MasterChef'te bu hafta şampiyonlar ligi kurulmuş olabilir mi?

E nerede kalmıştık? En son yeni gelen Selin’i de itinayla evine gönderen yarışmacılar yeni haftanın yeni takımlarını oluşturdu. Takımlardan özellikle bir tanesi acayip iddialı olacak gibi duruyor hatta. Bakalım bu hafta yine üçte üç yapan bir takım görecek miyiz?

MasterChef'te bu hafta şampiyonlar ligi kurulmuş olabilir mi?

Şefler Uğur ve Ebru arasında kaldı

Şefler Uğur ve Ebru arasında kaldı

Mavi takımın kaptanını belirlemek üzere oynanan oyunda şefler, yarışmacılardan içli köfte yapmalarını istedi. Valla izlerken benim ağzımın suyu aktı. Yerimden kalkıp bende mi yapsam, kıvırır mıyım acaba diye düşündüm. Ama biliyorsunuz mümkünse akşam 19.00’dan sonra uslu duruyoruz ve yemek yemiyoruz… Asıl konumuza dönelim, genel olarak yarışmacıların hepsi çok başarılıydı bence fakat şefler özellikle Ebru, Serhat, Duygu, Esra ve Uğur’un içli köftesini beğendi.

Bu beşli içinden en iyi iki tabağı yaparak başa baş kalan yarışmacılar Ebru ve Uğur oldu. Şeflerin oybirliğiyle de Uğur yeniden Mavi takımın kaptanı seçildi. Mutlaka hatırlarsınız, Uğur bir kere daha Mavi takım kaptanı olmuştu ve şu ana kadar 3-0 skorla takım oyunlarını kaybeden/kaybettiren kaptan olarak tarihe geçmeyi başarmıştı.

Uğur döngüyü bozdu

Uğur döngüyü bozdu

İki haftadır devam eden bir gelenek vardı MasterChef’te. Mavi takımın kaptanı olan yarışmacı yedeklerden gelen tazecik yarışmacı kimse onu Kırmızı takımın kaptanı olarak seçiyordu.

Daha ne olduğunu anlamadan kaptanlık görevini üstlenmek zorunda gelen yeni yarışmacı da kaçınılmaz sona ilerleyip daha ilk haftadan veda ediyordu. Arem ve Selin’e aynen böyle oldu.

Bu hafta Uğur da geleneği sürdürür ve Walison’u Kırmızı takım kaptanı yapar diye bekliyordum ama Uğur nihayet daha farklı bir karar verdi.

Kırmızı takımın kaptanı kim oldu?

Kırmızı takımın kaptanı kim oldu?

Uğur, yarışmada en yakın arkadaşlarından biri olan Emir’i seçti ve güçlü bir rakiple yarışmak istediğini, yakın arkadaşı olduğu için de daha heyecanlı olacağını düşündüğünü söyledi.

Aslında daha önce kaptanlık yaptığında tarihe geçecek kadar büyük hezimete uğrayan birinden kolayı seçmesini ve Walison’u zorlamasını beklersiniz. Ama Uğur iddiasını kolaya kaçmadan göstermek istediğine karar verdi ve bence tebrik edilecek bir hamleydi.

Mavi ve Kırmızı takımda kimler var?

Mavi ve Kırmızı takımda kimler var?

Gelelim kaptanların takım arkadaşı olarak kimleri seçtiğine. Bu hafta Uğur’un yöneteceği Mavi takımda; Furkan, Serhat, Barbaros, Tanya, Duygu, Sefa ve Celal var.

Emir’in kaptanlığını yapacağı Kırmızı takımda ise Esra, Berker, Özgül, Ayyüce, Eray, Ebru ve Walison var.

Siz ne dersiniz bilmiyorum ama bana bu hafta Mavi takım resmen şampiyonlar ligini kurmuş gibi geliyor. Yani hem Serhat, hem Barbaros, hem Tanya, hem de Furkan’ın aynı takımda olması demek biz bu hafta kimseye şampiyonluk vermeyiz demek…

Kırmızı takım da asla kötü olmadı. Ama eğer Emir sonlara doğru Eray ve Ebruyu da kaçırsaydı hiç şansları olmayacaktı. Şimdi Esra ile Özgül’ün deneyimi ve Türk mutfağı ile el açmasına olan yetenekleri, Berker’in tatlının altından kalkabilecek olmasıyla Eray ile Ebru’nun ana yemek, yaratıcılık gibi alanlarda beraber çok iyi çalışabilecek olması harmanlanınca “Kırmızı takım da başarılı olabilir” diyorsunuz bence.

 

Kaptanlar düellosunu kim kazandı?

Kaptanlar düellosunu kim kazandı?

İlk takım oyununda beş dakika fazladan süre kazanan takım Mavi takım oldu. Çünkü Uğur, Emir’den daha başarılı bir mıhlama yaptı.

Bence karşıda hakikaten “Yenilmezler” misali bir takım varken, beş dakika avantajını elde etmek ve iddiasını ortaya koymak adına Emir’in ne yapıp edip kazanması gerekiyordu düelloyu ama olmadı...

Bu hafta hangi takım kazanır?

Bu hafta hangi takım kazanır?

“Henüz karar vermek için çok erken” diyerek yaklaştığım takımlarla karşı karşıyayız bu hafta da. Büyük çoğunluğun Mavi takımın bir kere bile mağlup olmadan haftayı kapatacağını düşündüğünü biliyorum ama hiç belli de olmaz aslında. Bu hafta Kırmızı takımın lehine olacak menüler ve yemekler çıkarsa eğer bir anda Kırmızı takım da parlayabilir. Yine de maalesef bence bu hafta Emir ve arkadaşlarının işi epey bir zor.

Zaten ta başından Emir’in kimi neden aldığını ve nasıl bir sıralamayla gittiğine anlam veremedim. Hatta bir ara acaba Uğur’la çok yakın arkadaşlar, keza Furkan’la da öyle arkada strateji mi yaptılar dedim. Hani acaba Emir, Uğur’u saldığı namdan kurtarmak için bilerek kaybedecek ve sönük kalacak bir takım kurdu da herkesi karşıya eliyle hediye mi etti diye düşündüm. Ama herhalde bu baya uç bir düşünce… E o zaman Walison’un da dediği gibi “Hadi bakalım görelim, neler olacak?”

 

Bu makaleye ifade bırak