'Masumlar Apartmanı'nda Han'ın sırları ne zaman açığa çıkacak?

Neredeyse her bölümde farklı bir karakterin üzerine yoğunlaşan 'Masumlar Apartmanı’nda bu bölüm senaryo Han’ın üzerineydi. İnci’yle yapmış olduğu erken evliliğin getirmiş olduğu birbirini tanımama durumu ve İnci’nin Hanı’ı tanımak istiyor oluşu Han’la ilgili bazı gerçekleri gözler önüne sermeye başlıyor gibi. Ama henüz değil. Bakalım, 'Masumlar Apartmanı'nda Han’ın sırları ne zaman açığa çıkacak?

'Masumlar Apartmanı'nda Han'ın sırları ne zaman açığa çıkacak?

İnci, Han’ın evinde

İnci, Han’ın evinde

Bölümdeki ilk heyecan Han’ın babasının İnci’yi eski eşi sanarak eve getirmesi oldu. Son bölüm burada kesildikten sonra biz bu bölüm bir yarım saat İnci’nin eve girişinin Safiye’nin üzerindeki etkilerini izledik.

Merak ediyor

Merak ediyor

E sonuç olarak İnci, girdi bir defa evin içine. Aldı o zehri. Bir şeylerin normal gitmediğini Han’ın bir şeyler sakladığını ya da Han’la ilgili birçok şeyi bilmediğini fark etmeye başladı. Kurdun dişine kan değdi bir kere. O yüzden deştikçe deşti.

Şüpheler, şüpheler…

Şüpheler, şüpheler…

İlk olarak babasını öldürüp öldürmediğinden şüphelenmişti. Aslında hepimiz bu durumdan geçtiğimiz bölüm şüphelenmiştik çünkü biraz göze sokuldu. Sonra babasının şantaj yaptığını ve babasına para verdiğini öğrenince işler biraz değişti tabii.

Esat…

Esat…

Han’la konuşarak bir şeylerin cevabını alamayan İnci’nin, kankası Esra’nın flörtöz numaralarıyla Han’ın en yakın arkadaşı Esat’tan Han hakkında bir şeyler öğrenmeye çalışması hiç etik değildi. Ah Esat yazık sana. Bazen Han, bazen de bu kadınlar şamar oğlanına çeviriyorlar seni ama neyse konumuza dönelim.

Çocukken de…

Çocukken de…

E tabi Esra’nın Esat’la olan muhabbetinden sonra biz de Han’la ilgili bazı gerçekleri daha net görmüş olduk. Kafasını attıran birçok kişinin boğazına öldürürcesine yapışması da çocukluğundan görülen bir durummuş. İşte ağaç yaşken eğilir. Keşke o an biri en azından aklı başında biri bu durumu fark etseydi. Sağlık olsun.

Rehber öğretmeni

Rehber öğretmeni

Daha sonrasında takıntılı olduğu bir rehber öğretmeni çıktı karşımıza. Esat takıntısının devam etmediğini söylese de eminim Han bunu duysa uzaktan sinsi bir tebessüm ederdi. Çünkü biz bu bölümde rehberlik öğretmenine olan takıntısını devam ettirdiğini gördük.

Cansız manken

Cansız manken

Ve arkadaki çuvalda cansız manken olması da hepimizin ağzını açık bıraktı biraz. Cansız mankene rehber öğretmeninin fularını bağlayarak cansız mankenle sanki rehber öğretmeniyle konuşurmuş gibi konuşması da “Vay anasını sayın seyirciler” dedirtti. Anlaşılan durumlar ciddi ama insanlık hali olur böyle şeyler.

İnci öğrenmek istiyor

İnci öğrenmek istiyor

E bunca garip durum olurken İnci’de kıyıdan köşeden bir şeyler öğrenmek hayatına dahil olmak istiyor. Haklı da, Han’ın karısı sonuçta. Açıkçası ben ikisinin apar topar evlenmelerine de bir anlam veremedim.

Niye evlendiler?

Niye evlendiler?

Hâlâ da o anlamsızlığın içinde boğuluyorum gibi diziyi izlerken. Han, çocuğum! “Madem anlatmayacaktın bu hanım evladımıza böyle şeyleri kızla niye evlendin evladım” diyesi geliyor insanın. Ne diye acele ettiler anlamadım. E kıza da zulüm yani kimle evlendiğini öğrenmek istiyor. Acele etmesine gerek yoktu ama gençler yapmışlar bir hata. Neyse biz tekrardan konumuza dönelim.

İnci’yle birlikte bizler de…

İnci’yle birlikte bizler de…

Böyle böyle Han’ın derinlerde kalan gizli kapaklı işlerini, ailevi ve içsel problemlerini İnci’yle birlikte bizler de kovaladık. En son Han çöp toplamaya giderken İnci’ye, İnci de Han’ın peşine giderken dedesine yakalandı. Bakalım önce Han’ın sonra İnci ile Han’ın ortak sırları ne zaman açığa çıkacak? Merakla bekliyoruz.
 

senolfazilet@hotmail.com

twitter.com/SenolFazilet
 

Bu makaleye ifade bırak