Konyaspor, La Casa de Papel'li forma tanıtımıyla rakiplerine ne mesaj veriyor?

Konyaspor 2018/2019 sezonunda giyeceği formaların tanıtımı için yaratıcı bir reklam filmi çekti. Daha önce Molatik'te Ankaragücü'nün Bakary Kone transferinde de değindiğimiz gibi artık transfer yapmak, forma çıkarmak gibi şeyler yetmiyor. Bunu nasıl açıkladığınız ve ne kadar ilgi çekici pazarladığınız da önemli.

Konyaspor, La Casa de Papel'li forma tanıtımıyla rakiplerine ne mesaj veriyor?

Neden La Casa de Papel tercih edildi?

Neden La Casa de Papel tercih edildi?

La Casa de Papel, son dönemde popüler kültürün simgesi gibi oldu. İzlemeyen kişi sayısı az, adını duymayan ise yok denecek kadar az. Konya gibi bir futbol şehri için formanın ne kadar önemli ve hatta kutsal olduğu biliniyor.

Kullanılan La Casa de Papel kesitinde de yeni sezon formalarını herkesten önce görmek isteyen tehlikeli bir ekip görüyoruz.

Mesaj net!

Mesaj net!

Konyaspor'un bu tanıtım filminin ana fikri, taraftarların takımlarını ne kadar sevdiği ve Konyaspor'un tarihiyle var olduğu.


Rakiplerine verdiği mesajsa Konyaspor'a gönül vermiş kişilerin takımları için neler yapabileceği. Yeni formaları herkesten önce görmek uğruna La Casa de Papel'in bütün İspanya güvenlik teşkilatını karşısına alıp darphane basması gibi Konyaspor taraftarı da formaların bulunduğu müzeye giriyor.

Kulüplerimizin dünya gündemini takip etmesi önemli

Kulüplerimizin dünya gündemini takip etmesi önemli

Türk kulüpleri için her zaman söylenen 'marka olma' hedefi için gündemi takip etmek şart. Türkiye'de ya da dünyada nelerin gündemde olduğunu bilip buna göre reklam-pazarlama kampanyaları oluşturmak veya Beşiktaş'ın 'Come to Beşiktaş'ı gibi trendi kendisi belirlemek dünya çapında taraftar kazanmanın yollarından.

Türk takımlarımız Avrupa'da büyük başarılar kazanmıyor olabilir fakat sempati kazanmanın yolları bunlardan geçiyor. Yabancı futbolcuları takımlarımıza çekmek için de iyi bir imaj oluşturmanın yolu bu.

'Diziye 'Konya' diye karakter eklenebilir mi?

'Diziye 'Konya' diye karakter eklenebilir mi?

Bilindiği üzere güzide şehrimiz Batman'ın haritada yarasa şeklinde yer alması için kampanya başlatılmıştı.
Yarasa Adam Batman'in Batman'ı temsil etmesinden sonra La Casa de Papel'e de Konya diye bir karakter eklenmesi neden söz konusu olmasın?

Türk karakterlerin dayanışması

Nesrin Cavadzade, La Casa de Papel'de İstanbul'u oynayacak. İstanbul ve Konya karakterleri dayanışma içerisinde dizide baklavadan mangala, halaydan horona maceralara koşabilir.

La Casa de Papel'in içinde Ege'nin Hamsisi'ni yaşayabiliriz. Fakat diziye alınan Türk oyuncu ve Türk şehri sayısı arttıkça olay Maskeli Beşler'e dönebilir.

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak