MasterChef Murat otokontrolünü mü yitirdi?

Önce Yemekteyiz, hemen ardından da MasterChef... Murat Özdemir, katıldığı iki televizyon programıyla da herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Önce Yemekteyiz'den kovuldu, ardından MasterChef'ten diskalifiye edildi. "Survivor'a katılacak mı?" muhabbetleri bir yana, asıl sormamız gereken soru: Murat Bey, ne yapıyorsunuz?

MasterChef Murat otokontrolünü mü yitirdi?

"Sabri Bey, ne yapıyorsunuz?"

"Sabri Bey, ne yapıyorsunuz?"

Esra Ceyhan, yıllar önce televizyon programına katılan Sabri Bey'e bu soruyu yani "Sabri Bey, ne yapıyorsunuz?" sorusunu yöneltmişti.

"Evet, alalım dışarı" diyerek kibarca programından Sabri Bey'i, yani 'Uçan Sabri'yi kovan Esra Ceyhan, arkadaş ortamlarımızın en önemli geyiklerinden birini icat etmiş, bu sorusu jargonumuzun vazgeçilmezi haline gelmişti.

Gözaltına alındığını iddia etti

Gözaltına alındığını iddia etti

'MasterChef' yarışmasından diskalifiye edildikten sonra enteresan haberler duyuyoruz Murat Özdemir'den... "Murat Bey, ne yapıyorsunuz?" dedirten eylemleri var.


Sosyal medya hesabından küfürlü isyanı, bir alışveriş merkezinde ortalığı birbirine katması ve son olarak da gözaltına alındığını iddia etmesi...

Bu zamana kadar yaptığı hareketler hadi diyelim güldürdü. Ama artık cidden yaptığı her hareket korkutuyor...

Otokontrolünü yitirmiş gibi gözüküyor

Otokontrolünü yitirmiş gibi gözüküyor

Murat Özdemir'in MasterChef'teki enteresan hallerini izleyenler "Bu adam kesin Survivor'a katılır" yorumunda bulunmuştu. Haklılar, Murat Özdemir renkli bir karakter, bir TV figürü...

Ama önemli bir sıkıntısı var: Otokontrolünü yitirmiş durumda! En azından çizdiği imaj bu...

Onu yönetebilmek çok ama çok zor

Onu yönetebilmek çok ama çok zor

Diyelim bir marka yöneticisisiniz. Ve elinizde Murat Özdemir gibi bir malzeme var. Dünyanın en zor görevi, onun gibi bir markayı yönetmek.


Murat Özdemir gibi başına buyruk bir karakter daha küçük bir yaşta olsaydı ve yönlendirilebilseydi, Türk televizyonlarının gelmiş geçmiş en efsane figürlerinden birine dönüşebilirdi.

Hele bir de yaş 40'ı geçmişse...

Hele bir de yaş 40'ı geçmişse...

Ama son yaptıkları ne yazık ki geleceğe dair umut vermiyor. Şov dünyasını da geçtim, gözaltına alındığı iddia ediliyor.

Özdemir'in nasıl bir yolda yürümek istediğini, hatta herhangi bir yolda yürümek isteyip istemediğini dahi kestiremiyoruz.

Otokontrol işte bu yüzden  çok önemli. Her koşulda sakin olmak ve asla kontrolden çıkmamak gerek. Hele ki yaş 40'ı geçmişse, işlerin tekrar rayına girmesi zorlaşıyor...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak