılacak yarışmaya katılmak ister misiniz? O zaman yarışmaya katılmadan önce gelin kendinizi test edin ve aşağıdaki sorulara Molatik olun! Cevaplar son sayfada...

Hadi Milliyet'e gelin!

1- Çin'de başlayan ve dünyaya yayılan virüsün adı nedir?

1- Çin'de başlayan ve dünyaya yayılan virüsün adı nedir?

İlk olarak güncel bir soruyla başlayalım... Şu ara dünya bir virüs salgınıyla boğuşuyor. Çin'de başlayan ve her geçen gün daha da korkutucu hale gelen virüsün adını soralım size. Bu virüsün adı nedir, nedir? (İpucu: Gazetelere, internet sitelerine göz ucuyla bakmanız yeterli)

a) Selena
b) Kelena
c) Corona
d) Toronto

2- Brad Pitt'in ilk eşinin adı nedir?

2- Brad Pitt'in ilk eşinin adı nedir?

İkinci soru dış magazinden gelsin... Biliyorsunuz, Brad Pitt adım adım Oscar'a doğru yürüyor. Geçtiğimiz günlerde SAG Ödülleri'nde eski eşiyle karşılaşmıştı Brad Pitt. "Seni bırakmayaydım iyiydi" dercesine bakışlarını kestiğimiz, duvara astığımız Pitt hepimizi şaşırtmıştı. O zaman bu eski eşi soralım. Brad Pitt'in, şeytan bakışlı Angelina Jolie'den önceki eski eşinin adı nedir? (İpucu: Friends dizisini izlediyseniz işiniz çok kolay)

a) Jennifer Aniston
b) Jennifer Boyner
c) Jennifer Lopez
d) Ziynet Sali

3- Mustafa Sandal'ın kitabının adı nedir?

3- Mustafa Sandal'ın kitabının adı nedir?

Üçüncü soru yerli magazinden gelsin... Mustafa Sandal geçtiğimiz günlerde bir kitap yayınladı. Hayatından izler taşıyan bu kitap, daha çok Defne Samyeli ile ilgili bölümlerle gündeme geldi. Hatta işler öyle karıştı ki, Mustafa Sandal, bu kitabın ikinci baskısında Defne Samyeli ile ilgili bölümlerin kaldırılacağını açıkladı. Olaylı kitabın adını soralım, bakalım bilecek misiniz? (İpucu: Musti'nin eski şarkılarını hatırlayanlar bir adım önde)

a) Araba
b) Beni Ağlatma
c) Aya Benzer
d) Aşka Yürek Gerek

4- NASA'nın yeni keşfettiği asteroidin adı nedir?

4- NASA'nın yeni keşfettiği asteroidin adı nedir?

Dördüncü soru popüler bilimden... NASA her geçen gün yaptığı keşiflerle ufkumuz ufuk katıyor. Ancak bu sefer yaptıkları bütün dünyanın hayatını değiştirebilecek bir keşif. NASA'nın uzayda yaptığı keşif bir asteroid. Peki adı nedir? (İpucu: Demet Akalın albümlerine dikkat!) 

a) Giderli 16
b) Psyche 16
c) Kusursuz 19
d) Psyche 19

5- Mahmut Tuncer neye Molatik olmuştu?

Son sorumuz Mahmut Tuncer'le alakalı. Kendisi bizim konuğumuz olmuştu. Birlikte keyifli bir videoya imza atmıştık. Bu videoda Mahmut Tuncer bir şeylere Molatik olmuştu. İşte size onu soruyoruz. Mahmut Tuncer neye Molatik oldu sizce? (Şaşırtmalı ipucu: Mahmut Tuncer'in şarkılarını hatırlayın)

a) Jandarma
b) Polis
c) Salsa
d) Halay

Hadi Milliyet'e!

Hadi Milliyet'e!

Biliyoruz, bu test sonsuza kadar devam etsin istediniz. Ancak her güzel şeyin bir sonu var. Ama yok, yok, üzülmeyin... Milliyet.com.tr'deki Hadi'ye tıklayın! Eğer burada kazanırsanız 27 Ocak Pazartesi günü saat 21:00'de Hadi uygulamasında düzenlenecek yarışmaya hak kazanacak ve belki de sürpriz para ödülünün sahibi olacaksınız!

Yarışmak serbest, Hadi Milliyet'e!

Hadi'yi indirmek için tıklayın

Cevaplı sorular...

Cevaplı sorular...

Manga'nın 'Cevapsız Sorular'ına diss atalım; soruları cevapsız bırakmayalım dedik.

İşte 5 sorunun doğru cevabı:

  • İlk sorunun cevabı C şıkkı yani Corona'ydı.
  • İkinci sorunun cevabı A şıkkı yani Jennifer Aniston'dı.
  • Üçüncü sorunun cevabı B şıkkı yani Beni Ağlatma'ydı.
  • Dördüncü sorunun cevabı B şıkkı yani Psyche 16'ydı.
  • Beşinci sorunun cevabı D şıkkı yani Halay'dı.
Bu makaleye ifade bırak