Kanal 6 denince akla gelen şeyler

Türk televizyonculuğu 90’larda büyük gelişme yaşadı. Özel kanalların ortaya çıkması, uydu antenleri sayesinde birçok yeni kanal ve programla tanıştık. Kanal 6’da unutulmazlar arasındaki yerini aldı. Bizler de Kanal 6 denince akla gelen ilk şeyleri düşündük ve Molatik olduk. Bu defa nostalji konumuz Kanal 6 oldu.

Kanal 6 denince akla gelen şeyler

Hugo ve Tolga Abi

Hugo ve Tolga Abi
Tabii ki ilk akla gelen şey ‘Hugo ve Tolga Abi’ydi. Telefonumuzla programa bağlanmaya çalışırdık. Bir grup azınlık oyunun tadını almıştır. Daha sonra ‘Hugo Fan Club Kartı’ çıkmıştı, akşamları çekilişle yarışmacı belirlenirdi. Tolga Abi hala çok genç ve dinç ancak Hugo şimdilerde ne yapıyor bilemiyorum. Cadı Sila… Neyse…

Alf

Alf
Sevimli, yaramaz uzaylımız Alf ve misafir olduğu evde yaşananlar hepimizin içini ısıtan anları bizlere yaşattı. Müşfik Kenter’in eşsiz sesiyle tanıdık Alf’i. Bir kuşağın unutulmazları arasına girmeyi başardı.

Gol Show

Gol Show
Mehmet Ali Erbil’in ilk defa televizyoncu olarak karşımıza çıktığı yıllardı. Kaleye efsane kaleci Simovic geçer, telefonla bağlanan yarışmacı da tuşlara basarak şut emri verir, makine de şut çekerdi. Hugo’nun gerçek hali gibi bir şeydi.

Mega Turnike

Mega Turnike
Yeşilçam’ın efsane isimlerinden Güner Ümit’in sunduğu ve hafızlarda yer eden bir programdı. Birçok kişi tarafından izlenir, takip edilirdi. Kanal 6’da da bir dönem yayınlanmıştı programı.

Stadyum

Stadyum
Günümüz futbol programlarının atası Kanal 6’daki ‘Stadyum’ programıydı. Güntekin Onay, Öztürk Pekin, Şansal Büyüka gibi birçok ismi tanımamızı sağlayan yapımdı.

Bizim Stadyum

Bizim Stadyum
Bir döneme damga vuran futbol programı ‘Bizim Stadyum’un ilk yayınladığı platform Kanal 6’ydı. Faik Çetiner’in efsane yapımı daha sonra çok sevilince başka kanallara transfer oldu.

Dr. Stress

Dr. Stress
Nedim Saban’ın sunduğu, geceleri yayınlandığını hatırladığım bir programdı ‘Dr. Stress’. Kendine has tarzı, muhabbetiyle sarıyordu ister istemez. Sonra zaman içerisinde kayboldu gitti program.

Gecenin Rengi

Gecenin Rengi
80’lerden itibaren iyi birer dost olan Mehmet Ali Erbil-Çiğdem Tunç ikilisi özel kanalların da ilgisini çekmişlerdi. TRT için birçok programa imza atan ikili devam eden süreçte Kanal 6 için de kamera karşısına geçti. Müzik-eğlence programıydı.

He-Man

He-Man
He-Man ve arkadaşları Eternia'yı ve Şato'sunun sırlarını İskeletor'un kötü emellerinden korumaya çalışıyordu. Kılıcı kaldırıp ‘Güüüüç bende artıııık’ deyince bambaşka birine dönüşüyordu. ‘Titrek’ isimli kaplanı da ‘Atılgan’ oluyordu.

Şeker Kız Candy

Şeker Kız Candy
Bir insanın başına hiç mi iyi bir şey gelmez? Gelmiyordu efenim. O yıllardan zerk ettiler dram zehrini vücudumuza. Anthony’yi neden öldürüyorsunuz kardeşim, travma yaşatıyorsunuz bir nesle?

Vataşiba. Vataşiba Vataşiba Candy…

Snoopy

Snoopy
Sevimli ama biraz tembel köpek Snoopy ve arkadaşlarını maceralarını Kanal 6 ekranlarımıza getirmişti. Ah ne günlerdi…

selcuk.bulut@milliyet.com.tr

 
Bu makaleye ifade bırak