İnternetten satın alınabilecek en ilginç şeyler

Alışverişlerimizin çoğunu internetten yapmaya başladık. Hele dükkanlarda gördüğümüz sırlar sonrası 'Amaaan ne sıraya gireceğim. İnternetten alırım eve gelir' diyoruz. Normal eşyalar dışında internetten alabileceğimiz ilginç şeyler de var. Bizler de internetten alınabilecek ilginç şeylere Molatik olduk.

İnternetten satın alınabilecek en ilginç şeyler

Diş

Diş

Normalde evinizde gerçek insan dişi bulunduruyorsanız seri katil olmanız beklenir. Fakat bu gerçek dişler internetten de legal şekilde sipariş verilebiliyorsa iş değişir. Normalde ilginç ürün pazarına eBay hakim ama Etsy adlı şirket, birçok garip ürün satarak yavaş yavaş güçleniyor. O ürünlerden biri de diş ve diş takımı.

İdrar

İdrar

İnternette idrar satılması fikri biraz garip. Şaşırtıcı olsa da temiz idrar için büyük paralar ödeniyor. Bunun sebebi de ailevi ya da başka sebepler dolayısıyla hastane testlerinde 'temiz' çıkmak için temiz idrarın ne kadar önemli olduğu.

Tank

Tank
Mortar Investments şirketi ücreti karşılığında tank satıyor. Tabii eğer GTA oynamıyorsa kim oturduğu binanın önünde ya da otoparkta tank bulundurmayı ister? Ya da yaşadığınız yerde tank sahibi olmak legal mi, bunlar da diğer ayrıntılar. Sonuç olarak uygun şartlar oluşursa parasını verip tank sahibi olabilmek çok ilginç.

Uranyum

Uranyum
Uranyum radyoaktif bir madde olduğu için canlılar açısından zararlı. Buna rağmen çeşitli bilimsel deneyler için internetteki en ünlü e-ticaret sitelerinde satılabiliyor. Gerçek uranyuma erişmenin bu kadar kolay olması ürkütücü.

Kafatası

Kafatası
Eğer Shakespeare'in Hamlet oyunundaki kuru kafa karakter Yorick'i canlandırmayacaksanız bir kuru kafaya sahip olmak ilginç görünebilir. Yine de ev dekorasyonlarında tamamen süs eşyası olarak kullanımı oldukça yaygın. Ya da okullardaki fen ve anatomi derslerinde kullanmak için de satın alınabiliyor.

Uzaydan toprak almak

Uzaydan toprak almak
Muhtemelen yıldız satın alma işlemini herkes biliyor. Oldukça eski ve yaygın bir ticaret. Yeni nesil gökyüzü emlak piyasası ise Ay'dan ve Mars'tan toprak satın almayı mümkün kılıyor. Belki de asla ayak basamayacağınız bir mülk, ama oralarda bir parçaya sahip olmak da çok havalı.

Bu makaleye ifade bırak