'Masumlar Apartmanı'nda işler kızışıyor mu?

Biraz durağan yer yer heyecanlı bir ‘Masumlar Apartmanı’ 23. bölümü geride bıraktık. Han’ın, Esra’ya yakalanmasıyla birlikte durumlar biraz daha kızıştı. ‘Masumlar Apartmanı’nda işler kızışıyor mu? ‘Masumlar Apartmanı’ 23. bölümde neler oldu? Gelin, hep birlikte öğrenelim…

'Masumlar Apartmanı'nda işler kızışıyor mu?

Han, Esra’ya yakalanmıştı

Han, Esra’ya yakalanmıştı

‘Masumlar Apartmanı’ 22. bölümde Han, Ceylan yerine koyduğu mankeni çöpe atarken Esra’ya yakalanmıştı. “Aha dedik şimdi foyası ortaya çıktı” derken Han, “Yok bunlar ablamın” gibi bir yalan söyleyerek Esra’dan gelen aparkatı sinsice savurdu.

Esra, Han’ın peşini bırakmadı

Esra, Han’ın peşini bırakmadı

Ama Esra da az anasının gözü değil. Bırakır mı Han’ın peşini? Tabii ki bırakmadı. Han’ı takip etti ve mankeni çöpten alıp tekrardan arabaya koyduğunu gördü. Hatta yaptığı bütün eylemleri videoya aldı. İnci de iyice işkillenmeye başlarken bu olay da tuz biber oldu.

Safiye epey yol kat etti

Safiye epey yol kat etti

Kısacası bölüm boyunca bizler İnci’nin, Han’ı takip etmesine tanık olduk. Diğer gelişmeler ise Safiye ve Naci arasında yaşandı. Safiye özellikle bu bölümde baya bir yol kat etti. Evden epey uzaklaşarak sinemaya gittiler. Geçen her bölüm Safiye’nin, o sınırları nasıl aştığına tanık olduk.

Safiye’nin hayatı alt üst olacak mı?

Safiye’nin hayatı alt üst olacak mı?

Fakat kafamızı, sürekli eline koluna felç gelen Naci’nin, hastalığıyla ve yaşamıyla ilgili gerçekleri ne zaman Safiye’ye açacağı da meşgul etmiyor değil. “Acaba Safiye’nin hayatı alt üst olacak mı? Yoksa senaryo bizi ters köşe yapıp Safiye’ye mutlu bir son mu hazırlayacak?” bunu düşünmeye başladık.

Safiye ve İnci gerginliği ne zaman bitecek?

Safiye ve İnci gerginliği ne zaman bitecek?

Diğer bir yandan merak ettiğim diğer bir husus ise Safiye’nin ne zaman İnci’yle arasındaki buzları eriteceği. Naci’yle olan ilişkisinden sebep İnci’ye bakış açısı bir nebze de olsa değişir diye düşünüyordum ama pek de öyle olmadı gibi. Evde olan İnci ve Safiye gerginliği ne zaman bitecek hep birlikte bekliyoruz.

Esra ortalığı kızıştırıyor

Esra ortalığı kızıştırıyor

Safiye cephesinde durumlar bu şekilde ilerlerken, Esra’nın apartmana taşınması Derenoğlu ailesini hatta özellikle Han’ı baya zor bir duruma düşürdü. Han’ın mankeni yakarken çektiği videoyu İnci’ye gösterdi ve İnci artık Han’ın özel eşyalarını karıştıracak kadar peşine düştü.

Koku gelen dairenin peşine düştü

Koku gelen dairenin peşine düştü

İnci, Han’ın peşine düşerken Esra da koku gelen dairenin peşine düştü. Safiye karşısında pusup kalan diğer ev sakinleri yerine Safiye’ye car car bağıran Esra, kokan daire konusunda da çirkef tarafını iyice gösterdi. Hatta polis çağırarak çöp dolu dairenin açılmasını sağladı.

Han daha ne kadar yalan söyleyecek?

Han daha ne kadar yalan söyleyecek?

Bölümün sonunda Esra, çöp dolu daireyi, İnci ise Han’ın hurda için kullandığı arabayı buldu. Hele İnci, arabayı görünce resmen dumura uğradı. Han’ın söylediği yalanlar da tek tek gözünün önüne geldi. Bakalım Han, İnci’ye daha yalan söyleyebilecek mi?

Neler olacak…

Neler olacak…

Ya da İnci karşılaştıkları sonucunda ne yapacak? Nasıl başa çıkacak? Merakla bekliyorum. E bir yandan da çöp dolu daire apartmanca öğrenilecek. Derenoğlu ailesini zor günler bekliyor gibi. Bakalım, ‘Masumlar Apartmanı’ 24. bölümde bizi neler bekliyor…
 

senolfazilet@hotmail.com

twitter.com/SenolFazilet
 

Bu makaleye ifade bırak