İzzet Yıldızhan 'Dünyadan Uzak'ı gerçekten söylemeli miydi?

'Dünyadan Uzak' adlı güzelim şarkıyı Pinhani henüz pandeminin çiçeği burnundayken yayınlamıştı. Oldukça da sevilmişti şarkı, hepimizin ruhuna hitap ediyordu diyebiliriz. Daha sonra bu şarkıyı Sakiler cover'ladı şimdi ise İzzet Yıldızhan cover'lamış. Peki gerçekten İzzet Yıldızhan 'Dünyadan Uzak'ı söylemeli miydi? Gelin hep birlikte Molatik olalım.

İzzet Yıldızhan 'Dünyadan Uzak'ı gerçekten söylemeli miydi?

Çok sevildi

Çok sevildi

'Dünyadan Uzak'... Pandeminin başında, büyük bir bilinmezliğin içindeyken hepimizin bu dünyadan kaçıp gitme duygusuna hitap eden güzide bir şarkıydı. Pinhani güzel bir iş çıkarmıştı cidden ve herkes tarafından sevilmişti.

"Parayı veren düdüğü çalar"

 "Parayı veren düdüğü çalar"

O kadar sevildi ki peşine cover'ları da geldi. İlk olarak arabesk versiyonunu Sakiler yaptı. Şimdi ise İzzet Yıldızhan. Açıkçası görünen o ki Pinhani şarkıyı önüne gelene satmış gibi. "Parayı veren düdüğü çalar" hesabı.
 

Keşke düdük çalsaydı

Keşke düdük çalsaydı

Keşke İzzet Yıldızhan sadece düdük çalsaydı. Belki daha başarılı bir cover olurdu. Güzelim şarkıyı bunca arabeskleştirmeye hatta bu kadar başarısız bir şekilde cover'lamaya ne gerek vardı? Sadece soruyorum.

Mars'tan dinlesek...

Mars'tan dinlesek...

Yani 'Dünyadan Uzak' İzzet Yıldızhan versiyonunu Mars'tan dinlesem belki daha anlamlı gelirdi. En azından Mars'ın kıymetini anlamama vesile olurdu. İyi ki burada böyle cover'lar çıkmıyor diye.
 

Neyden çıkarıyor?

Neyden çıkarıyor?

Belli ki İzzet Yıldızhan'ın bu dünyayla ilgili sıkıntıları var ve uzak kalmak istiyor da. Bunun acısını bizden ve güzelim şarkıdan neden çıkarıyor anlam veremedim. 

Elon Musk'a yönlendirelim

Elon Musk'a yönlendirelim

Buradan İzzet Yıldızhan'a sesleniyorum. Ciddi anlamda bu kadar derinden ve acılı dünyadan uzak kalmak istiyorsa kendisini Elon Musk'a yönlendirebiliriz. Ama Mars'ta böyle cover'lar yapmamak şartıyla.
 

Çok kötü

Çok kötü

Kendisi ve dünya için güzel bir adım olur diye düşünüyorum. Pinhani şarkıyı satmamış olsa bile İzzet Yıldızhan'a "Abi bir dur n'apıyorsun?" demeliydi. Sakiler'in cover'ı bir nebze kabul edilebilir ama İzzet Yıldızhan versiyonu Sakiler'in başarısız bir cover'ı gibi. Yani dıdısının dıdısı hesabı.

Dünyanın dengesi gitmiş

Dünyanın dengesi gitmiş

Bir de şarkının klibinde dünya var ve uzaklaşıp yakınlaşıyor. İzzet Yıldızhan bu cover'la dünyanın düzeniyle de oynamış. Dünyanın gidip gelmekte aklı karışmış gibi. "Uzaklaşsam mı yakınlaşsam mı?" diye karar verememiş. Öyle bir cover işte anladınız siz. 
 

'Adımı Kalbine Yaz'dan sonra...

'Adımı Kalbine Yaz'dan sonra...

Bu sebeple herkes bildiği şeyi yapmaya davet ediyorum. Mesela İzzet Yıldızhan rock ve pop camiasından uzak dursun. 'Adımı Kalbine Yaz' cover'ından sonra bu işleri bırakmalıydı diye düşünüyorum. 
 

Alakasız yerlerde

Alakasız yerlerde

Uzun lafın kısası gerçekten İzzet Yıldızhan bu şarkıyı söylemeli miydi? Bence de söylememeliydi ne gereği vardı sanki. Şimdi alakasız yerlerde güzelim şarkının tatsız arabesk versiyosunu kulaklarımızda çınlayacak. Üzgünüz 'Dünyadan Uzak'... Şimdi sen de kulaklarda hoş bir tını olarak kalamayacaksın...


Fazilet.Senol@milliyet.com.tr
twitter.com/SenolFazilet
instagram.com/SenolFazilet 
 

Bu makaleye ifade bırak