Hangi ünlü hangi okuldan mezun oldu?

Ünlülerin dünyasını büyük çoğunluk merak ediyor. Akrabalık ilişkileri, memleketleri, yaşları çok konuşuluyor. O konulardan birisi de ünlülerin mezun oldukları okullar. Haliyle bizler de ünlülerin eğitim derecelerine Molatik olduk. İşte ünlülerin mezun oldukları okullar.

Hangi ünlü hangi okuldan mezun oldu?

Tarkan

Tarkan
Almanya’da hayata gelen Tarkan 15 yaşında Türkiye’ye döndü. Karamürsel Lisesi'nden mezun oldu. Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde şan dersleri aldı. New York’ta da dil eğitimini tamamladı.

Gülşen

Gülşen
İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Bölümü’nü ikinci sınıfta terk eden Gülşen devam eden yıllarda çeşitli mekanlarda sahneye çıktı. Liseyi de Şehremini Lisesi’nde okudu.

İrem Derici

İrem Derici
Sosyoloji bölümünü İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde bitiren İrem Derici yüksek lisans eğitimini Pazarlama İletişimi üzerine yapıyordu ancak o dönem O Ses Türkiye’ye katılınca yüksek lisansı yarıda bıraktı.

Hadise

Hadise
Belçika’dan Türkiye’ye gelip büyük hayran kitlesi edindi Hadise. Kendisi Ekonomi ve Çağdaş Diller eğitimi aldıktan sonra Belçika'daki Hasselt Üniversitesi-Pazarlama Bölümü'nü bitirdi.

Demet Akalın

Demet Akalın
İlk ve ortaöğretim hayatını bitirdikten sonra mankenliğe başlamış Demet Akalın. Bu yüzden de üniversite okuma fırsatı bulamamış. Çocukluk yıllarında ise öğretmen olmayı çok istemiş. Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi'nden mezun olmuş.

Hande Yener

Hande Yener
Orta okuldan sonra konservatuara gitmek istemiş ancak ailesi izin vermemiş Hande Yener’e. O da Erenköy Kız Lisesi’ne başlamış. Okulu bitirmeden evlendi. Tezgahtarlık yaptığı yıllarda keşfedildi ve ünlülerin dünyasına girdi.

Murat Dalkılıç

Murat Dalkılıç
Kuşadası’nda ilk ve ortaöğrenimini tamamlayan Murat Dalkılıç devam eden yıllarda Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü'nden 2012 yılında mezun oldu. Bir yıl sonra da İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema – Televizyon Bölümü'nde master eğitimine başladı.

Simge Sağın

Simge Sağın
Lise eğitimini bitirdikten sonra Simge Sağın İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’na kaydoldu. Eğitimine burada devam etti, büyük ustalardan dersler aldı.

Aleyna Tilki

Aleyna Tilki
Türk müziğinin son yıllardaki yıldızı Aleyna Tilki henüz lise eğitimini tamamlamadı. ABD’de müzik eğitimi aldı sonra yurda geri döndü.

 
Bu makaleye ifade bırak