'Killing Eve'in 4. sezonunda bizi neler bekliyor?

'Killing Eve' dizisi 3. sezonunu tamamladı. 8'er bölümlük 3 sezonu geride bırakan 'Killing Eve' dizisi acayip yerlere gidiyor. Peki gelecek yıl yayınlanması planlanan 4. sezonda bizi neler bekliyor?

'Killing Eve'in 4. sezonunda bizi neler bekliyor?

Ödüllere doymadı

Ödüllere doymadı

'Killing Eve'i İngilizlerin 'BAFTA'sını kazandıktan sonra "Bu nasıl bir dizi?" deyip hemen merakla başlamıştık izlemeye. Başrolde Grey's Anatomy dizisinde canlandırdığı Cristina Yang karakteriyle çok sevilen Sandra Oh ile genç aktris Jodie Comer'i izlediğimiz 'Killing Eve', Altın Küre ve Emmy'lerden de ödülle dönmeyi başarmıştı.

Yıldızlar geçidi gibi

Yıldızlar geçidi gibi

Kara komedi, drama, gerilim türündeki bu İngiliz dizisi, Luke Jennings'in 'Villanelle' serisinin bir uyarlaması. Sadece Sandra Oh ve Jodie Comer değil, yan karakterlerde gördüğümüz Fiona Shaw ve İsveç/Danimarka ortak yapımı 'Bron/Broen' dizisiyle tanınan Danimarkalı aktör Kim Bodnia da döktürüyorlar dizide.

İlk sezonda Eve'in gözünden baktık

İlk sezonda Eve'in gözünden baktık

Dizi, psikopat tavırlarıyla önüne çıkan herkesi öldüren Villanelle ile onun oyuncağı haline gelen Eve Polastri'yi anlatıyor desek hiç de yanlış sayılmaz. İlk sezonda daha çok Eve Polastri'nin gözünden bakıyorduk olaylara.

İlk sezonun finali ve beklenen buluşma

İlk sezonun finali ve beklenen buluşma

"Villanelle nasıl bir kafa? Yok yok, bizim Eve bu işi çözecek" mantığıyla izliyorduk. İlk sezon finalinde Eve ile Villanelle öyle büyük bir buluşma anı yaşamışlardı ki merakla ikinci sezona koyulduk.

İkinci sezon epey kanlı bitti

İkinci sezon epey kanlı bitti

İkinci sezon ve üçüncü sezonda daha çok ülke gezdik. İngiliz dizisi olmasına rağmen Rusya'dan Almanya'ya, İspanya'dan İtalya ve Polonya'ya bir Avrupa turu yapıyoruz sürekli dizide. İkinci sezon, ilkini de geride bıraktı ve Villanelle'in 'zafer'iyle sonuçlandı.

Jodie Comer döktürüyor

Jodie Comer döktürüyor

İlk iki sezondaki bu kapışmalar, buluşmalar üçüncü sezonla birlikte çok daha acayip yerlere gitti. Üçüncü sezon boyunca daha çok Villanelle'in psikolojisine odaklandık. Bir bölüm vardı ki sadece onu Oksana olarak gördük. Jodie Comer, aşmış bir performansla hepimizi her bölüm şoke etmeyi başardı. Bir psikopat nasıl bu kadar insancıl canlandırılabilir, bu dizi bizlere bunu gösteriyor. "Aslında birçoğumuz Villanelle olabiliriz" dedirtiyor Comer'in başarılı performansı. Keza Sandra Oh'a da inanılmaz yakışıyor hafif muzip 'Eve' rolü.

3. sezonun finali dizinin başarısını kanıtlıyor

3. sezonun finali dizinin başarısını kanıtlıyor

Bir de o sezon finali yok mu... 'Killing Eve' geçtiğimiz günlerde 3. sezon finaliyle tatile girdi. Bizleri de epey yarı yolda bıraktı. Dizinin başarılı olan tüm dinamikleri 3. sezonun 8. bölümünde bir araya geldi.

Hele o son sahne...

Hele o son sahne...

Nefeslerimizi tuttuk ve yan karakterlerden birinin ölümüyle şoke olduk. İsim vermiyorum spoiler olmasın diye ama müthiş bir sahneydi. İlk iki sezon finalinin ne kadar yavan kaçtığını fark ettik. Tam bu olayı atlatacakken bir de üzerine Eve ile Vilanelle'in diyaloglarını izledik.

Sezon finalinin çok üstündeydi

Sezon finalinin çok üstündeydi

"Bu dizi devam etmeyecek mi?" dedirten bu sahne gerçekten de sezon finalinden ziyade 'büyük final'e yakışacak kadar görkemli ve şıktı. Evet, 'Killing Eve' 4. sezonuyla devam edecek. Yani bizim izlediğimiz o sahnede tamamlanmayı bekleyen bazı şeyler var.

'Tutku' daha iyi anlatılamazdı

'Tutku' daha iyi anlatılamazdı

Her geçen sezon daha da geniş bir hayran kitlesi yakalamayı başarıyor 'Killing Eve'. İki kadın arasındaki tehlikeli, kanlı yakınlaşma olarak bakmamak gerekiyor diziye. En başta 'tutku'yu ve hemcins arkadaşlığındaki 'tehlikeli oyunlar'ı anlatıyor dizi bize aslında. Dizinin 4. sezonunda muhtemelen daha kanlı, daha tutkulu, daha olaylı şeyler izleyeceğiz gibi.

Benim düşüncem Eve ile Villanelle'in artık birlikte yol alacakları yönünde. Sonunda Eve'in mağlubiyetiyle yol açacak bir yakınlaşmaya tanıklık edebiliriz. Ancak en erken bir yıl beklememiz gerekiyor. Umarız Corona süreci 4. sezonun yayınlanma tarihinde bir aksiliğe yol açmaz.


twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak