Karan Özçivit'in adının para ile anılmaması mümkün mü?

Burak Özçivit ve Fahriye Evcen'in oğulları Karan'a nazar değecek diye korkuyoruz. Ancak en büyük korkuyu Özçivit ailesi yaşıyor. Peki Karan Özçivit'in adının reklam teklifleriyle, para ile anılmaması mümkün mü?

Karan Özçivit'in adının para ile anılmaması mümkün mü?

"Babalık çok güzel bir duygu"

"Babalık çok güzel bir duygu"
Magazin muhabirleri Burak Özçivit'e rastlamış. Sordukları soru da direkt oğlu Karan Özçivit ile ilgili. "Babalık çok güzel bir duygu, her şey çok güzel gidiyor" demiş.

"Hem anneci hem de babacı"

"Hem anneci hem de babacı"
Muhabirler "Peki Karan anneci mi babacı mı?" demişler. O soruya da oldukça doğru bir cevap vermiş Burak Özçivit. "Karan hem anneci hem de babacı" diye konuşmuş.

Beğeni rekorları kırıyor

Beğeni rekorları kırıyor
2'de 2! Bu laflardan sonra Karan bebek'e nazar değecek diye korkanlar online mı? Yalnız değiller. Fahriye Evcen'ın Instagram hesabında paylaştığı Karan'lı fotoğrafların beğeni rekoru kırdığı ortada.

"Nazara inanıyoruz"

"Nazara inanıyoruz"
Özçivit, "Nazara inanıyoruz ama çok dua ediyoruz" demiş. Karan Bebek'e nazarlar hiç değmesin. Ama bir çocuk da bu kadar tatlı olmaz ki. Hele Fahriye Evcen'in paylaştığı 'NASA kıyafetli Karan' fotoğraflarına bakıp da bir "Maşallah" çekmeyen bizden değildir.

"Fahriye ile beni çok üzüyor..."

"Fahriye ile beni çok üzüyor..."
Peki ya reklam teklifleri? Bir süre önce Molatik olmuştuk bu reklam tekliflerine. Muhabirler de Molatik olmuş bu konuya. Burak Özçivit, şunları söylemiş: "Yalan yanlış haberler yapılıyor. Çocuğumun para ile gündeme gelmesini istemiyorum. Bu durum, Fahriye ile beni çok üzüyor..."

Para ile anılmaması mümkün mü?

Para ile anılmaması mümkün mü?
Burak Özçivit, tepkisinde haklı. Anne de baba da ünlü ve başarılı olunca, hele bir de çocukları tatlışkolar tatlışkosuysa, basının ilgi odağı olmaması imkânsız. Fakat Burak Özçivit'e "Rica ediyorum, Karan para ile anılmasın" lafında katılmıyorum. Dünya öyle bir yer değil. Parayla dönen bir dünyada yaşıyoruz. Ve manavdaki domatesin fiyatı bile bizi doğrudan ilgilendiriyor.

Paranın dikkat çekiciliği

Paranın dikkat çekiciliği
Bu, paraya tapmamız gerektiği gibi bir anlama gelmiyor. Paraya tapmak değil olay. Ama para dikkat çekiyor. "300 milyon liraya sattı!" başlıklı bir habere denk gelip de okumayan, tıklamayan var mıdır? Ben hiç sanmıyorum.

Tepkilerinde haklılar ama...

Tepkilerinde haklılar ama...
Dolayısıyla Karan Özçivit'e gelen ya da geldiği iddia edilen dudak uçuklatan reklam teklifleri elbette konuşulacak. Özçivit ailesi üzülmekte, "Çocuğumuz para ile anılmasın" tepkisi vermekte haklı. Ancak insanların 'para' alışkanlığını değiştirmek sanılmadığı kadar zor.

Karan bebek doğuştan star!

Karan bebek doğuştan star!
Karan Özçivit'in adının para ile anılmaması mümkün mü? Üstelik de Karan bebek, doğuştan bir star gibi oldukça havalıyken. Elbette mümkün değil. Yurt dışındaki örneklere bakıyoruz, yine aynısı. Yine para muhabbeti dönüyor.

Nazar korkusuyla yüzleşmek

Nazar korkusuyla yüzleşmek
Belki de Özçivit ailesinin, çocuklarını korumak adına besledikleri korkularla yüzleşmesi, "Evet, ilk ve son kez şu teklifi kabul ediyoruz" demesi gerekiyor. Sakınan göze çöp batar. Karan bebeği basından, nazardan korumanın yolu belki de saklamak değil tam tersi merakları gidermektir. Peki siz onların yerinde olsanız korkar mıydınız yoksa nazar korkusuyla yüzleşir miydiniz?


can.sisman@milliyet.com.tr


Bu makaleye ifade bırak