Hekimoğlu 13. bölümde neler oldu?

Ekranların ilgiyle takip edilen dizisi 'Hekimoğlu'nun 13. bölümü Kanal D ekranlarında bizlerle birlikteydi. Lise öğrencisi olan Cem ve Ahmet'in hastalığının sebebini çözmeye çalışan ekibin başına bakın neler geldi...

Hekimoğlu 13. bölümde neler oldu?

Ya konuş ya kov

Ya konuş ya kov

'Hekimoğlu'nun son bölümündeki ana vaka, deneme sınavında sancıları birden artan ve kendinden geçen Cem'di. Fenalaştıktan sonra Hekimoğlu ve ekibine emanet edilen genci zorlu bir tedavi süreci bekliyordu.

Bir yandan Vahap, Ateş'ten kendi ilacının konferansında konuşması ve reklamını yapması karşılığında ekibinden kimseyi atmasına gerek olmadığını söyler.

Bu ne kadar Ateş'in zoruna gitse de ekibi için bunu yapmayı kabul eder ve Vahap'la anlaşır.

Suçlu domates mi?

Suçlu domates mi?

Ekip öncelikle Cem'in yasaklı madde kullandığını düşünerek bunun üzerine yoğunlaşır. Mehmet Ali ve Zeynep hastanın evine gidip bir kanıt bulmak için etrafı kolaçan eder. Yaptıkları araştırmada Cem'in annesinin yaptığı kışlık domateslerden şüphelenirler. Cem'in tarım ilacından dolayı zehirlendiği tanısı üzerine tedavide bir adım daha öne geçerler.

Tüm tedavileri reddetti

Tüm tedavileri reddetti

Geçiçi kalp pili ayakta kalan genç için Mehmet Ali, Çapa'daki hocalarından deneysel bir tedavi hakkında fikir danışır. Her olasılık için tedavi olacak gencin annesi artık emin olmadan çocuğuna tedavi uygulanmamısını ister ve bundan sonraki tüm tedavileri reddeder.

Ateş ruhunu sattığını düşünüyor

Ateş ruhunu sattığını düşünüyor

Bunlar olurken Hekimoğlu'nun konferansta konuşacağı mail'le hastanedeki herkese duyurulur. Ateş'in içi içini yemektedir, adeta ruhunu sattığını düşünür. Yanlış da olsa yaptığı bu hareket çevresi tarafından oldukça takdir görür. Zeynep bunun kendisini için ne kadar özel bir davranış olduğunu Ateş'e anlatmaya çalışır.

Tahtalıköy yolcusu kalmasın

Tahtalıköy yolcusu kalmasın

Çocuğun annesi tedaviyi kabul etmemiş olsa da devam etmek isteyen Ateş soluğu İpek'in yanında alır. Anneye deli raporu çıkartarak çocuğun tedavisine devam edilmesini ister, tabii ki bu istek kabul görmez.

Burada amacına ulaşamayan Hekimoğlu şansını bu sefer anneyi ikna etmekte dener ve oğlunun öleceğini sarkastik biçimde anneye belirtip izni kapar. 

Yeni bir hasta daha geldi

Yeni bir hasta daha geldi

Tam tedaviye başlayacakken hastaneye Cem'le aynı semptomları taşıyan başka bir hasta gelir. Tedavilerin başarısız olması ikisinin de durumunu gittikçe kötüleştirir. Sonradan yeni gelen hasta Ahmet'in ve Cem'in aynı okula gittiği ortaya çıkar. Bu işleri biraz olsun kolaylaştırır.

Bu sırada Emre ile Ateş yüzleşir. Vahap Bey'e Hekimoğlu'nu Emre'nin ispiyonladığı ortaya çıkar ama bunu sadece Ateş bilir.

Emre mi Ateş mi?

Emre mi Ateş mi?

Aynı okula giden çocukların aynı servisi kullandıkları öğrenilir ve araçta inceleme yapılır. Yolda servisleri kontrol etmeye giderken Emre ile Zeynep arasındaki duygusal durum biraz daha gün yüzüne çıkar. Servisten de bir şey bulamazlar.

Orhan, Hekimoğlu'nun ağzını arayarak neden konuşmayı kabul ettiğini sorgular ve Zeynep'e karşı olan hislerini yoklar. Hemen bunun üzerine Ateş, labortuvarda olan Zeynep'e gidip neden kendisinden hoşlandığını sorar. Zeynep cevap veremez.

İki hasta da iyileşir

İki hasta da iyileşir

Ekip, hastaların mutlaka ortak bir noktası olduğunu düşünür ve iki hastanın da evlerine dağılır. Aynı deterjanı kullandıkları ortaya çıkar ama bu bulgu aradıkları şey değildir. Okula gittikleri kıyafetleri yıkamadan giymiş olmaları ve kıyafetlerde zirai ilaç bulunması hastalıklarının sebebi olduğu ortaya çıkar..

Bunun ortaya çıkmasıyla Cem'e gerekli ilacı vermek isteyen Ateş, anneyi oyuna getirerek gence ilacı enjekte eder ve işe yarar. İki hasta da iyileşir ve ayağa kalkar.

Konuşmayı yapmadı

Konuşmayı yapmadı

Konferans akşamı gelir. Herkes salonda Ateş'in konuşmasını yapması için sabırsızlanmaktadır. Zaten gergin olan ve ruhunu sattığını düşünen Ateş sahneye çıkıp ilacı kötüleyen ve ticari amaç güttüğünü söyleyen şeyler söyler ve sahneden iner.

Her şeyi itiraf etti

Her şeyi itiraf etti

Olay sonrası Ateş'in evine giden Zeynep istifa ettiğini söyler. Sonuçta konuşma gerçekleşmemiştir ve birinin kovulması gerekmektedir bu yüzden Zeynep ayrılmayı teklif eder. Ayrıca istifa sebeplerinden biri de Ateş'ten hoşlanması ve bunun karşılıksız olmasıdır. Ateş tüm bunları öğrenir.

Bu bölümde fazla aksiyonlu sahneyle karşılaşma imkânımız olmadı ama dizi bittikten sonra yayınlanan 14. bölüm fragmanı merak uyandırıyor. Ateş patronu Vahap'a nasıl hesap verecek tam bir merak konusu...

 

Bu makaleye ifade bırak