Hızlıca unuttuğumuz 10 telefon oyunu

Yıllar önce karşımıza çıkan ve pek çoğumuzu telefon ve tablet başına kilitleyen bazı oyunların artık adını bile hatırlamıyoruz. Biz de sizler için bir dönem müptelası olduğumuz aynı hızda da unuttuğumuz 10 telefon oyununu derledik toparladık. İşte hızlıca unuttuğumuz 10 telefon oyunu...

Hızlıca unuttuğumuz 10 telefon oyunu

1- Flappy Bird

1- Flappy Bird

Böyle bir dönem herkese sinir krizi geçirtmişti. Aslında çok kolay ama bir o kadar da hassas bir oyundu. Çıktığı dönemde Twitter'da trend olmuştu. Unutulması da bir o kadar hızlı oldu.

2- Angry Bird

2- Angry Bird

Kuşları mancınıkla fırlattığımız bir oyundu. Angry Bird'in o dönemde oyunla kalmayan bir popülaritesi vardı. O da her popüler şey gibi unutuldu gitti.

3- Temple Run

3- Temple Run

Arkadaki yaratığa yakalanmamak için paso koştuğumuz bir oyundu. Çıktığı dönem için grafikleri gayet güzeldi. Hatta çok tuttuğundan Temple Run 2 de çıkmıştı. 
 

4- Subway Surfers

4- Subway Surfers

Mantığı aynı Temple Run gibiydi. Bu sefer arkadan bekçi koşuyor siz de trenlerin üstünden atlıyordunuz. Temple Run'dan daha renkli bir grafiği vardı. O kadar popüler oldu ki üzerine hikâyeler bile yazıldı. Bu oyunda da unutuldu gitti.   
 

5- Candy Crush

5- Candy Crush

Şeker patlamaca oyunu. Özellikle Facebook'ta herkes manyak gibi level atlamaya çalışıyordu. Uzun bir süre oynandı. Hatta müptelalarından bazıları hâlâ oynamaya devam ediyor. Örneğin babaannem hatta babaannelerimiz... Yalnızca babannelerimiz değil değerli Molatik editörümüz Selçuk Bulut da oynuyormuş. (Önemli bilgilerde bugün)

6- Fruit Ninja

6- Fruit Ninja

Bağımlılık yapan oyunların başında gelebilir. Samuray edasıyla deli gibi ortadan ikiye meyve sebze yardığımız bir oyundu. Keyifliydi. O da unutuldu gitti.
 

7- Clash of Clans

7- Clash of Clans

Hâlâ oynayanlar var ama eskisi gibi çok oynayanı yok. Her an köyünüze savaş açılabilen heyecanlı bir oyundu.
 

8- Jetpack Joyrid

8- Jetpack Joyrid

Ani yükselen oyunlardan biriydi. Diğer oyunlar gibi çok ses getiremese de bayağı popüler olmuştu. 
 

9- Pokemonu GO

9- Pokemonu GO

Herkesin telefonla sokaklarda fellik fellik Pokemon aradığı oyundu. CIA, FBI girdi işin içine bir sürü komplo teorileri üretilmişti bu oyunla alakalı. TV haberlerine çıktığını bile görmüştük ama bu oyun da unutuldu gitti. 
 

10- Among us

10- Among us

2020'nin en çok oynanan oyunu olmuş olabilir. 2020 yılında herkes oynuyordu. Hâlâ oynayanı var ama eskisi kadar sık oynanmıyor. Herkesin telefonunda yada bilgisayarında yüklüdür belki ama açıp yüzüne bakan yoktur.
 

Fazilet.Senol@milliyet.com.tr
twitter.com/SenolFazilet
instagram.com/SenolFazilet
 

Bu makaleye ifade bırak