Instagram'da söylenen yalanlar

Hepimizi derinden etkiledi Instagram. Her anımızı her şeyimizi paylaşmak istiyoruz ister istemez. Ancak beraberinde kötü şeyler de getirdi. Yalan hayatlar sardı dört bir yanımızı. Herkesin süper hayatlar yaşadığı Instagram’da söylenen yalanları derledik…

Instagram'da söylenen yalanlar

Makyajla uyanılıyor

Makyajla uyanılıyor
Sabah kalkıp ilk iş hikaye paylaşanlar var. Fotoğrafa bakıyorsun maşallah suratta bir ton makyaj. Hangi ara kalktın da makyaj yaptın hikaye attın. Ben kalkınca 1 saat uyanamıyorum kafa olarak.

Her daim şıklar

Her daim şıklar
Evde bile olunsa her daim şık oluyorlar. İnsan evde oturunca pijama ile gezer benim bildiğim, şık olma derdi yoktur. Yeter ki rahat olsun der pijama, eşofmanla oturursun.

Yemekler enfes

Yemekler enfes
Yapılan yemek süslenip püslenip fotoğrafı çekiliyor yenmeden önce. Sebep? "Ben harika yemek yaparım ve süslerim" mesajı vermek sanırım.

Herkes mükemmel çift

Herkes mükemmel çift
Sanki hiç kavga, tartışma olmuyormuş gibi davranıyor bazıları. “Aaaa sevgilim 10 numero” pozları kesiliyor.

Kusursuz ciltten geçilmiyor

Kusursuz ciltten geçilmiyor
Ah Faceapp sen yok musun… Faceapp yapmayan kalmadı sanırım Instagram’da. Herkes kusursuz cilde sahip, herkesin kusursuz dudakları, burunları var. Gerçek hayatta başka Instagram’da bambaşka birisi oluyorlar.

Influencerların ürünleri

Influencerların ürünleri
Tık başına 2 influencer düşüyor Instagram’da. Hepsi de yaptıkları reklam anlaşması gereği ürün tanıtıyor ama “Bu olmazsa yapamam. Her daim yanımda gezdirdiğim bir şey” modlarına bürünüyorlar. Tanıttığı ürün de İngiliz anahtarı…

Herkes en iyi arkadaşı

Herkes en iyi arkadaşı
Yıllardır görmediğin biriyle neden “Bestiieeeee” diye fotoğraf paylaşırsın ki? Tamam arkadaşındır da o, yıllardır görmüyorsun kendisini. “Best (En iyi)” deme bari. Bir de herkes için kullanırlar bu deyimi.

Gerçek dışı reklamlar

Gerçek dışı reklamlar
Televizyonda reklam vermeleri imkansız olan firmalar gidip Instagram’da reklam veriyorlar. Zerre inandırıcılığı olmayan ürünlerin reklamlarına denk gelebiliyoruz.

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak