Japonya'da erotik video oyun çılgınlığı büyüyor

Japonya'da sanal gerçeklik özelliğine sahip yetişkin video oyunları, yetişkin oyun severler tarafından çılgınlarca oynanıyor.

Japonya'da erotik video oyun çılgınlığı büyüyor

Japonya'da erotik video oyun çılgınlığı büyüyor
Japonya'da sanal gerçeklik özelliğine sahip yetişkin video oyunları, yetişkin oyun severler tarafından çılgınlarca oynanıyor.

Japonya'da sanal gerçeklik özelliğine sahip erotik temalı oyunlar Japon oyun dünyasını kasıp kavuruyor.

Erotik oyunu oynayan bir kullanıcının başsız şişme insan bedeniyle yaptığı ilginç hareketler bu trendin ne kadar sevildiğinin en bariz örneği.

Japon yetişkin oyun yazılım şirketi 'Virtual Reality Japanese Cherry Club' tarafından piyasaya sürülen 'Let's Play with Nanai' adlı yetişkinlere yönelik oyununu oynayan kullanıcının verdiği tepkiler komik görüntüler de ortaya çıkarıyor.

Akıllı telefonun hareket sensörünü kullanan oyun seks sahnelerini taklit ettikleri erotik anime karakteri Nanai'yi temsil eden herhangi bir nesneyi kullanıma olanak sağlıyor.

22 yaşındaki Reo Kaminaga erotik video oyunlarının sıkı takipçilerinden.

Reo her gün sanal gerçeklik özelliğini kullanarak erotik anime karakterleri ile uzun saatler geçiriyor.

Şu an için evlenmeyi ya da gelecekte çocuk sahibi olmayı düşünmediğini söyleyen Reo ileride sanal gerçeklik özelliğine sahip erotik oyunların daha kaliteli ve gerçekçi olmasını ümit ediyor.

2016 yılında piyasaya sürülen oyun Japonya'da ve diğer ülkelerde yalnızca 10 ayda 6 binden fazla kullanıcıya erişti.

Bazı kullanıcılar piyasa fiyatı 3 bin Japon yeni (yaklaşık 95 lira) olan oyun için pahalı ve son teknoloji ürünü sanal gerçeklik başlıkları satın aldı.

Oyunu piyasaya süren şirketin müdürü Ryosuke Kawado bu tip erotik anime oyunları pazarının özellikle Japonya'da 'otaku' adı verilen ve Türkçe'de 'anti-sosyal ve inek' anlamına gelen erkek sayısının fazla olması sebebiyle oldukça rağbet göreceğini söylüyor.

'Otaku'; anime filmleri, manga ve erotik ve yetişkin video oyunlarının saplantılı hayranlarını temsil eden bir sözcük.

Seksin karşılıklı etkileşim gerektirdiğini belirten Ryosuke 2 boyutlu oyunlara nazaran sanal gerçeklik teknolojisinin daha interaktif olduğunu ve kullanıcılara sürükleyici bir deneyim sağladıklarını ifade ediyor.

Ryosuke bu sebeple yetişkinlere yönelik içeriğin sana gerçekliği yaygın hale getirmede önemli bir anahtar olacağını vurguluyor.

Ev eğlence sistemleri için sanal gerçeklik teknolojisi, 2016'de Sony ve Oculus Rift şirketlerinin sanal gerçeklik başlıklarını piyasaya sürmesiyle hayatımıza girdi.

Goldman Sachs'ın 2016'da yayınladığı bir rapora göre sanal gerçeklik teknolojisinin 2025 yılı itibari ile 80 milyon dolarlık bir pazar yaratması bekleniyor.

Instagram.com/mehmetcankmrc
twitter.com/mehmetcankmrc
Bu makaleye ifade bırak