Haluk Bilginer 'Alex Rider'da hangi rolü oynuyor?

Türk sinemasının en önemli isimlerinden Haluk Bilginer gururlandırmaya devam ediyor. Sürekli bizlere bayrak astıran Haluk bu sefer de uzun süredir yolu gözlenen Alex Rider dizisinde oynayacak olan Haluk Bilginer hangi karakteri oynayacak? İşte Alex Rider dizisi ve Haluk Bilginer’in rolü…

Haluk Bilginer 'Alex Rider'da hangi rolü oynuyor?

Alex Rider nasıl bir dizi?
 

Alex Rider nasıl bir dizi?<br />
&nbsp;
Öncelikle Alex Rider dizisi hakkında bilgi verelim. Alex Rider, amcasının ani ölümü sonucu hayatı alt üst olan 14 yaşındaki Alex’in maceralarını anlatıyor. Amcasının aslında MI6 için çalışan bir casus olduğunu bilmeyen Alex bir anda onun yerine geçer ve kendini tehlikelerle dolu maceraların ortasında bulur.
 

Haluk Bilginer’in Alex Rider’daki rolü nedir?
 

Haluk Bilginer&rsquo;in Alex Rider&rsquo;daki rol&uuml; nedir?<br />
&nbsp;
Alex Rider dizisinde Haluk Bilginer’in nasıl bir rolü olduğuna gelirsek, kendisi Dr. Hugo Greif’i canlandıracak. Ancak Dr. Hugo Greif o kadar da iyi bir karakter değil hatta dizinin kötü karakteri diyebiliriz.
 

Ezel’den sonra ilk kez kötü bir karakter
 

Ezel&rsquo;den sonra ilk kez k&ouml;t&uuml; bir karakter<br />
&nbsp;
Alex Rider’da kötü karakteri oynayacak olan Haluk Bilginer’i uzun süre sonra ilk kez kötü karakterde göreceğiz. Daha önce Ezel’de Kenan Birkan rolüyle karşımıza çıkmış, oyunculuğuyla her zaman olduğu gibi bizi büyülemişti. Yıllar sonra tekrar kötü karaktere tekrar döndü, umarız hayran olarak yine izleriz.

İlk yabancı projesi değil
 

İlk yabancı projesi değil<br />
&nbsp;
Ancak Haluk Bilginer’in ilk yabancı projesi değil Alex Rider. 1980’lerin ünlü İngiliz dizisi EastEnders’da da rol almıştı, hatta bu rolü yıllar sonra ortaya çıkmıştı. Çoğu kişinin haberi yoktu. Kıbrıs Türk’ü biri olan Mehmet Osman’ı canlandırmıştı. Kaleci saçları ve bıyığıyla oldukça ‘bizden bir’ karakteri oynamıştı.
 

Filmlere de el attı
 

Filmlere de el attı<br />
&nbsp;
Hollywood’da sık sık görmeye alıştık Haluk Bilginer’i. Buffalo Soldiers, The Ottoman Lieutenant, Halloween gibi birçok yapımda rol aldı. Resmen yurt dışına giden futbolcularımız gibi oldu kendisi. Filmlerini izlerken çıkacağı anı merakla bekler olduk.
 

Şahsiyet bizi bizden aldı
 

Şahsiyet bizi bizden aldı<br />
&nbsp;
Türkiye’de ise onlarca yapımda yer aldı. Her karakteri de bizleri kendine hayran bıraktı. Ancak Şahsiyet dizisindeki Agah Beyoğlu rolünü izleyenler oyunculuğu karşısında bir kez daha saygıyla eğildi. Sadece biz değil dünya da hayran oldu.
 

Ödül bile aldı
 

&Ouml;d&uuml;l bile aldı<br />
&nbsp;
Uluslararası camiada bu kadar ünlendiren Haluk Bilginer’in ödül alamaması olmazdı tabii. Şahsiyet’teki efsanevi oyunculuğu ona prestijli bir ödül de getirdi. 47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nün sahibi oldu. Bize de ellerimiz patlayıncaya kadar alkışlamak kaldı.
 

As bayrakları
 

As bayrakları<br />
&nbsp;
Bize bu kadar gurur yaşatan Haluk Bilginer’in izini umarım daha nice oyuncu takip eder. Bize bayrakları astırdığı için Haluk Bilginer’e tekrar teşekkür ediyorum.
selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak