Kubilay Aka'ya 'tecavüz' mesajı atan kişinin nasıl bir hayatı var?

"İnsanları anlamıyorum" serzenişi var ya hani, saçmasapan bir davranışla kalınca söyleriz hep. Sanırım sırf Miray Daner'e yakıştırmadığı için Kubilay Aka'nın ailesinin tecavüze uğramasını isteyen bu oluşumu görür görmez ben de dahil, birçok kişi ilk anda yine bu cümleyi sarf etti. Sonra düşününce fark ettim ki, anlamayacak bir şey yok. Bu davranışın tek sebebi, davranış sahibinin hayattaki amaçsızlığı. Çünkü o boş hayatında dert edeceği, kafayı bozacağı daha önemli bir şey yok muhtemelen.

Kubilay Aka'ya 'tecavüz' mesajı atan kişinin nasıl bir hayatı var?

Kötülüğün bile bir dayanağı olmalı

Kötülüğün bile bir dayanağı olmalı

Binbir çeşit insan var ve her gün yeni bir çeşidini tanıyoruz. Her gün başkaları tarafından tanınan o yeni çeşitlerden biri de kendimiziz aslında. Ama en çok da kötü insanlar tanıyınca canımız sıkılıyor.

Kubilay Aka'ya şu facia mesajı atan oluşum, sadece dizilerde olduğunu sandığımız 'salt kötü' karakterlerin aslında gerçek hayatta da olduğunu gösteriyor bize.

Kötülerin bile bir dayanağı, kısmen de olsa geçerli bir sebepleri olur. Bir insanın canını acıtmak için, ailesine tecavüz edilmesini ya da katledilmesini istemek hiçbir şekilde kabul edilebilir değil.

Fakat olur ya, o insan size büyük zararlar vermiştir. Sevdiğiniz birini ya da bir şeyi elinizden almıştır. O acının verdiği hırsla en kötü bedduaları edersiniz. İşte o zaman haklı olmasanız bile "canı yanmış insan her şeyi yapar" diye düşünülür ve bu hafifletici bir sebeptir.

Boş ve değersiz bir hayat

Boş ve değersiz bir hayat

Peki Kubilay Aka bu bedduayı hak edecek ne yapmış?

Bir insanla sevgili olmuş.

Yahu bir insanın sırf bir çifti birbirine yakıştırmadı diye "İnşallah annen ve kız kardeşin tecavüze uğrar" diye mesaj atacak kadar amaçsız bir hayat olabilir mi gerçekten?

Bir erkeği bir kadına yakıştırmayabilir ve bunu dile getirebilirsiniz. Onda da çok çok aşkın dış görünüşle alakalı olmadığını savunanlar tarafından 'şekilci' olarak adlandırılırsınız, hepsi bu.

Kadına yakıştırmadığınız erkeğin annesinin ve kız kardeşinin isimini öğrenip onların tecavüze uğramasını istediğinizi mesaj atacak kadar boş ve değersiz bir hayatınız nasıl olabilir?

Bunu yazan oluşumun hiç mi geçim derdi, okul problemi, aşk acısı, hastalığı, ulaşamadığı amacı yok?

Buralarda dertle ilgili bir buton olacaktı ama...

Ayrıca kaç yaşında olduğunun da gerçekten önemi yok. Küçükse bile acilen psikolojik yardım almalı ki, ileride sosyopat bir canavara dönüşmesin.

Dua hakkını bu şekilde kullanmak

Dua hakkını bu şekilde kullanmak

Kubilay Aka'ya bunları yazan değersiz bir hayat sahip oluşumun kullandığı 'inşallah' kelimesi de apayrı bir detay. İnsanların tecavüze uğramasını istemesi çok normalmiş gibi. bunu bir de dua olarak dile getiriyor.

Bedduasının kabul olacağından değil de, ilahi bir gücün "yakışmadığı düşünülen çiftten birinin ailesini tecavüze uğratmak" konusunda gerçekten müdahalede bulunacağına inanmak; akıl tutulması.

Bir diğer detay da, nasıl bir 'bana bir şey olmaz' özgüveniyse, mesajını diğer oyuncuları da etiketleyerek atması... Fakat sanırım ona bir şey olacak; çünkü bu iğrençliğin bir yaptırımı olmalı.
 

Cezai işlem ya da psikolojik destek

Cezai işlem ya da psikolojik destek

Kubilay Aka'nın hesabından yaptığı açıklama olgunluk dolu. Cümleye "Eleştirilere saygım var" diyerek girmesi bile ne kadar sabırlı olduğunun kanıtı. Birçok kişi böyle insanlık dışı bir mesaj karşısında metanetini korumayı başaramayıp haklı şekilde daha sert tepki gösterebilirdi. Aka ise daha doğru olanı yaparak sakin kaldı.

Bu mesajı yazan kişinin hemen bulunmalı. Yaşı, psikolojik durumu her neyse, yakalandıktan sonra ona göre ya cezai işlem ya da psikolojik tedavi uygulanmalı.
 

Bu makaleye ifade bırak