'Masumlar Apartmanı'nda bizi neler bekliyor?

TRT ekranlarında izleyicisiyle buluşan ‘Masumlar Apartmanı’ gerçek bir hayat hikâyesi... Psikiyatrist Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun ‘Madalyonun İçi’ romanından esinlenerek dizi haline getirilmiş. İzlerken ellerinizin buruştuğu, burnunuza çamaşır suyu kokusunun geleceği bir dizi. Gerek oyuncu kadrosu gerek hikâyesiyle Molatik olmamak elde değil…

'Masumlar Apartmanı'nda bizi neler bekliyor?

Sağlam bir kadroyla karşımızda

Sağlam bir kadroyla karşımızda

Müthiş bir oyuncu kadrosuyla karşımıza çıkan 'Masumlar Apartmanı', birbirinden farklı ama kendi içinde travmalarla dolu olan iki aile hayatının kesişmesini anlatıyor. Dizinin başrollerini Farah Zeynep Abdullah, Birkan Sokullu, Ezgi Mola, Merve Dizdar, Alper Saldıran ve Metin Coşkun paylaşıyor.

Hastalık derecesindeki takıntılar

Hastalık derecesindeki takıntılar

Hayatı takıntılarla dolu olan iki ablasıyla baş etmeye çalışan Han’ın (Birkan Sokullu) arada kalmışlığını fark etmemek mümkün değil. Bu arada takıntı dedim ama Han’ın ablalarının durumu bir takıntıyı geçip hastalık halini almış durumda.

Beyaz sabunla meyve sebze yıkayacak kadar

Beyaz sabunla meyve sebze yıkayacak kadar

Kardeşlerin en büyüğü olan Safiye’nin (Ezgi Mola) bir sahnesi var, televizyon karşısında izlerken sinir krizi geçirmemek elde değil. Her şeyiyle çok titiz olan Safiye’nin dört rakamına takıntısı var. Her şeyi dört kez yapıyor. Siz hiç bir domatesi dört kez sabunlayıp dört kez durulayan bir insan gördünüz mü? Görmediyseniz tahammül seviyenizi ölçmek için dizinin bu sahnesini izleyebilirsiniz...

Dikkat! İzlerken kriz geçirebilirsiniz...

Dikkat! İzlerken kriz geçirebilirsiniz...

Evin her odasında ayrı terlik giymeleri, evdeki tüm havluların, çarşafların, paketli olması, eve toz girmemesi için cam açmamaları tüm bu detaylar ‘normal’ bir insan gözünden bakıldığında inanılmaz rahatsız edici geliyor. Ama dizide verilen flashback sahnelerde bu takıntılı hastalığın travmatik sebeplerini açıklıyor.

Sebebi çocuklukta saklı

Sebebi çocuklukta saklı

Tüm bu davranışların sebebi çocukluk döneminde kişilerin yaşadığı an ve anılardan geldiğini görüyoruz. Safiye’nin yanı sıra evde tıpkı Safiye gibi temizlik hastası olan bir abla daha var. Sevgili Merve Dizdar, 'Masumlar Apartmanı’nda karşımıza evin küçük ablası temizlik hastası ve yine yaşadığı travmalardan dolayı geceleri altını ıslatan bir karakter olan Gülben’i canlandırıyor.

Ezgi Mola rolüne tabiri caizse cuk oturmuş

Ezgi Mola rolüne tabiri caizse cuk oturmuş

İzlerken bir yandan içinizin burulduğu, bir yandan sinir olduğunuz bu karakterler öyle güzel can bulmuş ki bu oyuncu kadrosunda... Her bir oyuncunun oynadığı önceki projelerindeki karakterlerinden eser yok.

Yeni imajıyla dizinin İnci'si

Yeni imajıyla dizinin İnci'si

Gelelim Farah Zeynep Abdullah yani dizimizin İnci’sine... Bu takıntılı ailenin tam aksine dağınık, salaş, renkli ve hareketli bir hayata sahip olan İnci bu ailenin tüm düzenini alt üst edecek gibi görünüyor. Tüm bu renkli hayatın arkasında annesini kaybeden babası ile görüşmeyen bir kadın olarak kendine ait yaraları olan ama bunlarla baş etmeyi öğrenen güçlü bir kadın imajı veren İnci bu noktada Safiye ve Gülben’in bir şekilde yaralarından kurtulup başarmış halini temsil ediyor bence.

Çamaşır suyu kokusu izleyiciye geçiyor

Çamaşır suyu kokusu izleyiciye geçiyor

Diziyi izlerken insan "Böyle takıntılı biri ile aynı evde yaşarsam nasıl olurdu acaba?" diye düşünmekten alıkoyamıyor kendini. Bazı sahneleri izlerken çamaşır suyu kokusu bana kadar geliyor... 

Hikâyesini beğendiğim, oyuncuların rollerin hakkını verdiğini düşündüğüm bir dizi olarak başladı 'Masumlar Apartmanı'. İlerleyen bölümlerde bu takıntılı temizlik hastaları bize ekran karşısında saç baş yoldurur mu izleyelim görelim...


pinargul.civelek@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak