MasterChef'in yeni Murat'ı Mehmet mi?

Geçen hafta MasterChef'te enteresan şeyler yaşanmıştı. Murat'ın diskalifiye edilmesiyle sonuçlanan bu olaylardan sonra gözler diğer yarışmacılara çevrildi...

MasterChef'in yeni Murat'ı Mehmet mi?

Murat'ın diskalifiyesi hâlâ akıllarda

Murat'ın diskalifiyesi hâlâ akıllarda

MasterChef heyecan dozunu giderek artırıyor. Atakan, Tuğçe ve Özlem gibi -görece- zayıf halkalar yarışmadan elendi, geriye en iddialı isimler kaldı.

Programa geçen hafta damga vuran olay, yani Murat'ın diskalifiye edilmesi ise hâlâ akıllarda. Davranışlarıyla gerek rakiplerini gerekse jüriyi çileden çıkaran Murat'tan sonra neler yaşanacağı merakla bekleniyordu.

Mehmet Şef'ten Mehmet'e sert uyarılar

Mehmet Şef'ten Mehmet'e sert uyarılar

Programın bu hafta yayınlanan ilk bölümünde Murat'tan sonraki MasterChef'e dair önemli ipuçları çıkarabiliriz. Mesela? Programın ayrık otu haline dönüşen Murat'ın bıraktığı boşluğu Mehmet doldurabilir.Özellikle takım oyununda Mehmet'in, MasterChef'in jüri üyesi Mehmet Şef'ten "Mutfakta dikkatli ol, riskli hareketler yapma!" uyarısı alması önemli.

Burcu'nun takımı kazandı

Burcu'nun takımı kazandı

Bu hafta, Mavi Takım'ın kaptanı Burcu olmuştu. Burcu, rakip takımın kaptanı olarak Uğur'u seçti. Burcu'nun takımında Kerem, Hakan ve Eslem yer aldı.

Kırmızı takım ise Uğur, Mehmet, Esra ve Meltem'den oluştu.

4'e 4 yarışılan bu takım oyununu kazanan Burcu oldu. Dolayısıyla Mavi Takım dokunulmazlık oyununa kaldı.

Uğur'dan stratejik hareketler

Uğur'dan stratejik hareketler

Kaptan Uğur, dokunulmazlık oyununu kazanınca ciddi bir avantaj da elde etmiş oldu. Esra, Meltem ve Mehmet arasında geçen ilk eleme adayı belirleme bölümünde Esra ve Mehmet arasında eşitlik oluşunca ihale Uğur'a kaldı.

Uğur, şaşırtıcı bir şekilde stratejik davranmak istediğini belirterek Esra'yı elemeye gönderdi.

"İsotsuz yemekler biraz eksiktir"

"İsotsuz yemekler biraz eksiktir"

Uğur, stratejik davranmış olabilir. Ama özellikle Murat gittikten sonra "Acaba programın yeni Murat'ı Mehmet mi olacak?" diye kafamızda soru işaretleri oluşmuşken Mehmet'in -bir kez daha- eleme adayı olarak belirlenmemesi üzücü.

Haftalardır takım oyununda "İsot candır, isotsuz yemekler biraz eksiktir" minvalinde 'acı' güzellemesi yapan ve pek de MasterChef olma ışığı yaymayan Mehmet'in bir kez daha elemeden kurtulması can sıkıcı olmaya başladı.

"Ama bu haksızlık!" dedirtti

"Ama bu haksızlık!" dedirtti

Ve bir de Esra gibi duruşuyla, sabrıyla, kibarlığıyla, dürüstlüğüyle ve Murat'a haftalardır tahammül edişiyle gerek jüriyi gerekse izleyiciyi etkilemeyi başaran bir ismin 'eleme adayı' olarak belirlenmesi "Ama bu haksızlık!" dedirtti.

Esra'yı görmek istediğimiz yer eleme oyunu değil, kaptanlık oyunu, final oyunu!

Kimler potaya girebilir?

Kimler potaya girebilir?

Esra'nın eleme oyununda yarışacağı diğer rakipleri için bir bölüm daha beklememiz gerekiyor. Esra'nın yanına kim gelecek bilemiyoruz ama eğer Kırmızı Takım yine kaybeder ve Mehmet dokunulmazlığı kazanamazsa Mehmet potaya gidebilir.

Mavi Takım'da ise işler daha da fena. Burcu & Kerem ve Hakan & Eslem ittifakında kaybedeni dokunulmazlık oyunu belirleyecek. Olası eşitlik durumunda top kaptana kalırsa Hakan ve Eslem'in şansı daha düşük. Gerçi Hakan'ın iki hafta önce finalist olmaya hak kazandığını düşünürsek... Esra'nın rakipleri Mehmet ya da Eslem olabilir...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak